تبلیغات
  • زمان انتشار: 28 مهر 1399, 10:48
  • / کد خبر: 50883

نماینده خبازان کردستانی در کارگروه آرد و نان:

تامین آرد مورد نیاز خبازی های کردستان/قیمت نان افزایش نمی یابد

تامین آرد مورد نیاز خبازی های کردستان/قیمت نان افزایش نمی یابد نماینده خبازان کردستانی در کارگروه آرد و نان استان گفت: طی روزهای اخیر هیچ گونه تغییری در سهمیه آرد خبازی های کردستان اعمال نشده و تامین آرد متناسب با نیاز استان انجام می شود.
ناصر اسدی  اظهار کرد: با توجه به اینکه کردستان در سال جاری پنجمین تولید کننده گندم بود بنابراین هیچ گونه مشکلی در تأمین گندم و تبدیل آن به آرد برای مصرف در خبازی‌های استان کردستان وجود ندارد.
وی به شایعات به وجود آمده در استان مبنی بر کاهش سهمیه آرد خبازی‌های استان کردستان اشاره کرد و افزود: سهمیه آرد خبازی‌ها در استان هیچ گونه کاهشی نداشته است و همانند گذشته آرد واحدهای پخت نان در استان تأمین می‌شود.
اسدی به شرایط به وجود آمده در شهرستان سقز در چند روز گذشته اشاره کرد و افزود: متأسفانه شرایطی که در ارومیه بابت تعطیلی تعدادی از خبازی‌ها به دلیل مشکل در حمل و نقل به وجود آمد به شهر سقز نیز سرایت کرد و باعث به وجود آمدن شایعات مبنی بر کمبود نان در استان شد که خوشبختانه با حل مشکل در ارومیه روند تولید نان در سقز نیز به شرایط عادی خود برگشت.
نماینده اتحادیه خبازان کردستان در کارگروه استانی آرد و نان به شلوغی برخی خبازی‌ها در سطح شهر سنندج نیز اشاره کرد و گفت: واحدهایی که در سنندج شلوغ شده‌اند تنها به دلیل موقعیت مکانی خبازی‌ها و دسترسی بیشتر مردم به آنها بوده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ واحد پخت نان در استان کردستان تعطیل نیست و همگی به کار خود ادامه می‌دهند، یادآور شد: برابر سرانه جمعیت هر منطقه و شهرستان آرد در اختیار نانواخانه ها قرار گرفته است.
نماینده اتحادیه خبازان کردستان در ادامه بیان کرد: درسطح شهر سنندج ۴۵۰ واحد خبازی برابر جمعیت نیاز است، اما ۷۵۰ واحد خبازی فعال داریم که اکثراً لواش پخت می‌کنند.
وی افزود: آردی که شرکت غله در اختیار خبازی‌ها قرار می‌دهد جوابگوی جمعیت سنندج است و هیچ احتیاجی برای خرید آرد در بازار آزاد توسط نانواخانه ها نیست.
اسدی به کمبود نانواخانه ها در حاشیه شهرسنندج اشاره و گفت: درماه آینده سه واحد خبازی تازه را به آساوله برای دسترسی بهتر مردم این منطقه از شهر سنندج اضافه می‌کنیم.
وی در پایان به نرخ سنگگ در استان اشاره و اظهار کرد: نرخ سنگگ یارانه‌ای نوع دوم ۱,۲۰۰ تومان و یارانه‌ای نوع یک ۱,۰۰۰ تومان است.

منبع: مهر
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
تجلیل از مقام 320 شهید ورزشکار در قمهر شب حدود ۷۰۰۰ تردد غیرمجاز در مشهد ثبت می‌شودمعاون استاندار قزوین: ۱۲۷۱ مجوز تردد در استان قزوین صادر شداز شنبه شاهد نتایج قرنطینه خواهیم بود/ نگران صف های خرید هستیمتعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های همدان با شیب ملایمی کاهشی شده استوضعیت ابتلای مسافران به کوید ۱۹ قبل از صدور بلیت در استان خراسان جنوبی کنترل می‌شودجمع‌آوری ۴۶۰ خودروی فرسوده رها شده در شهر اصفهانپرتقال به علت صادرات بی رویه گران شدتک رقمی شدن فوتی‌های کرونا در یزدکاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی مسافران اتوبوسرانی در مشهدچرا پرورش شترمرغ پرسودترین فعالیت حوزه دامی خراسان رضوی است؟فراخوان چهارمین دوره جشنواره شهروندی عکاسی پاییز برگ ریزكارگر توانمند فضای سبز شركت بهره برداری نفت و گاز گچساران«حذف فرماندهان موثر» سیاست دشمن برای تضعیف حشدالشعبیبسیج فرهنگی هرگز فرسوده نخواهد شدقیمت آپارتمان‌های کوچک در شهر تهراندلیل اصلی ابتلا به کرونا در بابل چیست؟جریمه خودروهای دارای مجوز در طرح اعمال محدودیت‌های کرونایی اصلاح می‌شودفاز سوم خط ۱ مترو تبریز یک هفته تعطیل است۹۰ درصد ترددهای شبانه کاهش پیدا کرد/اعمال جریمه برای متخلفانی که طرح منع تردد را نادیده گرفته‌اندافزایش قیمت تخم مرغ صحت ندارد/ هر کیلو تخم مرغ ۱۶ هزار و ۶۰۰ تومانرکود کرونایی در ۱۳۷ مهدکودک استان سمنان/ مالکان همراهی کنندزلزله مراوه‌تپه خسارتی نداشت/ گروه‌های ارزیاب در منطقه هستندصدور دستور توقف ساخت بنا در حریم تاریخی پل خواجوشرایط پرداخت غرامت دستمزد ایام بیکاری به بیمه‌شدگان مبتلا به کرونا