تبلیغات
  • زمان انتشار: 24 مهر 1399, 07:38
  • / کد خبر: 50479

کم‌فروشی نان با اطلاع رئیس اتحادیه نانوایان در سنندج/ نانوا دستش در جیب مردم است

کم‌فروشی نان با اطلاع رئیس اتحادیه نانوایان در سنندج/ نانوا دستش در جیب مردم است نانواداران مرکز استان کردستان این روزها برای جبران هزینه‌های خود به کم‌فروشی روی آورده و مسئولان اتحادیه نانوایی هم از این تخلف مطلع‌ند.

مدت‌هاست که کم‌فروشی و گران‌فروشی برخی واحدهای نانوایی به بهانه‌هایی مختلف همچون افزودن کنجد، سبوس و اوضاع کنونی اقتصادی و اجاره‌های سنگین در استان کردستان کردستان مطرح شده است.

این روزها برخی از نانواداران سنندجی به روش‌های خاصی روی آورده‌ و به بهانه‌ای مختلف وزن چانه را کاهش داده و هزینه‌هایشان را از جیب مردم تامین می‌کنند، تخلفی که رئیس اتحادیه نانوایان هم آن را تأیید می‌کند!

ناصر اسدی، رئیس اتحادیه نانوایان سنندج در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، شایعات مطرح شده در مورد گرانی و کمبود نان در استان را کذب خواند و اظهار داشت: به‌دلیل بوجود آمدن شرایط سخت اقتصادی برای مردم در پی شیوع ویروس کرونا، قیمت مصوب نان در سراسر استان کردستان تا سال آینده گران نمی‌شود.

وی افزود: گرچه ‌هم‌اکنون نانوایان با نرخ‌های قبلی کار کرده و در ضرر بوده و همه مواد اولیه و ملزومات نان را با قیمت بالا تهیه می‌کنند، اما افزایش قیمت نان را قبول نمی‌کنند.

رئیس اتحادیه نانوایان سنندج اذعان کرد: البته نانوایان دستشان تو جیب مردم است چراکه وزن چانه نان را 10 تا 20 گرم کم و دزدی کرده و اینطور هزینه‌ها را جبران می‌کنند و فشاری هم به مردم نمی‌آید!

وی گفت: اگر مسئولان محترم اجازه بدهند، خودمان (نانوایان) با این شرایط با مردم کنار می‌آییم، اکنون نان سنگگی که باید با وزن 450 گرم به مردم فروخته شود با 430 گرم می‌فروشیم.

اسدی در پاسخ به خبرنگار تسنیم که کم‌فروشی در نان گناه و تخلف است، اظهار کرد: اگر گناه است، نرخ نان باید قانونی داده شود، نرخ نان قانونی نیست و نانی هم که دست مردم گرفته با آن وزن معیین شده نیست؛ اگر این روند انجام نشود صدای نانوا هم در می‌آید!

وی بیان کرد: مثلاً نانوایی ماهانه 5 میلیون کرایه مغازه می‌دهد، اگر در هر نان 10 گرم از مردم ندزد و کم‌فروشی نکند، درآمد و هزینه‌های زندگی جوابگو نخواهد بود؛ البته همه نانواداران متخلف و این‌کار را نمی‌کنند.

رئیس اتحادیه نانوایان سنندج یادآور شد: البته دولت هم برنامه‌ای برای افزایش قیمت آرد ندارد.

به گزارش تسنیم؛ حال از آنجا که خود نانواداران تخلف کرده و رئیس اتحادیه هم از این کار مطلع است، از تعزیرات و دستگاه‌های نظارتی درخواست می‌شود که این افراد را شناسایی، بازخواست و برابر قانون با متخلفان برخورد کرده تا از این به بعد از تداوم این رویه نامعقول در کردستان خودداری شود و چوب ندانم‌کاری و سوءمدیریت مسئولان در کنترل اوضاع اقتصادی، را مردم نپردانزند.


منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
تعامل شرکت آبفا و نیروی انتظامی برای ایجاد سلامت پایدار در استان اصفهانمرئی سازی و همسح سازی دریچه منهول های فاضلاب شهر ورزنهاصلاح خط انتقال روستای قلعه داراولین جشنواره هنروری کارکنان آبفای استان اصفهان با موضوع (آب، همدلی و زیست پایدار با کرونا )آغاز بهره‌برداری از محل دائمی نمایشگاه‌های اصفهان در ۱۴ آبان‌ ۹۹کاهش ۷۸ درصدی جابجایی مسافر توسط قطارهای مسافربری راه آهن در ۷ ماه ابتدایی امسالچمن مصنوعی روستای رکن آبادبردسکن آماده بهره برداری و افتتاح شد.برگزاری نشست معین های اقتصادی فرهنگی شهرستان چناران۸۴۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های یزد بستر شدندبا مناطق پرخطر کرونایی در استان قزوین آشنا شویدآمار کرونای اصفهان ۷ آبان؛ ۲۳ فوتی و ۲۴۴ ابتلای جدیدشانزدهمین جلسه عصرانه های کار آفرینی برگزار شدجزئیات ماجرای تیراندازی به فروشنده مواد مخدر در اسفراینگزارش ویدیوئی| ماجرای هتاکی یک سگ‌گردان به بانوی گیلانی بابت یک تذکر دوستانهرکوردی جدید در تاریخ مرگ‌های کرونایی البرزراه‌اندازی گشت ویژه کرونا در شاهرود/ شهر در وضعیت بحرانی استافزایش کرایه ناوگان حمل و نقل درون شهری ارومیه تکذیب می شودخطر شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در اصفهانویتامین‌های گران قیمت تاثیری بر ابتلای کودکان به کرونا نداردوضعیت "قرمز" کرونایی در استان زنجان / کووید ۱۹ مهمان ‌دورهمی‌های خانوادگی شدفروش غیربهداشتی مرغ‌ ‌در چابهار/ سرمایه‌گذار پروژه ساماندهی بلاتکلیف استجزئیات درگیری همراهان بیمار با کادر درمان بیمارستان پیروز لاهیجانخودنمایی شیرینی پشت ویترین گرانی/افزایش قیمت مواد اولیه متهم ردیف اول گرانی شیرینی در بیرجندبستری ۴۲۹ بیمار کرونایی در گیلان/ دانش آموز مبتلا نداریمقیمت آپارتمان؛ حداقل بودجه خرید مسکن در تهران