تبلیغات
  • زمان انتشار: 22 مهر 1399, 10:44
  • / کد خبر: 50214

کار ضرب‌الاجل‌ برای مدیریت پسماندهای عفونی اراک به شورای شهر رسید

کار ضرب‌الاجل‌ برای مدیریت پسماندهای عفونی اراک به شورای شهر رسید سخنگوی شورای شهر اراک گفت: شورای شهر دو ماه به شرکت خصوصی مجری جمع آوری و بی خطرسازی پسماندهای عفونی اراک، برای به سرانجام رساندن مدیریت پسماندهای عفونی این شهر و آغاز اصولی اینکار فرصت داد.
سعید نادری، در خصوص جلسه روز گذشته شورای شهر اراک، با اشاره به طرح مسئله پسماندهای عفونی در این جلسه، اظهار کرد: مسئله پسماندهای عفونی مطب ها و کلینیک های شهر اراک برای چندمین بار در صحن علنی شورای شهر مطرح شد. با وجود اینکه شهرداری در جمع آوری و مدیریت این نوع پسماندها هیچ مسئولیتی ندارد و طبق قانون مدیریت پسماند، جمع آوری، امحا و دفن پسماندهای عفونی بر عهده تولیدکننده است، اما همواره همکاری لازم را در این راستا داشته است.
وی افزود: سازمان نظام پزشکی به عنوان نماینده پزشکان به جهت مدیریت این پسماندها با یک شرکت بخش خصوصی اقدام به عقد قرارداد کرد، اما با گذشت چند ماه از حضور این شرکت در اراک، هنوز کار به نتیجه نرسیده است، بر این اساس کمیسیون نظارت شورای شهر مجددا به موضوع ورود کرد و وضعیت را مورد ارزیابی قرار داد.
نادری تصریح کرد: روز گذشته به جهت اثبات حسن نیت شهرداری و شورای شهر برای بسته شدن این پرونده در شهر اراک، مقرر شد که سوله موجود در مرکز دفن پسماند در اختیار این شرکت قرار گیرد تا عملیات بی خطرسازی و اتوکلاو پسماندهای عفونی را به انجام برساند، البته این شرکت باید ظرف مدت دو ماه آینده کار را به صورت جدی در شهر اراک آغاز کند.
وی با اشاره به موضوع بازسازی ۳۰ دستگاه اتوبوس فرسوده در شهر اراک، گفت: مقرر بود که شرکت های دیگری اقدام به بازسازی کنند، ما تصمیم بر این شد که سازمان حمل بار و مسافر شهرداری اراک این بازسازی را به انجام برساند که تاکنون بازسازی چهار دستگاه انجام شده و مابقی کار نیز به مرور انجام می گیرد.
سخنگوی شورای شهر اراک افزود: در این جلسه موضوع حسابرسی سال های ۹۷ و ۹۸ شورای شهر نیز مطرح شد. پیش نویس این حسابرسی تهیه شده است، اما تا اوایل هفته آینده به شهرداری فرصت داده شد که برخی موارد موجود در بندها را رفع کند، البته حسابرسی شهرداری همواره به صورت نقدی بوده است، اما با استقرار سیستم نرم افزاری جدید، حرکت به سمت حسابداری تعهدی آغاز شده است که با تکمیل این سیستم معضلات موجود در حسابرسی شهرداری رفع می شود.
وی اضافه کرد: در این جلسه گزارش هزینه و درآمد شهرداری در ۶ ماهه نخست سال جاری نیز مطرح شد چراکه شهرداری موظف است هر ۶ ماه گزارشی از هزینه و درآمد خود را به شورای شهر ارائه کند. این گزارش صبح روز گذشته در کمیسیون برنامه و بودجه به تصویب رسید، اما برای اینکه ریز هزینه ها شفاف‌تر بیان شود، مقرر شد که هفته آینده این گزارش در صحن علنی به تصویب برسد.
نادری با اشاره به ۲۸ مهرماه روز اراک گفت: شورا و شهرداری قطعا برای برگزاری باشکوه این روز برنامه های خاصی را مدنظر دارند که اعلام می شود.
به گزارش ایسنا، در جلسه امروز صحن رسمی از شهردار اراک، معاون زیربنایی و عوامل فنی شهرداری اراک، مدیرعامل و مدیر پروژه شرکت آذرآب اراک و عوامل فنی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به عنوان عوامل موثر در تکمیل تقاطع غیر همسطح شهید صیدی پس از سال ها نیمه تمام ماندن، قدردانی شد.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
مراجعه ۷۱۴ بیمار مشکوک به کرونا به اورژانس بیمارستان‌های همدانآمار کرونای اصفهان ۵ آبان ماه؛ ۲۲ فوتی و ۲۱۶ ابتلای جدیدایستگاه میانی زباله بجنورد تا ۲ ماه آینده منتقل می‌شودروند صعودی بستری بیماران کرونایی در استان خوزستان/ اجتماعات خانگی عامل ۵۰درصد از موارد ابتلا استسیستان و بلوچستان در مرحله هشدار شیوع کرونا قرار گرفت / کرونا ‌همچنان قربانی می‌گیردبرنامه‌ای برای ساخت فصل سوم سریال نون.خ در کرمانشاه نداریم(جدول) قیمت آپارتمان؛ سردرگمی در تعیین قیمت مسکنممنوعیت برگزاری عروسی و عزا بدون مجوز در کهگیلویه و بویراحمد/اعمال محدودیت‌ها در برخی شهرستانهارستوران‌ها و فست فود‌ی‌های قزوین فقط به صورت بیرون‌‌بر مجاز به فعالیت هستندکشف جسد دو پسر گمشده در آبگیرهای بلوار شهید رجایی/ علت مرگ مشخص نیستمرغ ۲۷ هزار تومانی برای مصرف‌کننده عادلانه نیستگفت و گو با عکاس نوزاد رها شده در حاشیه اصفهاندرآمدزایی از گل‌های زینتی به جای پیگیری استخدام دولتی /گلخانه‌ام روز به روز وسیع‌تر می‌شودحذف تصویر زنان از روی سنگ قبرهاوضع حاد کرونایی ۴ شهر لرستان/بازداشت برگزار کنندگان مراسمات عروسیشناسایی ۷۵ بیمار جدید کرونایی در گیلان/ موج سوم آغاز شدافزایش حفاری‌های غیرمجاز درگلستان/۵۰تور گردشگری غیرمجازشناسایی شدجاده‌های «سیاخ دارنگون» بوی مرگ می‌دهد/ روزگار ناخوش اهالی این منطقه محرومیکپارچه سازی آبفای شهری و روستایی سیاست گذاری ها را روان تر می کندبهره برداری از گذر سبزِ حاشیه رودخانه کرجاستاندار قم با گلریزان برای صادرکنندگان برتر موافقت کردقانون بیمه همگانی خدمات درمانی یکی از روزهای تبلور تدبیر و امید بر مردم شریف ایران اسلامی است«پاکت پول» عروسی را عزا کردرونمایی از تخلفات شهردار سابق اهر/درآمد پایدار شهرداری اهر را تعدادی منفعت‌طلب به صفر رساندندآخرین امار کرونا در اصفهان / ۵۹۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد/مرگ ۳۱ نفر