تبلیغات
  • زمان انتشار: 6 آبان 1399, 23:03
  • / کد خبر: 51823

بیمه سلامت نقش به سزایی در نظام سلامت جامعه ایفا میکند

بیمه سلامت نقش به سزایی در نظام سلامت جامعه ایفا میکند به گزارش روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت استان البرز به مناسبت فرا رسیدن هفته بیمه سلامت هم اندیشی مدیر کل با اصحاب رسانه در سالن همایشهای اداره کل برگزار گردید.

در این جلسه دکتر سعید جوانشیر ضمن گرامیداشت هفته بیمه سلامت و تبریک این هفته به کلیه بیمه شدگان تحت پوشش این سازمان و تمامی موسسات و مراکز درمانی طرف قرارداد، اظهار داشت، سوم آبان ماه سالروز تصویب قانون بیمه همگانی خدمات درمانی که در راستای اصل ۲۹ قانون اساسی انجام شد یکی از اقدامات بسیار ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای مردم ایران اسلامی است.

جوانشیر با بیان اینکه اکنون سازمان بیمه سلامت ایران که نامش را وامدار بند ب ماده ۳۸ قانون برنامه پنجم می باشد با تحت پوشش قرار دادن قریب ۴۱ میلیون نفر (تقریبا نیمی از مردم کشور) به عنوان بزرگترین سازمان بیمه پایه درمان کشورنقش به سزایی در نظام سلامت جامعه ایفا می کند که 85 درصد بیمه شدگان سازمان رایگان می باشد.

جوانشیر اظهار داشت: تعداد افرا دتحت پوشش بیمه سلامت استان توسط این اداره کل 346هزار و 850 نفر می باشد که از این تعداد 1603 نفر اتباع خارجی ساکن این استان می باشند و همچنین اخذ حق بیمه از موسسات بیمه گذار متوسط در ماه 100 میلیارد ریال و میانگین هزینه درمان درماه 200 میلیارد ریال می باشد.

دکتر جوانشیر افزود: میانگین هزینه مراکز دولتی دانشگاهی در ماه 115 میلیارد ریال و غیردولتی 84 میلیارد ریال و میانگین بار مراجعه سرپایی 105 هزار و میانگین بارمراجعه بستری در ماه حدود 5 هزار پرونده است.

سعید جوانشیر در خصوص بیماران کرونا بیان کرد: در تعهد قرار گرفتن 96 تخت ویژه اضافه شده بیمارستانهای دانشگاهی جهت بیماران کرونا و اضافه شدن سی تی اسکن، آزمایش PCRو آزمایشات مربوطه .

مدیر کل بیمه سلامت الکترونیکی شدن اسناد پزشکی در بیمارستان های دولتی بمنظور سرعت و سهولت دسترسی به آمار و اطلاعات را از اقدامات بیمه سلامت برشمرد. همچنین استحقاق سنجی و تحت پوشش قرار گرفتن زندانیان و خانواده آنان و معتادان و برقراری آزمون وسع و همچنین تحت پوشش قراردادن مددجویان کمیته امداد و اتباع را سایر اقدامات بیمه سلامت بیان کرد.

در پایان مدیر کل بیمه سلامت بیان داشت : بی شک نامگذاری  3 الی ۹ آبان به نام هفته بیمه سلامت فرصت مغتنمی است تا اهمیت و جایگاه بسیار مهم بیمه سلامت و نقش آن در تحقق توسعه پایدار و همراهی مجموعه نهادهای حاکمیتی و اجرائی با استفاده از برنامه ریزی های منسجم و کلان بیان گردد.


اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
اصفهان پیشرو در امر معنوی فرزندخواندگیبا راه اندازی واحد مشاوره، چاپ و نشر خود را بیش از گذشته هدفمند کرده ایمآسیب صدای هیلتی‌های سنگ فرش آمادگاه به گنبد مدرسه چهارباغروند شیوع کرونا نزولی نشده/ منحنی رشد صعودی مبتلایان ثابت شده استقیمت واقعی بلیط مترو ۱۵ هزار تومان است!‌افزایش ۵۰ تا ۷۵ درصدی قیمت لاستیک در بازاراجرای عملیات آسفالت مکانیزه بلوار شهدای ارتش در مشکین دشتبازی با اسلحه حادثه آفرید/ مرگ کودک 10 ساله با شلیک اسلحه شکاریشناسایی بیماران کرونایی در اصفهان؛ به افراد مبتلا خدماتی ارائه نمی‌شودمحور ایلام ـ مهران تا اطلاع ثانوی مسدود شدتردد به ییلاقات یزد ممنوع است/لغو تعطیلی کارمندان متخلفآمار بستری‌های کرونایی در آذربایجان‌شرقی رو به کاهش استتردد بین‌شهری برای قزوینی‌ها ممنوع شدبرخوردهای ‌دوگانه با ‌"کوخ‌نشینان و آقازاده‌ها" /چرا ویلاهای لاکچری تخریب نمی‌شودتعطیلی متروی تبریز تا پایان هفتهادارات چهار شهرستان خوزستان تعطیل شدآخرین وضعیت نوسازی سینما ۲۹ بهمن تبریزمظنه آپارتمان در غربی‌ترین مناطق تهران چند؟با افزایش قیمت نهاده‌ها نباید انتظار ثبات قیمت لبنیات را داشتهیچ اداره ای به طور مطلق نباید تعطیل باشد/۱۲ اخطار کتبی و شفاهی به ادارات هرمزگانرشد قارچ‌گونه بنگاه‌های مشاور املاک در کرجشمار فوتی‌های ناشی از کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۶۱۸ نفر رسیدقیمت گوشت مرغ در استان بوشهر به ۲۰هزار تومان کاهش می‌یابدراکبان مرگ، موتورسوارانی که قانون را جدی نمی‌گیرندسادات حسینی: ‌قطارها همچنان با نصف ظرفیت فعالیت می‌کنند