تبلیغات
  • زمان انتشار: 27 مهر 1399, 07:41
  • / کد خبر: 50630

معاون درمان ستاد ملی کرونای استان تهران:

تهران با بیش از ۵ هزار بیمار کرونایی وضعیت خوبی ندارد

تهران با بیش از ۵ هزار بیمار کرونایی وضعیت خوبی ندارد توکلی گفت: برای اعلام محدودیت‌های تردد کمی دیر تصمیم گیری شد و تهران با ۵ هزار و ۳۰۰ بیمار کرونایی وضعیت خوبی ندارد.
نادر توکلی معاون درمان ستاد ملی کرونای استان تهران امشب ۲۶ مهر با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر به بررسی و آسیب شناسی تصمیمات مقابله با کرونا پرداخت.
معاون درمان ستاد ملی کرونای استان تهران با اشاره به اینکه تهران با ۵ هزار و ۳۰۰ بیمار کرونایی وضعیت خوبی ندارد، گفت: برای اعلام محدودیت‌های تردد، کمی دیر تصمیم گیری شد.
او با اشاره به اینکه درحال حاضر نظارت‌ها تشدید پیدا کرده است، افزود: نشستی را با روسای بیمارستان‌های اصلی داشتیم و لذا در ارائه روند خدمت رسانی، وضعیت اکسیژن رسانی در بیمارستان‌ها برای ما بسیار حیاتی است زیرا درمان اساسی برای بیماران کرونایی نداریم.

کرونا کل بدن را درگیر می کند

توکلی با اشاره به اینکه وضعیت اکسیژن تمام بیمارستان‌ها را رصد می‌کنیم ادامه داد: تنها درمان استاندارد و موفق اکسیژن رسانی و مانیتورینگ دقیق بیمار کرونایی است، کرونا مانند یک سندروم عمل کرده و سیستم‌های مختلف بدن را درگیر خود می‌کند.
معاون درمان ستاد ملی مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به اینکه وقتی بیماران کرونایی بهبود پیدا می‌کنند خیلی از عوارض جدید را در آنها می بینیم، اظهار کرد: در این بیماران درگیری قلب به شکل مشخص ممکن است ادامه‌دار باشد. کرونا یک بیماری سیستماتیک است و کل بدن را درگیر می کند. هرچه بتوانیم زودتر بیماران را بستری کنیم قطعاً می توانیم سیر درمانی موفق تری داشته باشه باشیم.
او اظهار کرد: تیم های نظارتی ما تمامی بیمارستان ها را رصد می کنند و نظارت بر بیمارستان ها تشدید یافته است.
توکلی با اشاره به اینکه در استان تهران ۱۷۵ بیمارستان داریم، گفت : ۱۰۵ بیمارستان درگیر بیماران کرونایی هستند، قطعاً بیمارستان های اصلی و بزرگ مانند بیمارستان شریعتی، امام خمینی(ره) و حضرت رسول بخشی از ارائه خدمتشان به بیماران غیر کرونایی خواهد بود و این موضوع نباید مخدوش شود.

مدیریت بحران در دوران کرونا پیچیده است

او با اشاره به ذات مدیریت بحران افزود: بحران‌هایی که از یک یا دو ماه فراتر می‌روند با مسائل اجتماعی، اقتصادی و زیرساخت‌های فرهنگی گره می‌خورند، بحران کرونا کوتاه مدت و مقطعی نیست. جنس مدیریت بحران در دوران کرونا بسیار پیچیده است؛ بنابراین زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و حتی قبیله‌ای بر روی آن تاثیر دارد.
توکلی با اشاره به استراتژی مهار ویروس کرونا گفت: باید تا جایی که امکان دارد از بار آلودگی ویروس کم کنیم.
معاون درمان ستاد ملی مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به اینکه درخواستی را مقام عالی وزارت بهداشت از ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اعمال منع رفت و آمد به ۵ کلانشهر اعلام کرد، گفت: این درخواست داده شد تا بار بیماری کمتر شود، شاید درخواست یکی دو روز و یا حتی سه روز زودتر باید داده می‌شد تا فرصت هماهنگی‌های بین بخشی صورت گیرد، اما ممنوعیت‌ها به شدت اعمال نشد.
او با اشاره به اینکه تصمیمات باید زودتر صورت می‌گرفت، تصریح کرد: به نظر می‌رسد برای مقاطع بعدی هماهنگی‌ها باید بهتر صورت گیرد، برای ما در این درخواست مبداء سفر مهم بود، لذا بحث مبدا را در نظر گرفتیم تا مردم در کلانشهر‌ها از شهر خارج نشوند، سفر از شهر‌های شمالی به شهر‌های دیگر کمتر است و به همین دلیل محدودیت در کلانشهر‌ها اعمال شد.
معاون درمان ستاد ملی مقابله با کرونا‌ی استان تهران گفت: دهه آخر مهر بستری‌ها بیشتر شده و به نسبت تعداد بستری‌ها تعداد مرگ و میر هم افزایش داشته است.
او با بیان اینکه گسترش بیشتر کرونا در خانه‌ها باعث پیچیده شدن مقابله با کرونا شده است، یادآوری کرد: این محدودیت‌ها به صورت اعلام سراسری منتشر شد و لذا زمان اعمال آنها با مشکل و محدودیت مواجه بود.

باید ساعت کاری کارمندان کم شود

توکلی با بیان اینکه اعمال محدودیت‌ها خود منجر به مشکلاتی می‌شود، خاطرنشان کرد: باید شرایط جایگزین لحاظ می‌شد که در این باره محدودیت‌هایی وجود داشت.
او با اشاره به مزیت‌های دور کاری در شرایط کرونایی، افزود: باید یک سوم ساعت کاری کارمندان کم شود، بیش از ۱۰۰ بیمارستان درگیر کرونا هستند، لذا رصد تمامی بیمارستان‌ها به صورت متمرکز انجام می‌شود تا توزیع بیمار با مشکل مواجه نشود.

روز جمعه با شرایط بحرانی مواجه شدیم

سعیدرضا مهرپور رئیس بیمارستان شریعتی در ادامه برنامه، گفت: از آخر شهریور تعداد بیماران افزایش داشته است. صبح روز جمعه بیست و پنجم مهر با شرایط بحرانی مواجه شدیم و کارکنان بیمارستان در آماده باش کامل قرار گرفتند.
رئیس بیمارستان شریعتی با اشاره به اینکه کار از توصیه گذشته است عنوان کرد: بخش‌های مهم بیمارستان مانند قلب و کلیه به بیماران کرونایی اختصاص یافته است، لذا با توجه به افزایش سفرها، هفته‌های آینده هم با شرایط سختی مواجه خواهیم بود.
او ادامه داد: صبح روز جمعه جلسه کمیته بحران مجدد برگزار شد، لذا آرایش بیمارستان را تغییر دادیم و بسیاری از بیماران را جابه‌جا کردیم و بخش‌های جدیدی را در اختیار بیماران کرونایی قرار دادیم.
مهر پور اظهار کرد: دوست دارم که مردم بدانند دیگر نمی‌خواهیم توصیه و گلایه کنیم، هیچ گلایه و توصیه‌ای نداریم، ما در خط مقدم در حال مبارزه بسیار سنگین هستیم و برادران و خواهران شما در خط مبارزه با کرونا در بیمارستان‌ها تحت فشار زیادی هستند.
رئیس بیمارستان شریعتی با اشاره به اینکه تا زمانی که بتوانیم و نفس بکشیم در خط مقدم در حال مبارزه با کرونا خواهیم بود، افزود: چراغ بیمارستان‌ها خاموش نخواهد شد، باید مدیریت بحران کنیم.
او گفت: امیدوارم بتوانیم شرایط سخت را پشت سر بگذاریم. با توجه به تعطیلی‌ها و تجمعات هفته گذشته فکر می‌کنم هفته‌های سخت تری را پیش‌رو داشته باشیم.
حسین صمدی نیا رئیس بیمارستان بقیه الله در بخش دیگری از برنامه، اظهار کرد: ۳۰۰ بیمار بستری در بخش کرونایی داریم و تمام امکانات و ظرفیت ما در اختیار بیماران قرار گرفته است.
رئیس بیمارستان بقیه الله گفت: پلاسما درمانی تاثیر بهتری برای مداوای بیماران کرونایی دارد، در مسیر اورژانس، مسیری جدا برای بیماران غیر کرونایی در نظر گرفته شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
شناسایی ۴۲ بیمار جدید کرونایی در همدان/ فوت ۹ نفر دیگرخانه «منصوری» ملایر نیازمند مرمت اضطراری استوضعیت یزد از نظر شیوع کرونا هنوز عادی نشده/ مردم در خانه بمانندخودکشی دختر ۸ ساله در بندرعباسقبل و بعد از اهدای پلاسما چه کنیم؟آمار کرونای اصفهان ۱۰ آذر؛ ۲۳ فوتی و ۶۷۵ ابتلای جدید۱۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل جان باختنددختر 17 ساله سلماسی خود را حلق آویز کرد / "روژین" شناسنامه نداشتجمع آوری لاشه ۴۰۱ قطعه پرنده از تالاب میقان اراکقیمت میوه و تره‌بار در بازارهای کوثر امروز ۱۰ آذرماه + جدولجان باختن ۶بیمار کرونایی در استان سمنان/ کرونا یکه‌تازی می‌کندفروچاله ها اصفهان را تهدید می کنددور زدن محدودیت‌های کرونایی به بهای جان مردم/روند ابتلا به کرونا در گلستان افزایشی استکاهش۳۰ درصدی موارد بستری در مراکز درمانی سیستان وبلوچستانتوقف قطار مسکن در ایستگاه آرامش/قیمت زمین و ملک در بیرجند ۱۰ درصد کاهش یافتآمار بیماران کرونایی در همدان کاهشی شد/ مردم رعایت نکنند موج دیگر از راه می‌رسدساخت هتل چهارباغ اصفهان به کجا رسید؟ / از دغدغه‌های فعالان فرهنگی تا مجوز‌های صادر شده میراث!زمان حرکت وسایل حمل و نقل عمومی در کرج تغییر کرددلیل صدای مهیب و مشاهده نور در آسمان سنندجاصفهان پیشرو در امر معنوی فرزندخواندگیبا راه اندازی واحد مشاوره، چاپ و نشر خود را بیش از گذشته هدفمند کرده ایمآسیب صدای هیلتی‌های سنگ فرش آمادگاه به گنبد مدرسه چهارباغروند شیوع کرونا نزولی نشده/ منحنی رشد صعودی مبتلایان ثابت شده استقیمت واقعی بلیط مترو ۱۵ هزار تومان است!‌افزایش ۵۰ تا ۷۵ درصدی قیمت لاستیک در بازار