تبلیغات
  • زمان انتشار: 7 آبان 1399, 10:00
  • / کد خبر: 51875

فروش غیربهداشتی مرغ‌ ‌در چابهار/ سرمایه‌گذار پروژه ساماندهی بلاتکلیف است

فروش غیربهداشتی مرغ‌ ‌در چابهار/ سرمایه‌گذار پروژه ساماندهی بلاتکلیف است - ده‌ها مرکز فروش مرغ زنده در شهر چابهار به شیوه‌ای غیربهداشتی خرید و فروش می‌کنند و این در حالی است که طرح سرمایه‌گذار پروژه ساماندهی از سوی شهرداری بلاتکلیف مانده است.

 یکی از ذائقههای اصلی مردم بلوچستان خرید مرغ زنده است؛ به همین دلیل در شهرهای بلوچستان تعداد زیادی مغازه‌های عرضه مرغ زنده می‌بینید.

شیوه خرید و فروش مرغ زنده، شیوه‌ای مرسوم برای مردم بلوچ است اما در شهر چابهار تبدیل به یک معضل شده است؛ مراکز عرضه مرغ زنده معمولاً در حاشیه شهرها در قالب بازارچه به صورت تجمیع شده و متمرکز کار می‌کنند اما در شهر چابهار به صورت کاملاً پراکنده در محله‌ها به صورتی غیربهداشتی آن‌ هم در شرایط فعلی با وجود شیوع کرونا ویروس و لزوم رعایت بیش‌ از بیش موارد بهداشتی، خرید و فروش می‌کنند.

در سال 94 برای ساماندهی این مرغ فروشی‌ها طرحی در فرمانداری و شهرداری چابهار تدوین شده و یک سرمایه‌گذار برای اجرای طرح فراخوانده شده است.


حیدر جودا سرمایه‌گذار پروژه به خبرنگار تسنیم می‌گوید: بعد از فراخوان کار شروع و زمین به مدت 15 سال از سوی شهرداری به من تحویل شد و من در سال 95 حدود 900 میلیون تومان برای ساخت بازارچه سرمایه‌گذاری کردم.

وی می‌افزاید: قرار شد تمام 30 مرغ‌فروشی داخل شهر جمع و به بازارچه منتقل شوند؛ در بازارچه 6 غرفه اتحادیه مرغ‌داران و بقیه برای مرغ فروشی‌های خرد تعبیه شد؛ همچنین برای تسهیل خرید و فروش مردم منطقه، پیک موتوری هم برای بازارچه راه‌اندازی شد.

جودا تصریح کرد: در حالی که بازارچه کاملاً آماده بهره‌برداری بود متاسفانه بعداً اعلام شد بازارچه در طرح ساماندهی حاشیه‌نشینی است و باید جمع شده و محل دیگری از شهر احداث شود.

سرمایه‌گذار پروژه ساماندهی مرغ‌فروشی‌های چابهار می‌گوید: دو سال است بازاچه مجهز رها شده و شهرداری هم پاسخ مناسب و منطقی به ما نمی‌دهد؛ در حالی که همچنان مرغ‌فروشی‌ها به شکلی غیربهداشتی در گوشه کنار شهر فعالیت دارند.

شهردار: جانمایی پروژه باید تغییر کند

یونس حقانی شهردار چابهار با اذعان به مشکل و معضل مرغ ‌فروشی‌های شهر، می‌گوید: دو معضل اصلی شهر چابهار حاشیه‌نشینی و مرغ‌فروشی به صورت زنده است و قطعاً مرغ فروشی‌ها باید ساماندهی شوند.

وی در گفت‌وگو با تسنیم می‌افزاید: متاسفانه جانمایی سرمایه‌گذار پروژه در طرح بازآفرینی 34 هکتار از ارضی در مناطق حاشیه‌نشین «مرادآباد و میرآباد» است و باید تغییر مکان پیدا کند.

شهردار چابهار تصریح می‌کند: به سرمایه‌گذار اعلام کردیم حاضریم تمام خسارت را جبران کنیم و در هر نقطه از شهر که می‌خواهد برای کار به وی زمین اهدا کنیم.

وی در پاسخ به اینکه چرا از ابتلا به سرمایه‌گذار اجازه داده شده در طرح ساماندهی حاشیه‌نشینی بازارچه مرغ بسازد، می‌گوید: توافق کتبی میان سرمایه‌گذار و شهردار وقت امضا نشده و  صرفاً شفاهی به وی اعلام شده است.

سرمایه‌گذار پروژه اما در پاسخ مطالب مطرح شده توسط شهردار، می‌گوید: تمامی مدارک لازم و مستندات و نامه‌ها مبنی بر بلامانع بودن ساخت بازاچه مرغ در محل فعلی موجود است و مهم‌ترین دلیل این ادعا همان زمینی ‌است که از سوی شهرداری در اختیار من قرار گرفته است. علاوه بر این حالا که طرح اجرا شده نمی‌توانم از آن نقل مکان کنم چرا که ساعت‌ها و روزها کار و سرمایه‌ برای ساخت آن صرف شده است.


منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
اصفهان پیشرو در امر معنوی فرزندخواندگیبا راه اندازی واحد مشاوره، چاپ و نشر خود را بیش از گذشته هدفمند کرده ایمآسیب صدای هیلتی‌های سنگ فرش آمادگاه به گنبد مدرسه چهارباغروند شیوع کرونا نزولی نشده/ منحنی رشد صعودی مبتلایان ثابت شده استقیمت واقعی بلیط مترو ۱۵ هزار تومان است!‌افزایش ۵۰ تا ۷۵ درصدی قیمت لاستیک در بازاراجرای عملیات آسفالت مکانیزه بلوار شهدای ارتش در مشکین دشتبازی با اسلحه حادثه آفرید/ مرگ کودک 10 ساله با شلیک اسلحه شکاریشناسایی بیماران کرونایی در اصفهان؛ به افراد مبتلا خدماتی ارائه نمی‌شودمحور ایلام ـ مهران تا اطلاع ثانوی مسدود شدتردد به ییلاقات یزد ممنوع است/لغو تعطیلی کارمندان متخلفآمار بستری‌های کرونایی در آذربایجان‌شرقی رو به کاهش استتردد بین‌شهری برای قزوینی‌ها ممنوع شدبرخوردهای ‌دوگانه با ‌"کوخ‌نشینان و آقازاده‌ها" /چرا ویلاهای لاکچری تخریب نمی‌شودتعطیلی متروی تبریز تا پایان هفتهادارات چهار شهرستان خوزستان تعطیل شدآخرین وضعیت نوسازی سینما ۲۹ بهمن تبریزمظنه آپارتمان در غربی‌ترین مناطق تهران چند؟با افزایش قیمت نهاده‌ها نباید انتظار ثبات قیمت لبنیات را داشتهیچ اداره ای به طور مطلق نباید تعطیل باشد/۱۲ اخطار کتبی و شفاهی به ادارات هرمزگانرشد قارچ‌گونه بنگاه‌های مشاور املاک در کرجشمار فوتی‌های ناشی از کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۶۱۸ نفر رسیدقیمت گوشت مرغ در استان بوشهر به ۲۰هزار تومان کاهش می‌یابدراکبان مرگ، موتورسوارانی که قانون را جدی نمی‌گیرندسادات حسینی: ‌قطارها همچنان با نصف ظرفیت فعالیت می‌کنند