تبلیغات
  • زمان انتشار: 3 آبان 1399, 00:45
  • / کد خبر: 51490

طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفا از هدر‌رفت سرمایه‌ها جلوگیری می‌کند

طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفا از هدر‌رفت سرمایه‌ها جلوگیری می‌کند ین طرح تجمیعی، از تصمیمات موازی در دستگاه‌های اجرایی جلوگیری می‌کند و می‌تواند کمک بسزایی در زمینه رفع مشکلات مردم داشته باشد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی از هدر‌رفت سرمایه‌ها جلوگیری می‌کند، گفت: یکپارچه‌سازی مدیریت همراه با اختیارات، باعث رشد و پیشرفت کشور می‌شود.
مجتبی یوسفی، نماینده مردم اهواز، کارون، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار داشت: این طرح تجمیعی، از تصمیمات موازی در دستگاه‌های اجرایی جلوگیری می‌کند و می‌تواند کمک بسزایی در زمینه رفع مشکلات مردم داشته باشد.
وی با بیان اینکه در مجموع موافق این طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی هستم، افزود: اگر در دستگاهای اجرایی انسجام‌بخشی و هم‌افزایی لازم ایجاد شود، می‌تواند باعث موفقیت در اجرای طرحها باشد.
نماینده مردم اهواز، کارون، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی از هدر‌رفت سرمایه‌ها جلوگیری می‌کند، گفت: یکپارچه‌سازی مدیریت همراه با اختیارات، باعث رشد و پیشرفت کشور می‌شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: در برخی از نقاط کشور تاسیسات مختلف آبرسانی وجود دارد؛ برای مثال تاسیسات و خط لوله‌ای را شرکت آب و فاضلاب شهری احداث کرده و چند روستا نیز در مجاورت خط هستند که با یکپارچه سازی شرکتها براحتی امکان اتصال این روستاها به همان خط وجود دارد و اگر روستاها را به این شبکه وصل کنیم، عمده مشکل آب آنها برطرف می‌شود.

به گفته وی، طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی از لحاظ مدیریت، می‌تواند کمک شایانی در خصوص جلوگیری از هدر‌رفت سرمایه‌ها و انسجام‌بخشی بنماید.
نماینده مردم اهواز، کارون، باوی و حمیدیه با اشاره به مشکل انباشت بدهی‌ها در شرکت‌های آبفار گفت: شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی دولتی و دچار انباشت بدهی بوده و زیان‌ده هستند و لذا یکی از شروط موفقیت این طرح حمایت دولت در تسویه حساب بدهی های این شرکتها هم در حوزه نیروی انسانی و هم مربوط به احداث تاسیسات است؛ در همین ارتباط ضرورت دارد به هر نحو ممکن، حقوق معوقه پرسنل شریف و زحمتکش آبفار که بعضا چندماه عقب افتاده، سریعتر پرداخت بشود.
وی افزود: اگر دولت تا دو سال آینده بتواند با تامین‌ اعتبار، مشکل تسویه بدهیهای شرکتهای آبفار را انجام بدهد، این طرح باعث رشد و ارتقا موثر خواهد بود.
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به مزایای طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی ادامه داد: وقتی سیستم یکپارچه‌سازی مدیریت همراه با اختیارات باشد، باعث پیشرفت کشور می‌شود البته این مهم زمانی صورت می‌گیرد که شرط بدهی و انباشت مشکلات گذشته برطرف شود.
وی در پایان با بیان اینکه فرسودگی شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی به مراتب بیشتر از شرکت‌های آبفای شهری است، یادآور شد: قطعا اگر کمک دولت نباشد این دو شرکت با مشکلات بزرگی مواجه خواهد شد اما با ایجاد زیرساخت‌ها و رفع نواقص موجود، شرکت‌های آب و فاضلاب می‌توانند به ثباتی نسبی برسند.

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
تجلیل از مقام 320 شهید ورزشکار در قمهر شب حدود ۷۰۰۰ تردد غیرمجاز در مشهد ثبت می‌شودمعاون استاندار قزوین: ۱۲۷۱ مجوز تردد در استان قزوین صادر شداز شنبه شاهد نتایج قرنطینه خواهیم بود/ نگران صف های خرید هستیمتعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های همدان با شیب ملایمی کاهشی شده استوضعیت ابتلای مسافران به کوید ۱۹ قبل از صدور بلیت در استان خراسان جنوبی کنترل می‌شودجمع‌آوری ۴۶۰ خودروی فرسوده رها شده در شهر اصفهانپرتقال به علت صادرات بی رویه گران شدتک رقمی شدن فوتی‌های کرونا در یزدکاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی مسافران اتوبوسرانی در مشهدچرا پرورش شترمرغ پرسودترین فعالیت حوزه دامی خراسان رضوی است؟فراخوان چهارمین دوره جشنواره شهروندی عکاسی پاییز برگ ریزكارگر توانمند فضای سبز شركت بهره برداری نفت و گاز گچساران«حذف فرماندهان موثر» سیاست دشمن برای تضعیف حشدالشعبیبسیج فرهنگی هرگز فرسوده نخواهد شدقیمت آپارتمان‌های کوچک در شهر تهراندلیل اصلی ابتلا به کرونا در بابل چیست؟جریمه خودروهای دارای مجوز در طرح اعمال محدودیت‌های کرونایی اصلاح می‌شودفاز سوم خط ۱ مترو تبریز یک هفته تعطیل است۹۰ درصد ترددهای شبانه کاهش پیدا کرد/اعمال جریمه برای متخلفانی که طرح منع تردد را نادیده گرفته‌اندافزایش قیمت تخم مرغ صحت ندارد/ هر کیلو تخم مرغ ۱۶ هزار و ۶۰۰ تومانرکود کرونایی در ۱۳۷ مهدکودک استان سمنان/ مالکان همراهی کنندزلزله مراوه‌تپه خسارتی نداشت/ گروه‌های ارزیاب در منطقه هستندصدور دستور توقف ساخت بنا در حریم تاریخی پل خواجوشرایط پرداخت غرامت دستمزد ایام بیکاری به بیمه‌شدگان مبتلا به کرونا