تبلیغات
  • زمان انتشار: 23 مهر 1399, 08:47
  • / کد خبر: 50343

رئیس اتحادیه درودگران و مبل‌سازان مشهد:

قاچاق مصنوعات چوبی به خراسان رضوی تقریبا صفر است

قاچاق مصنوعات چوبی به خراسان رضوی تقریبا صفر است رئیس اتحادیه درودگران و مبل‌سازان مشهد گفت: قاچاق مصنوعات چوبی از خارج کشور به استان تقریبا صفر است. با توجه به حجیم ‌بودن مصنوعات، انجام قاچاق موضوعیت ندارد و امکان و صرفه قاچاق این کالا وجود نخواهد داشت.
حسن ماجدی ، در خصوص مشکلات پیش‌ روی تولیدکنندگان مبل و سایر مصنوعات چوبی اظهار کرد: متاسفانه واحدهای تولیدی فرش درگیر مشکلاتی از جمله گرانی مواد اولیه، افزایش هزینه اجاره فروشگاه‌ها، گرانی دستمزد کارگران، هزینه‌های آب، برق و گاز و رکود و کاهش توان خرید مصرف‌کنندگان در بازار هستند.
وی افزود: بسیاری از واحدها پس از تولید، برای عرضه و فروش به بخش توزیعی، نمایشگاه‌ها و مصرف‌کنندگان دچار مشکلاتی از قبیل وقفه در فروش می‌شوند که بیش‌ترین آمار ورشکستگی و تعطیلی واحدهای صنفی نیز مربوط به همین مورد است.
رئیس اتحادیه درودگران و مبل‌سازان مشهد در خصوص آمار واحدهای صنفی تعطیل‌ شده عنوان کرد: متاسفانه از ابتدای سال ۹۹ در بخش تولیدی مصنوعات چوبی، ۱۸واحد و در بخش توزیعی این مصنوعات، ۱۵واحد اقدام به جمع‌آوری واحد صنفی خود کرده‌اند. در سال ۹۸ رکود شدیدتر از سال ۹۹ بود و بر اثر عواملی مانند افزایش هزینه اجاره واحد و سایرهزینه‌ها، ۴۸۱ واحد که اکثرا استیجاری بودند، اقدام به جمع‌آوری کردند. همچنین در سال ۹۸ ، ۲۳۶ واحد توزیعی یعنی نمایشگاه تعطیل شدند.
ماجدی بیان کرد: متاسفانه به دلیل نبود نظم و شفافیت در نقل و انتقال ارز و سایر مشکلات مربوط به گرانی تولید مصنوعات، در مقایسه با سال‌های گذشته با کاهش صادرات مواجه ‌بوده‌ایم و کاهش مملوس فروش نیز مشاهده می‌شود.
وی با اشاره به عدم امکان قاچاق این نوع کالا تصریح کرد: قاچاق مصنوعات چوبی از خارج کشور به استان تقریبا صفر است. با توجه به حجیم ‌بودن مصنوعات، انجام قاچاق موضوعیت ندارد و امکان و صرفه قاچاق این کالا وجود نخواهد داشت.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۳۰ مهر۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در تبریزبستری ۵۲ بیمار جدید کرونایی در اردبیل/ فوت ۲ بیمار کروناییدریافت هزینه ورودی آرامگاه فردوسی ارتباطی به استاد شجریان نداردآمار شوکه کننده تلفات کرونا در البرزرد افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه مترو و اتوبوسلیست داروخانه های منتخب اصفهان برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه های منتخب شیراز برای توزیع انسولین و داروهای خاص +آدرس و شماره تماستوزیع داروی بیماران خاص و انسولین در داروخانه‌های منتخب اردبیللیست داروخانه های منتخب دانشگاه علوم پزشکی ایران برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه های منتخب استان خوزستان (اهواز و دزفول ) برای توزیع انسولین و داروهای خاصداروخانه های منتخب کاشان برای توزیع انسولین و داروهای خاص + آدرس و شماره تماساعلام لیست داروخانه های منتخب گیلان برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه‌های منتخب مشهد برای توزیع انسولین و داروهای خاص + آدرس و شماره تلفنلیست داروخانه های منتخب تبریز برای توزیع انسولین و داروهای خاص +آدرس و شماره تماساعلام داروخانه‌ های منتخب‌استان چهار محال و بختیاری (شهرکرد) برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه های منتخب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه های منتخب قم برای توزیع انسولین و داروهای خاص +آدرسانتشار فهرست داروخانه های منتخب لرستان برای توزیع انسولین و داروهای خاص+ آدرس و شماره تلفنلیست داروخانه های منتخب بیرجند برای دریافت انسولین و داروهای خاصاعلام فهرست داروخانه‌های منتخب بوشهر برای دریافت انسولین و داروهای خاص + آدرس و شماره تماسفهرست داروخانه های منتخب مازندارن برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه های منتخب یزد برای توزیع انسولین و داروهای خاص+ شماره تماسانتشار فهرست داروخانه‌های منتخب همدان برای توزیع انسولین و داروهای خاص + آدرس و شماره تلفنفهرست داروخانه‌های منتخب هرمزگان برای توزیع انسولین و داروهای خاصفهرست داروخانه های منتخب استان گلستان (گرگان) برای توزیع انسولین و داروهای خاص