تبلیغات
  • زمان انتشار: 30 مهر 1399, 10:22
  • / کد خبر: 51149

۸۰درصد شهرهای استان بوشهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند

۸۰درصد شهرهای استان بوشهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه "شهرستان‌های ۱۰ گانه این استان در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند" گفت: ۸ شهرستان قرمز و ۲ شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد که براین اساس باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزایش یابد.
سعید کشمیری صبح امروز در نشست ستاد مدیریت کرونا استان بوشهر با بیان اینکه "بیش از 40 میلیون نفر در سراسر دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند" اظهار داشت: در این زمینه یک‌میلیون و 114 هزار نفر فوت کرده‌اند که در ایران 534 هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند و 30 هزار نفر در این راستا جان خود را از دست داده‌اند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با اشاره به اینکه "افزایش مبتلایان در کشور به کرونا نگران کننده است" افزود: اکنون برخی از بیماران دارای شرایط حاد در بخش ICU  بیمارستان‌ها بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه "بیشتر آمار ابتلا و فوت به سبب کرونا به ترتیب آمریکا، هندوستان و برزیل به خود اختصاص داده‌ است" گفت: 3 پیک ابتلا به کرونا  شامل فروردین ماه، خرداد و مهرماه ثبت شده که روزانه 4 هزار نفر مبتلا در کشور گزارش می‌شود.
وی، با اشاره به وضعیت استان بوشهر در عرصه کرونا خاطر نشان کرد: در پیک اول خیلی مبتلا نداشتیم، در پیک دوم روند بیماری افزایش یافت و در پیک سوم روند ثابتی یا کاهشی است اما در برخی مواقع به سبب بی توجهی به پروتکل افزایشی می‌شود و روند شکننده ثابت است.
کشمیری، با بیان اینکه "این استان در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارد" گفت: از 10 شهرستان استان بوشهر 80درصد قرمز و مابقی در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد که 8 شهرستان قرمز و 2 شهرستان نارنجی همانند قرمز است و باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزایش یابد.
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه "این استان در 3 ماه گذشته دارای وضعیت بستری کرونایی ثابت ثبت شده است" افزود: در 2 هفته گذشته محدودیت‌های جدیدی اعمال شد ولی به سبب افزایش مسافران از دیگر استان‌ها به مناطق مختلف استان بوشهر شرایط در حال حاد شدن است که باید محدودیت برای مسافران ایجاد شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر تشکیل کارگروه تسهیل برای ارائه خدمات فروش الکترونیکی خاطر نشان کرد: باید مردم بیشتر خریدهای خود را به صورت اینترنتی سفارش دهند تا رفت و آمد مردم به بازار کاهش یابد.
وی، وضعیت پوشش ماسک در استان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: اکنون بحرانی‌ترین مکان در استفاده نکردن از ماسک و عدم فاصله‌گذاری اجتماعی در سواحل و بازارها گزارش شده است.
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه "فاصله‌گذاری اجتماعی ضعیف‌تر شده است" تصریح کرد: اکنون  استفاده از ماسک در بانک‌ها و ادارات 98 درصد، اماکن 89 درصد، و سواحل 60 درصد گزارش شده است.
کشمیری وضعیت رعایت پروتکل بهداشتی در دفاتر پیشخوان‌های دولت در سطح استان بوشهر را نامطلوب دانست و تاکید کرد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته در این مکان‌‌ها 55 درصد از ماسک استفاده می‌کنند که متوسط کشوری 70 درصد است.
وی با تاکید بر ارائه راهکار برای کاهش تجمع‌ها به ویژه عروسی‌ها، عزاداری‌ها و دورهمی‌های تفریحی و گردشگری افزود: هر اجتماعی و تجمعی مانند مراسم عروسی یا ختم خطرناک است چراکه در یک مراسم مهمانی 25 نفره در شهرستان جم ضمن افزایش ابتلا به کرونا، 2 نفر فوت کردند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر کنترل جمعیت در مراسم‌ها برای جلوگیری از ابتلا به کرونا بیان کرد: هنوز بیماری آنفلوآنزا در استان بوشهر گزارش نشده که کنترل این بیماری به سبب استفاده از ماسک است.
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه "پروتکل‌های بهداشتی دارای 7 مرحله و برنامه است" گفت: فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شستشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، گندزدایی مکان‌ها، ضدعفونی مرتب محل کار و زندگی، استفاده از اسپری‌های ضدعفونی از جمله مراحل پروتکل بهداشتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
کشمیری تصریح کرد: رعایت 90 درصدی پروتکل‌های بهداشتی در جامعه در کمتر از 3 ماه، جامعه را از کرونا پاک کرده و رعایت 80 درصدی تا عید نوروز جامعه را از ابتلا به کرونا مصون می‌کند.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
چگونگی کیفیت آب استان؛ آیا آب اصفهان برای نوشیدن مناسب است؟افزایش قیمت مرغ در اصفهان حباب است/ بازار مرغ به تعادل می رسدمظنه آپارتمان‌های میان سال در تهرانبستری ۸۲۰ بیمار کرونایی در مازندرانروایت از تشنگی اهالی شهر کاج ‌در کنار رودهای خروشان/گویا مسئولان همتی برای رفع این مشکل ندارندکاهش ۴۰ درصدی مسافران مترو اصفهانسرگردانی مردم شیراز در تهیه روغن خوراکی/ سازمان صمت فارس: منکر مشکل شهروندان در خرید روغن نمی‌شویمراه اندازی اولین کارگاه آسفالت امولسیون قیری آماده درآبفا گرمدرهحضور تدریجی اهداکنندگان خون تا پایان زمستان ضروری استماجرای چادرنشینی زن و مرد معتاد در جلوی بیمارستان ارومیه چه بود؟آمار کرونا کردستان ۳ آذر؛ ۵ فوتی و ۲۶۸ ابتلای جدیدسوء قصد به جان سرپرست آموزش و پرورش قرچک با اسلحه/ فراهانی زنده استتعداد جان‌باختگان کرونایی در گلستان دو رقمی شد/مردم محدودیت‌ها را رعایت کنندممنوعیت تردد خودروهای پلاک غیربومی در ساعات مجاز شایعه استآمار کرونای اصفهان ۳ آذر؛ ۳۶ فوتی و ۸۷۹ ابتلای جدیدفوت بیماران کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد به دلیل کمبود اکسیژن کذب استکمبود نان در ارومیه نداریم/مردم بیش از نیاز خود نان نخرندتعداد جانباختگان کرونا در البرز به ۲۱۸۳ نفر رسیدکرونا در یزد همچنان می‌تازد؛ چرا یزد از تعطیلی‌های دو هفته‌ای پیروی نکرد؟روش‌های مسدود کردن کارت بانکی مفقودی یا سرقت شدهرضایت به تعطیلی اصناف نداشتیمقیمت میوه و تره‌بار در بازارهای کوثر امروز ۳ آذرماه + جدولتعطیلی آموزشگاههای رانندگی استان اصفهان تا اطلاع بعدینرخ کرایه ترددهای دریایی در هرمزگان افزایش یافتافزایش شدید قیمت مرغ در بازار اصفهان؛ احتمال کاهش قیمت‌ها تا اوایل هفته آینده