تبلیغات
  • زمان انتشار: 3 آبان 1399, 08:56
  • / کد خبر: 51355

برق کدام دسته از مشترکین اصفهانی رایگان می‌شود؟

برق کدام دسته از مشترکین اصفهانی رایگان می‌شود؟ مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان با اشاره به اینکه مصوبه طرح برق امید همزمان با سراسر کشور از ابتدای آبان ماه در اصفهان نیز آغاز شده است، گفت: اجرای این طرح، تا ابتدای سال آینده حداقل موجب صرفه جویی ۱۰ درصدی مصرف برق شود.
حمید علاقمندان درباره شیوه اجرای طرح برق رایگان یا مصوبه طرح برق امید، اظهار کرد: مصوبه طرح برق امید که توسط دولت ابلاغ شده اجرای آن از ابتدای آبان ماه در کل کشور آغاز شده است.
وی گفت: در این طرح مشترکان خانگی به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می شوند که میزان استفاده هر کدام از آن ها به ترتیب کمتر از ۸۰ کیلووات، ۸۰ تا ۲۰۰ کیلووات و بیشتر از ۲۰۰ کیلووات است.
مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اصفهان افزود: دسته کم مصرف که ماهانه کمتر از ۸۰ کیلووات مصرف برق دارند، درصد قابل توجهی هستند که در طرح یاد شده معاف از پرداخت هزینه قبض برق هستند و این کار به مردم در هزینه های مصرفی کمک می کند.
وی درباره دو دسته دیگر مشترکین یعنی خوش مصرف ها و پر مصرف ها، توضیح داد: امیدواریم که دو دسته مشترکین خوش مصرف و پر مصرف با اجرای این طرح، در مصرف خود صرفه جویی کنند و به دسته کم مصرف برسند.
علاقمندان با بیان اینکه پیش بینی می شود اجرای این طرح، تا ابتدای سال آینده حداقل موجب صرفه جویی ۱۰ درصدی مصرف برق شود، اضافه کرد: انتظار داریم مشترکین پرمصرف با کاهش مصرف برق خود موجب صرفه جویی در این انرژی شوند، همچنین آنها از طریق انشعابات خورشیدی بتوانند برق خود را از این محل تامین کنند تا به راحتی بتوانیم برق مشترکین کم مصرف و خوش مصرف را از شبکه سراسری تامین کنیم.
وی با بیان اینکه معیار برای محاسبه برق خانوارها، بررسی کنتور مشترکین است، گفت: معیار میزان برق مورد استفاده، برای مشترکین پیامک هایی است که با شروع این طرح برای آنها ارسال می کنیم که در کدام دسته از مشترکین قرار گرفته اند، همچنین به مشترکین خوش مصرف و پرمصرف نیز در بازه های زمانی مختلف اعلام می شود که چه مقدار با میزان سقف کم مصرف، فاصله دارند.
به گفته مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان، این طرح مربوط به مشترکین خانگی است، اما سه دسته مشترکین شامل خانه های خالی از سکنه، باغ ها و ویلاها و در نهایت برق های غیر دائم خارج از محدوده شهرها، حتی اگر مصرف آنها کمتر از ۸۰ کیلووات باشد، مشمول این معافیت قرار نخواهند گرفت.
وی همچنین درباره مشترکین پرمصرف، توضیح داد: قبض برق این دسته طبق روال گذشته براساس پله های محاسبه برق که مشترکین مطابق قبوض خود از آن خبر دارند، هزینه آنها مشخص خواهد شد و این طرح هیچ کمکی به این دسته نخواهد کرد.
علاقمندان اضافه کرد: اگر مشترکین پرمصرف با صرفه جویی، خود را به دسته خوش مصرف ها نرسانند اگر زمانی با مشکل تامین برق مواجه شویم، دو دسته مشترکین کم مصرف و خوش مصرف در اولویت تامین برق قرار می گیرند و در نهایت به نوعی اجرای این طرح می تواند برای مشترکین پر مصرف نگران کننده باشد.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
فوت ۱۱۲۴ نفر بر اثر کرونا در لرستاناعمال محدودیت‌های کرونایی در استان کرمان نتیجه داد/ کاهش آمار بستری و فوتی‌هاقیمت گوشت و مرغ در بازارهای کوثر امروز ۸ آذرماه + جدولزن "سگ آزار" دستگیر شدآمار کرونای اصفهان ۸ آذرماه؛ ۲۶ فوتی و ۴۱۸ ابتلای جدیدبنزین توزیع شده در استان البرز نیازی به مکمل نداردتولید تونل ضدعفونی هوشمند کرونا در البرزفوت ۲۲ بیمار کرونایی در اردبیل/ کرونا بی محابا قربانی می‌گیرداستفاده از ۵۰ درصد ظرفیت کوپه های قطار فارس/ممنوعیت تردد مبتلایاناحتمال سیلابی شدن رودخانه‌های استان فارس؛ ثبت ۵۶.۵ میلی‌متر بارندگی در نورآباد ممسنیسریالِ غفلت، قسمتِ «خواجو»پیشگیری از قاچاق آرد با تشدید بازرسی‌ نانوایی‌های استان همدان‌قیمت هر کیلوگرم شیر به ۵,۳۰۰ تومان رسیدجلسه كمیته بحران و اطلاعیه تعطیلی و عدم حضور كاركنان در شركت بهره برداری نفت و گاز گچسارانچرا قانون مالیات بر خانه‌های خالی اجرا نمی‌شود؟آغاز بارش برف و باران در چهارمحال و بختیاریشکار و استفاده از گوشت پرندگان وحشی ممنوع!تمامی محورهای کوهستانی گلستان باز استخانه‌های امن یکی از راه‌های کاهش خشونت علیه زنان/افزایش ۶۲ درصدی خشونت‌ها نسبت به سال قبلتعطیلی ادارات در شهرهای قرمز مازندرانفصل پاییز بیشترین شکار را در استان کرمان داریم/با ‌شکارکش‌ها مواجه هستیماجاره‌بهای آپارتمان در منطقه جنوبی پرتقاضاتعطیلی ادارات آموزش و پرورش در بوشهر /تمدید آموزش مجازی در مدارسیک هفته قرنطینه چه تاثیری در اردبیل داشت؟/ گلایه توام اصناف و کادر درمانزنگ خطر شیوع آنفلوانزای پرندگان در مازندران/ مردم نگران نباشند