تبلیغات
  • زمان انتشار: 23 مهر 1399, 08:22
  • / کد خبر: 50333

پزشک فوق تخصص ریه:

واکسن آنفلوآنزا، درصد ابتلا به بیماری کرونا را کاهش نمی دهد

واکسن آنفلوآنزا، درصد ابتلا به بیماری کرونا را کاهش نمی دهد پزشک فوق تخصص ریه گفت: واکسن آنفلوآنزا درصد ابتلا به بیماری کرونا را کاهش نمی دهد و در تسهیل آن تاثیری ندارد.
دکتر بیوک مرادخانی ، اظهارکرد: در حال حاضر منظور از انجام واکسیناسیون، واکسن آنفلوآنزای فصلی است که تزریق آن برای همه افراد ضرورتی ندارد.
وی با بیان اینکه واکسن آنفلوانزا فقط به منظور پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزای فصلی توصیه می شود، اظهارکرد: افراد مبتلا به برونشیت مزمن، آسم، سالمندان بالای ۶۵ سال، زنان باردار، شاغلان کادر درمان، مبتلایان به بیماری های قلبی، دیابت و ... در اولویت بهره مندی از واکسن آنفلوانزا قرار دارند.
وی انجام واکسیناسیون آنفلوآنزا را برای افرادی که چاقی مفرط دارند و همچنین کودکان زیر پنج سال ضروری دانست و تاکید کرد: در شرایط کنونی همه افراد با دارا بودن هر شرایطی ، باید پروتکل های بهداشتی را با حساسیت بیشتری رعایت کنند و با تزریق واکسن آنفلوانزا این تصور را نداشته باشند که ابتلا به بیماری را نخواهند داشت.
وی در خصوص درگیری ریوی قابل توجه مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ توضیح داد: این افراد سطح آنتی بادی محافظت کننده خیلی بالایی دارند و ممکن است تا مدتی مبتلا به این بیماری نشوند، اما رعایت پروتکل ها حتی برای این افراد هم ضروری است.
وی خاطرنشان کرد: افرادی که مادران و پدران سالمند دارند ، شاغل بوده و به هر دلیلی  قرنطینه خانگی را رعایت نکردند، عامل انتقال دهنده بیماری به آن ها هستند، بنابراین تا حد امکان تماس با آن ها را محدود کنید و فقط در فضای باز با رعایت فاصله  با آن ها ملاقات داشته باشید.
دکتر مرادخانی یادآور شد: با وجود کوچک ترین علامت سرماخوردگی ، درد بدن و ... از حضور در کنار سالمندان به شدت خودداری کنید و با مراجعه به پزشک و انجام پیگیری های مورد نیاز از سلامت خود مطمین شوید.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۳۰ مهر۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در تبریزبستری ۵۲ بیمار جدید کرونایی در اردبیل/ فوت ۲ بیمار کروناییدریافت هزینه ورودی آرامگاه فردوسی ارتباطی به استاد شجریان نداردآمار شوکه کننده تلفات کرونا در البرزرد افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه مترو و اتوبوسلیست داروخانه های منتخب اصفهان برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه های منتخب شیراز برای توزیع انسولین و داروهای خاص +آدرس و شماره تماستوزیع داروی بیماران خاص و انسولین در داروخانه‌های منتخب اردبیللیست داروخانه های منتخب دانشگاه علوم پزشکی ایران برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه های منتخب استان خوزستان (اهواز و دزفول ) برای توزیع انسولین و داروهای خاصداروخانه های منتخب کاشان برای توزیع انسولین و داروهای خاص + آدرس و شماره تماساعلام لیست داروخانه های منتخب گیلان برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه‌های منتخب مشهد برای توزیع انسولین و داروهای خاص + آدرس و شماره تلفنلیست داروخانه های منتخب تبریز برای توزیع انسولین و داروهای خاص +آدرس و شماره تماساعلام داروخانه‌ های منتخب‌استان چهار محال و بختیاری (شهرکرد) برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه های منتخب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه های منتخب قم برای توزیع انسولین و داروهای خاص +آدرسانتشار فهرست داروخانه های منتخب لرستان برای توزیع انسولین و داروهای خاص+ آدرس و شماره تلفنلیست داروخانه های منتخب بیرجند برای دریافت انسولین و داروهای خاصاعلام فهرست داروخانه‌های منتخب بوشهر برای دریافت انسولین و داروهای خاص + آدرس و شماره تماسفهرست داروخانه های منتخب مازندارن برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه های منتخب یزد برای توزیع انسولین و داروهای خاص+ شماره تماسانتشار فهرست داروخانه‌های منتخب همدان برای توزیع انسولین و داروهای خاص + آدرس و شماره تلفنفهرست داروخانه‌های منتخب هرمزگان برای توزیع انسولین و داروهای خاصفهرست داروخانه های منتخب استان گلستان (گرگان) برای توزیع انسولین و داروهای خاص