تبلیغات
  • زمان انتشار: 6 آبان 1399, 14:52
  • / کد خبر: 51808

در جلسه امروز شورای شهر انجام شد

رد اصلاحیه نرخ کرایه تاکسی شهری اهواز / تصویب نرخ سرویس مدارس

رد اصلاحیه نرخ کرایه تاکسی شهری اهواز / تصویب نرخ سرویس مدارس در جلسه امروز شورای شهر اهواز، اصلاحیه لایحه نرخ کرایه تاکسی‌های خطی، بی‌سیم، راه‌آهن و فرودگاه در سال ۹۹ مطرح شد که پس از اظهار نظر اعضای شورا، در نهایت رد شد.
آیت حمیدی مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اهواز در یکصد و بیست و ششمین جلسه علنی شورای شهر اهواز که امروز (۶ آبان‌ماه) برگزار شد، در دفاع از این لایحه اظهار کرد: در تیرماه سال ۹۸ نرخ کرایه تاکسی ۲۰ درصد افزایش یافت که از مهرماه همان سال لازم‌الاجرا بود اما از سال گذشته تاکنون اتفاقات زیادی افتاده و نرخ بنزین سه برابر افزایش یافته است. به دلیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا نیز شاهد تورم در کشور هستیم.
وی افزود: بنابراین کلانشهرهای مختلف میزان افزایش حمل و نقل را استخراج کردند و نرخ کرایه تاکسی در تهران و قم ۳۵ درصد و در مشهد ۱۵ تا ۴۵ درصد افزایش یافت.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اهواز گفت: در اسفندماه سال گذشته سازمان تاکسیرانی اهواز فرمول‌های افزایش نرخ تاکسی را استخراج کرد که طبق این فرمول‌ها باید ۳۰ درصد افزایش قیمت را انجام می‌دادیم اما در نهایت این مساله در کمیسیون حمل و نقل شورای شهر بررسی و به ۲۰ درصد کاهش یافت.
وی بیان کرد: اهواز تنها کلانشهری است که هنوز نرخ تاکسی‌ها را افزایش نداده است در حالی که قیمت لاستیک در سال جاری نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد، باطری ۸۰ درصد، روغن موتور ۵۰ درصد و لوازم یدکی ۶۵ درصد افزایش است بنابراین باید حداقل میانگین ۳۵ درصد افزایش قیمت کلانشهرها در اهواز تصویب شود. البته رانندگان به صورت خودجوش قیمت‌ها را بالا بردند.
در ادامه، سیدناصر موسوی‌نژاد عضو شورای شهر اهواز با اشاره به به افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها توسط رانندگان گفت: اگر رانندگان به صورت خودجوش قیمت‌ها را بالا برده‌اند، پس نظارت‌ها کجا است؟
وی افزود: در حال حاضر مردم از افزایش قیمت‌ها می‌نالند و این مساله مشکلات زیادی برای مردم پیش آورده است.
رحیم کعب‌عمیر دیگر عضو شورای شهر اهواز نیز اظهار کرد: آمار تعداد تاکسی‌ها در شهر اهواز یک‌پنجم تا یک‌ششم سطح استاندارد است اما همین تعداد نیز کنترل نمی‌شوند.
وی با اشاره به فعالیت مسافربرهای شخصی گفت: باید ممنون این مسافربرهای شخصی باشیم زیرا اگر نبودند و به کمک‌مان نمی‌آمدند، دچار مشکلات سنگینی می‌شدیم. البته باید این مسافربرها ساماندهی شوند و دولت نیز به تعهدات خود در خصوص سیستم حمل و نقل عمل کند.
به گزارش ایسنا، در این جلسه لایحه نرخ پیشنهادی سرویس مدارس در سال تحصیلی ۱۳۹۹ – ۱۴۰۰ تصویب و اصلاحیه لایحه نرخ کرایه تاکسی‌های خطی، بی‌سیم، راه‌آهن و فرودگاه در سال ۹۹ رد شد.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
اصفهان پیشرو در امر معنوی فرزندخواندگیبا راه اندازی واحد مشاوره، چاپ و نشر خود را بیش از گذشته هدفمند کرده ایمآسیب صدای هیلتی‌های سنگ فرش آمادگاه به گنبد مدرسه چهارباغروند شیوع کرونا نزولی نشده/ منحنی رشد صعودی مبتلایان ثابت شده استقیمت واقعی بلیط مترو ۱۵ هزار تومان است!‌افزایش ۵۰ تا ۷۵ درصدی قیمت لاستیک در بازاراجرای عملیات آسفالت مکانیزه بلوار شهدای ارتش در مشکین دشتبازی با اسلحه حادثه آفرید/ مرگ کودک 10 ساله با شلیک اسلحه شکاریشناسایی بیماران کرونایی در اصفهان؛ به افراد مبتلا خدماتی ارائه نمی‌شودمحور ایلام ـ مهران تا اطلاع ثانوی مسدود شدتردد به ییلاقات یزد ممنوع است/لغو تعطیلی کارمندان متخلفآمار بستری‌های کرونایی در آذربایجان‌شرقی رو به کاهش استتردد بین‌شهری برای قزوینی‌ها ممنوع شدبرخوردهای ‌دوگانه با ‌"کوخ‌نشینان و آقازاده‌ها" /چرا ویلاهای لاکچری تخریب نمی‌شودتعطیلی متروی تبریز تا پایان هفتهادارات چهار شهرستان خوزستان تعطیل شدآخرین وضعیت نوسازی سینما ۲۹ بهمن تبریزمظنه آپارتمان در غربی‌ترین مناطق تهران چند؟با افزایش قیمت نهاده‌ها نباید انتظار ثبات قیمت لبنیات را داشتهیچ اداره ای به طور مطلق نباید تعطیل باشد/۱۲ اخطار کتبی و شفاهی به ادارات هرمزگانرشد قارچ‌گونه بنگاه‌های مشاور املاک در کرجشمار فوتی‌های ناشی از کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۶۱۸ نفر رسیدقیمت گوشت مرغ در استان بوشهر به ۲۰هزار تومان کاهش می‌یابدراکبان مرگ، موتورسوارانی که قانون را جدی نمی‌گیرندسادات حسینی: ‌قطارها همچنان با نصف ظرفیت فعالیت می‌کنند