تبلیغات
  • زمان انتشار: 6 آبان 1399, 09:52
  • / کد خبر: 51733

قدرت سرایت کرونا ۹ برابر شد‌/ دورهمی خانوادگی و دوستانه کانون ابتلا به کروناست

قدرت سرایت کرونا ۹ برابر شد‌/ دورهمی خانوادگی و دوستانه کانون ابتلا به کروناست سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: جمع‌های دوستانه پس از جمع‌های خانوادگی کانون ابتلا به بیماری کرونا هستند.
ابراهیم سلمانی  اظهار داشت: روند شیوع بیماری به سرعت در حال افزایش است و شهرستان‌های میبد، مهریز، ابرکوه و خاتم در وضعیت بحرانی هستند.
وی افزود: این بدان معنا نیست که شهرستان‌های دیگر وضعیت مناسبی دارند بلکه طبق ارزیابی‌ها تعداد افراد مثبت بستری در این چند شهرستان بیشتر است و باید پیشگیری و پیگیری‌ها افزایش یابد.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد عنوان کرد: متاسفانه میزان رعایت مردم در شهرستان‌ها کم است و باید برای بهبود وضعیت درصد استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌ها با دقت بیشتری انجام شود.
سلمانی تصریح کرد: استان یزد از لحاظ تناسب جمعیت و میزان ابتلا در رتبه اول کشور قرار دارد، که اصلا زیبنده استان نیست و روند صعودی تا دو هفته دیگر در استان ادامه دارد و تا رفتار ما تغییر نکند این روند صعودی است.
وی گفت: افرادی که در زیر سقف یک خانه با هم زندگی می‌کنند به عنوان خانواده هستند و نیاز به ماسک ندارند اما هنگامی که نفراتی از خانواده‌های دیگر به آن‌ها ملحق شوند تمام افراد ملزم به استفاده از ماسک هستند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به اینکه میانگین سن بستری از 61 سال به 51 سال رسیده است ادامه داد: شاید این کاهش سن به این دلیل است که جوانان کمتر مراعات می‌کنند و در جمع‌های دوستانه‌ها و خانوادگی خارج از دید بازرسان شرکت می‌کنند.
سلمانی اظهار داشت: بیشترین افراد بستری کرونا به ترتیب افراد با بیماری‌های قلبی و عروقی، فشار خون و دیابت هستند.
وی با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌ها سبب شده تا خوشبختانه موردی از ابتلا به آنفلو‌انزا نداشته باشیم افزود: متاسفانه قدرت سرایت کرونا 9 برابر شده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به اینکه 170 نفر از کادر بهداشت و 645 نفر از کادر درمان به دلیل بیماری کرونا در استان یزد جان خود را از دست دادند گفت: علی‌رغم سختی‌های کار متاسفانه حمایت‌ها و دلگرمی‌هایی که در موج اول وجود داشت دیگر دیده نمی‌شود.
سلمانی تصریح کرد: در موج اول همه دستگاه‌ها و مردم آماده همکاری بودند، اما اکنون در این موج همکاری مردم و خیرین کم‌رنگ شده، بازدیدها کاهش یافته و کادر مدافع سلامت را با ناراحتی و دلگیری مواجه کرده است.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
تعداد بستری‌های کرونا در آذربایجان‌شرقی ۱۰ درصد کاهش یافته استشمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۲۹۶ ‌نفر رسیدکاهش ۷۰ درصدی مسافران اتوبوس در اصفهانمحدودیت‌های کرونایی تردد در جاده‌های کرمانشاه را ۴۴ درصد کاهش دادسودجویی دلالان و کرونا نفس نرگس کاران خراسان جنوبی را تنگ کرده استجمع‌آوری ۴۵ لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از تالاب میقانماجرای مرگ دختر بچه ۸ ساله بندرعباسی چیست؟فعالیت شیرینی فروشی‌ها ممنوع است/ تکذیب اخبار منتشر شده در فضای مجازیافراد ساکن در یزد با پلاک غیربومی در شهر تردد نداشته باشنداعمال جریمه ۲۰۰ خودرو در شب نخست اجرای طرح ممنوعیت ترددتوقیف خودروها با پلاک مخدوش تا پایان محدودیت ها در کرمانشاهقربانیان کروناویروس در استان سمنان به 712 نفر رسیدند۱۸ کرونایی دیگر در یزد جان باختندضارب کوهنوردان در کوه کرکس نطنز دستگیر شد؛ لزوم برطرف کردن قانونی معضل کوهنوردانقیمت گوشت قرمز در بازار امروز ۴ آذرماه+ جدولچگونگی کیفیت آب استان؛ آیا آب اصفهان برای نوشیدن مناسب است؟افزایش قیمت مرغ در اصفهان حباب است/ بازار مرغ به تعادل می رسدمظنه آپارتمان‌های میان سال در تهرانبستری ۸۲۰ بیمار کرونایی در مازندرانروایت از تشنگی اهالی شهر کاج ‌در کنار رودهای خروشان/گویا مسئولان همتی برای رفع این مشکل ندارندکاهش ۴۰ درصدی مسافران مترو اصفهانسرگردانی مردم شیراز در تهیه روغن خوراکی/ سازمان صمت فارس: منکر مشکل شهروندان در خرید روغن نمی‌شویمراه اندازی اولین کارگاه آسفالت امولسیون قیری آماده درآبفا گرمدرهحضور تدریجی اهداکنندگان خون تا پایان زمستان ضروری استماجرای چادرنشینی زن و مرد معتاد در جلوی بیمارستان ارومیه چه بود؟