تبلیغات
  • زمان انتشار: 22 مهر 1399, 11:24
  • / کد خبر: 50229

طب سنتی|"گوشت‌ها" را بدون اطلاع از این "نکات ضروری" مصرف نکنید!

طب سنتی|"گوشت‌ها" را بدون اطلاع از این "نکات ضروری" مصرف نکنید! در طب سنتی مصرف گوشت از دو منظر مورد توجه است؛ نخستین مورد میزان غذادهی گوشت است چرا که برخی از انواع گوشتها ارزش غذایی بیشتری دارند و دوم میزان راحتی آنها برای هضم است؛ در این مطلب به برخی نکات ضروری در باب انواع گوشتها پرداخته شده است.
 در طب سنتی گوشت از غذاهای مقوی محسوب می‌شود و مصرف آن برای افرادی مناسب است که فعالیت بدنی سنگینی داشته باشند.
خوردن زیاد گوشت برای سایر افراد که دارای تحرک کمی هستند، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.
در طب سنتی مصرف گوشت از دو منظر مورد توجه است؛ نخستین مورد میزان غذادهی گوشت است چرا که برخی از انواع گوشتها ارزش غذایی بیشتری دارند و دوم میزان راحتی آنها برای هضم است و کسانی که معده ضعیفی دارند، نباید از گوشتهای دیر هضم استفاده کنند.
در بین گوشتها بهترین گوشت، "گوشت گوسفند" است؛ این گوشت مغذی و مزاج آن گرم و معتدل است؛ در کنار این گوشت می‌توانیداز مصلحاتی  مثل آب آلو،  سرکه و سماق استفاده کنید.
"گوشت بز" حرارت کمتری دارد و به اندازه گوشت گوسفند مغذی نیست؛ این گوشت بیشتر برای افراد گرم‌مزاج مناسب است؛ این افراد می‌توانند گوشت بز را به همراه ترشی مصرف کنند؛ استفاده از مصلحاتی مثل نخود و پیاز هم برای سایر افراد با مزاج های دیگر مناسب است.
"گوشت گاو" گوشتی با طبع سرد است که از مصرف آن باید تا حد ممکن پرهیز داشت؛ مصلحات مناسب برای گوشت گاو، ادویهجات ، آب نخود و سرکه است.
"گوشت شتر" بهترین گوشتی است که در طبیعت وجود دارد؛ مزاج این گوشت گرم و بسیار سخت هضم است؛ برای افرادی که دچار بیماریهای ناشی از سردی زیاد و مزمن هستند، بسیار مناسب است؛ خوردن نخود و سرکه همراه این گوشت به معتدل شدن آن کمک می‌کند.
"گوشت مرغابی" غلیظ است و خوردن آن توصیه نمی‌شود؛ مصرف شیره انگور و پختن این گوشت همراه سرکه و کرفس می‌تواند از مضرات مصرف این گوشت بکاهد.
"گوشت پرندگان کوچک" مثل کبوتر،  گرم و بسیار لطیف هستند؛ مصرف این گوشتها برای افرادی که دارای طبع گرم هستند، توصیه نمی‌شود؛ از نخود می‌توانید به عنوان مصلح برای این نوع گوشت‌ها استفاده کنید.
"گوشت مرغ" در صورتی که خانگی باشد نه صنعتی باعث فربه شدن بدن می‌شود؛ مرغهای صنعتی به دلیل سمومی که مصرف می‌کنند، بهتر است که مصرف نشوند؛ طبع گوشت مرغ خانگی، معتدل است و خون خوبی هم تولید می‌کند اما با تمام اینها مصرف این گوشت به افراد سردمزاج توصیه نمی شود؛ روغن بادام و نخود از مصلحات گوشت مرغ هستند.
"گوشت خروس" نسبتاً مفید است اما بهتر است مصرف این گوشت و اجزای بدن مرغ و خروس زیر نظر طبیب طب سنتی باشد.
"گوشت ماهی طبیعی" که در رودخانه‌ها و دریاها رشد کرده، برای افراد گرم مزاج مناسب است؛ مصرف ماهی برای سایر افراد موجب ایجاد بلغم و سنگینی می‌شود؛ مصرف ماهی برای افراد سردمزاج به هیچ وجه توصیه نمی‌شود همچنین باید توجه داشت که خوردن ماهی همراه با ماست یا دوغ به شدت مضر است و می‌تواند باعث عوارض شدید جسمی شود.
ماهی بهتر است لاغر باشد و رنگ طبیعی داشته باشد؛ کباب کردن آن با روغن زیتون، نمک و زنجبیل می‌تواند به اعتدال آن کمک کند.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
مراجعه ۷۱۴ بیمار مشکوک به کرونا به اورژانس بیمارستان‌های همدانآمار کرونای اصفهان ۵ آبان ماه؛ ۲۲ فوتی و ۲۱۶ ابتلای جدیدایستگاه میانی زباله بجنورد تا ۲ ماه آینده منتقل می‌شودروند صعودی بستری بیماران کرونایی در استان خوزستان/ اجتماعات خانگی عامل ۵۰درصد از موارد ابتلا استسیستان و بلوچستان در مرحله هشدار شیوع کرونا قرار گرفت / کرونا ‌همچنان قربانی می‌گیردبرنامه‌ای برای ساخت فصل سوم سریال نون.خ در کرمانشاه نداریم(جدول) قیمت آپارتمان؛ سردرگمی در تعیین قیمت مسکنممنوعیت برگزاری عروسی و عزا بدون مجوز در کهگیلویه و بویراحمد/اعمال محدودیت‌ها در برخی شهرستانهارستوران‌ها و فست فود‌ی‌های قزوین فقط به صورت بیرون‌‌بر مجاز به فعالیت هستندکشف جسد دو پسر گمشده در آبگیرهای بلوار شهید رجایی/ علت مرگ مشخص نیستمرغ ۲۷ هزار تومانی برای مصرف‌کننده عادلانه نیستگفت و گو با عکاس نوزاد رها شده در حاشیه اصفهاندرآمدزایی از گل‌های زینتی به جای پیگیری استخدام دولتی /گلخانه‌ام روز به روز وسیع‌تر می‌شودحذف تصویر زنان از روی سنگ قبرهاوضع حاد کرونایی ۴ شهر لرستان/بازداشت برگزار کنندگان مراسمات عروسیشناسایی ۷۵ بیمار جدید کرونایی در گیلان/ موج سوم آغاز شدافزایش حفاری‌های غیرمجاز درگلستان/۵۰تور گردشگری غیرمجازشناسایی شدجاده‌های «سیاخ دارنگون» بوی مرگ می‌دهد/ روزگار ناخوش اهالی این منطقه محرومیکپارچه سازی آبفای شهری و روستایی سیاست گذاری ها را روان تر می کندبهره برداری از گذر سبزِ حاشیه رودخانه کرجاستاندار قم با گلریزان برای صادرکنندگان برتر موافقت کردقانون بیمه همگانی خدمات درمانی یکی از روزهای تبلور تدبیر و امید بر مردم شریف ایران اسلامی است«پاکت پول» عروسی را عزا کردرونمایی از تخلفات شهردار سابق اهر/درآمد پایدار شهرداری اهر را تعدادی منفعت‌طلب به صفر رساندندآخرین امار کرونا در اصفهان / ۵۹۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد/مرگ ۳۱ نفر