تبلیغات
  • زمان انتشار: 23 مهر 1399, 18:58
  • / کد خبر: 50469

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی خبر داد

توزیع بیش از 74 هزاربسته معیشتی به ارزش 168میلیارد ریال بین نیازمندان استان

توزیع بیش از  74 هزاربسته معیشتی به ارزش 168میلیارد ریال بین نیازمندان استان مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی درنشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت دهه وقف برگزار شد، گفت:از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون تعداد74 هزار و830 بسته مواد غذایی از محل موقوفات منطبق و مساعدت خیرین تهیه و بین نیازمندان و گروه های هدف توزیع شده است.

مشهد پایگاه خبری رویداد ایران-حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده افزود:ارزش ریالی هر بسته 2 میلیون و 500 هزار ریال بوده و ارزش کل بسته های توزیع شده حدود 168 میلیارد و 300 میلیون ریال می باشد.

وی ادامه داد:مواد غذایی توزیع شده در هر دوره متفاوت بوده ولی غالباً شامل برنج، روغن، رب، گوشت و ماکارانی میباشد که 25 درصد بسته ها در مشهد و مابقی در شهرستان های استان توزیع شده اند.

            احمدزاده یاد آور شد:هم چنین در مدت شیوع بیماری کرونا حدود 950 هزار پرس غذای گرم از محل موقوفات منطبق و کمک ها و مشارکت های خیرین تهیه و در بین نیازمندان و آسیب دیدگان از بیماری کرونا توزیع شد.

            وی ازثبت 92 وقف جدیددرسال جاری در استان  خبر داد وافزود: ارزش این موقوفات حدود 750 میلیارد ریال می باشدکه از این تعداد 16 وقف درمشهد مقدس ،  16 وقف درنیشابور ، 13 وقف درکاشمر ،13 وقف درتربت و تربت حیدریه می باشد.    و13وقف در  جام 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی خاطر نشان ساخت :این وقفیات بیشتر با نیات مذهبی، مساجد و اماکن متبرکه و خیریه می باشند البته سایر نیات مانند مدارس علوم دینی، قرآنی، اجتماعی، علمی و ... نیز شامل وقفیات جدید می باشند.

وی افزود:در سال گذشته اجرای نیت در 7 عنوان و سرفصل مذهبی، خیریه، اجتماعی، مساجد، مدارس علوم دینی، بقاع و اماکن متبرکه و عتبات عالیات همچون سنوات قبل تر ، با کمیت و کیفیت بیشتر انجام شده است. 

حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده با اشاره به خدمت رسانی بیش از 6هزار خادم در بقاع متبرکه استان  افزود: از این تعداد خادمین ثابت و فصلی 170 نفر و خادمین افتخاری 6 هزار نفر می باشند و هزار و200 نفر به عنوان هیئت امنا در بقاع متبرکه فعال می باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت:قبل از  سال 98 در   بقاع متبرکه، مراکز فرهنگی قرآنی فعالیت داشتند که از سال 1398 تغییر رویکردی در سازمان اوقاف شکل گرفت و توجه به موضوعات اجتماعی اولویت یافت و مراکز فرهنگی قرآنی به مراکز افق ارتقاء یافتند لذا تا کنون 9 مرکز افق فعال گردیده و 13 مرکز نیز در حال فعال شدن است که طبق برنامه پیش بینی شده تا پایان سال 99 تعداد مراکز افق فعال به 66 مرکز خواهد رسید.

احمدزاده ادامه داد:قبل از شیوع کرونا برگزاری مراسمات دینی و مذهبی ، اجرای  جشن های ولادت و شهادت اهل بیت، برگزاری اعیاد و مناسبت های انقلاب اسلامی، اقامه نماز جماعت، پاسخگویی به مسائل شرعی برنامه های شاخص بقاع متبرکه بودند اما از زمان شیوع بیماری کرونا و محدودیت های پیش آمده و بسته بودن فضای مسقف بقاع متبرکه، در جهت رفع نیاز محرومان جامعه ،تهیه و توزیع بسته های معیشیتی، تهیه و توزیع غذای گرم، تهیه و توزیع بسته های بهداشتی در اولویت فعالیت قرار گرفتند، هرچند فعالیت های فرهنگی نیز در بستر فضای مجازی همچنان ادامه دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی از  بهره برداری 1350 کیلووات نیروگاه برق خورشیدی در سال گذشته خبر داد وگفت: راه اندازی این نیروگاه ها، 6 هزار و 750 نفر روز اشتغال ایجاد کرده است،

               همچنین 13نیروگاه برق خورشیدی با ظرفیت 650کیلوات در موقوفات و بقاع متبرکه آماده بهره برداری است که در دهه وقف امسال افتتاح می شود.

وی ادامه داد:در سال گذشته در مجموع پروژه های عمرانی، نیروگاه های برق خورشیدی و حوزه کشاورزی، دامپروری و پرورش ماهی موقوفات و بقاع متبرکه 286 هزار و 150 (نفر روز)   اشتغال مستقیم ایجاد شده است و  373 هزار و 3 (نفر روز) اشتغال غیر مستقیم ایجاد شده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده درخاتمه گفت در دهه وقف امسال 21 پروژه عمرانی با هزینه ای بالغ بر 207 هزار و 500 میلیون ریال در موقوفات و بقاع متبرکه استان افتتاح می شود.


اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
یکپارچه سازی آبفای شهری و روستایی سیاست گذاری ها را روان تر می کندبهره برداری از گذر سبزِ حاشیه رودخانه کرجاستاندار قم با گلریزان برای صادرکنندگان برتر موافقت کردقانون بیمه همگانی خدمات درمانی یکی از روزهای تبلور تدبیر و امید بر مردم شریف ایران اسلامی است«پاکت پول» عروسی را عزا کردرونمایی از تخلفات شهردار سابق اهر/درآمد پایدار شهرداری اهر را تعدادی منفعت‌طلب به صفر رساندندآخرین امار کرونا در اصفهان / ۵۹۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد/مرگ ۳۱ نفرتعطیلی مدارس استان کرمان تا ۹ آبان ماه تصویب شدآمار کل فوتی های کرونا در اردبیل به ۷۱۴ نفر رسیدماجرای تصویر منتشر شده از نوزاد رها شده در حاشیه شهر اصفهان چیست؟استان کرمان در وضعیت فوق قرمز کرونا قرار دارد/ کاهش استفاده از ماسک و وسایل حفاظت فردیواکسن آنفولانزا کی به داروخانه‌ها می‌رسد؟تجمع در "باغ رضوان" ارومیه همچنان ممنوع است۱۰ روز گذشته هیچ دانش‌آموز اردستانی به کرونا مبتلا نشده است/حضور اختیاری دانش‌آموزان سر کلاساعمال محدودیت‌های کرونایی یک هفته‌ای از سوم آبان ماه در استان همدانمبتلایان به کرونا در زنجان چندین برابر بستری شدگان استبرق کدام دسته از مشترکین اصفهانی رایگان می‌شود؟ عروسی در سقز تعطیل شد/ داماد بازداشت شدسرمازدگی عامل اصلی کاهش محصول انار در اصفهان استتعطیلی ۴۵ درصدی مهدهای کودک گیلان در شرایط کرونا/ فعالیت با یک سوم ظرفیتمحصول ۵۰ درصد استخرهای پرورش میگوی استان بوشهر برداشت شدوضعیت قیمتی آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالاوضعیت واحدهای تولید و فروش پوشاک اصلا خوب نیستتعطیلی آموزش حضوری در مدارس استان بوشهر تمدید شدطرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفا از هدر‌رفت سرمایه‌ها جلوگیری می‌کند