تبلیغات
  • زمان انتشار: 23 مهر 1399, 08:45
  • / کد خبر: 50341

اولویت سازمان بهزیستی قزوین ارائه ویزیت به بیماران اعصاب و روان در منزل با نازل‌ترین هزینه است

اولویت سازمان بهزیستی قزوین ارائه ویزیت به بیماران اعصاب و روان در منزل با نازل‌ترین هزینه است مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: بخشی از خدمات اولویت‌دار سازمان بهزیستی استان ارائه ویزیت به بیماران اعصاب و روان در منزل است که متخصص روانپزشک، پزشک، پرستار، مددکار و روانشناس با نازل ترین قیمت بیماران را معاینه می‌کنند.
علیرضا وارثی  ، با بیان اینکه بیماران دچار اختلال روانی تحت مراقبت سازمان بهزیستی استان قزوین 527 نفر خانم و هزار و 263 نفر آقا هستند اظهار داشت: معمولا هنگامی که خانم‌ها دچار بیماری روانی می‌شوند، همسرانشان از آن‌ها مراقبت می‌کنند اما این موضوع در مورد آقایان بیمار کمتر صدق می‌کند زیرا آقایان در اخلال ظرفیت غیرقابل کنترل‌تر هستند و خانواده‌ها به همین علت این افراد به مرکز حمایتی مثل بهزیستی معرفی می‌کنند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر چهار نوع خدمت به بیماران دچار اختلال روانی ارائه می‌کنیم، افزود: از بیماران اعصاب و روان در مراکز تحت نظر بهزیستی به شکل 24 ساعته در طول 365 روز سال نگهداری مستمر به عمل می‌آید.
وارثی تصریح کرد: بخشی از خدمات اولویت‌دار سازمان بهزیستی استان ارائه ویزیت به بیماران اعصاب و روان در منزل است که متخصص روانپزشک، پزشک، پرستار، مددکار و روانشناس با نازل ترین قیمت بیمارانی که تمایلی به رفتن به روانپزشکی ندارند را در منزل معاینه و سپس دارو و درمان را به صورت ماهانه کنترل می‌کنند.
مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: تعدادی از بیماران اعصاب و روان به صورت روزانه در کلاس‌های روانشناسی و ساخت صنایع دستی در مراکز تعیین شده از سوی بهزیستی حاضر می‌شوند این در حالی است که این خدمات به علت شیوع کرونا کمرنگ‌تر شده است. 
وی قسمت دیگری از سیاست‌های مهم سازمان بهزیستی را ایجاد خانه یک چهارم راهی برشمرد و خاطرنشان کرد: 10 نفر از افرادی که بیماری خفیف و روانی شبیه به هم دارند را انتخاب و آسایشگاهی برای آن‌ها فراهم کردیم تا با نظارت سازمان بهزیستی در کنار یکدیگر زندگی کنند این در حالی است که اگر وارد این مراکز شوید به هیچ عنوان احساس اینکه آن 10 نفر بیماری روانی هستند به شما منتقل نمی‌شود بلکه انگار یک خانواده‌ هستند.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود