تبلیغات
  • زمان انتشار: 22 مهر 1399, 09:44
  • / کد خبر: 50194

رعایت ۹۵ درصدی دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح استان سمنان

تعطیلی مدارس به معنای بسته بودن درب مدارس نیست

تعطیلی مدارس به معنای بسته بودن درب مدارس نیست مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان با اشاره به رعایت ۹۵ درصدی دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح این استان گفت: تعطیلی مدارس به این معنا نیست که درب مدرسه‌ها بسته شود.

محمد دستورانی ، اظهار داشت: تعطیل شدن فعالیت‌های حضوری در مدارس نباید به این معنا باشد که درب مدارس بسته باشد؛ چراکه مدیران مدارس موظف هستند مواردی که از آنها خواسته می‌شود را ارسال کرده و خدماتی نظیر تأییدیه تحصیلی ویژه پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها را نیز ارائه کنند.

دستورانی یکی دیگر از دلایل باز بودن درب مدارس در زمان تعطیلی کلاس‌های حضوری را استفاده معلمان از محیط مدارس دانست و گفت: معلمانی که درزمینهٔ امکانات سخت‌افزاری و دسترسی به اینترنت مشکل‌دارند، باید این امکان را داشته باشند تا از ظرفیت‌های مدرسه استفاده کنند. با توجه به همه دلایلی که گفته شد؛ مدیران و معاونان در تمامی مدارس باید از ساعت 8 تا 12 در محیط آموزشی حضور داشته باشند؛ بنابراین تنها در صورت تعطیلی ادارات، درب مدارس نیز بسته می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان همچنین با اشاره به نظارت‌ها در موضوع رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس نیز بیان کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود تاکنون بالغ‌بر 700 بازدید از مدارس سطح استان داشته‌اند و بر اساس اعلام این دو دانشگاه و اظهارنظر تیم‌های بازرسی، میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس استان، 95 درصد است. همچنین همکاران ما در آموزش‌وپرورش نیز تاکنون یک هزار و 34 مورد بازدید از مدارس استان انجام داده‌اند.

دستورانی با بیان اینکه هدف ما از نظارت‌ها و سخت‌گیری در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مدارس، اطمینان بخشی به والدین دانش آموزان است، افزود: در 6 ماه گذشته تاکنون بیش از 30 میلیارد ریال به‌حساب مدارس واریزشده که هر مدرسه حداقل 30 میلیون ریال و با توجه به جمعیت دانش آموزان مبالغ بیشتری را جهت خریداری و تجهیز مدارس به لوازم و مواد ضدعفونی‌کننده دریافت کرده است. بااین‌حال به نظر ما شرایط ایده‌آل نیست و باید بیش از این تلاش کنیم. همچنین آموزش غیرحضوری نیز هیچ‌گاه جایگزین آموزش حضوری نیست.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان در مورد بازگشایی کلاس‌های حضوری مدارس سطح استان نیز گفت: تصمیم‌گیری در این رابطه به عهده ستاد استانی مقابله با کرونا در استان و سپس تأیید ستاد ملی است؛ اما درهرصورت آموزش‌وپرورش استان برای هر تصمیمی از سوی این ستاد آمادگی دارد.


منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
مراجعه ۷۱۴ بیمار مشکوک به کرونا به اورژانس بیمارستان‌های همدانآمار کرونای اصفهان ۵ آبان ماه؛ ۲۲ فوتی و ۲۱۶ ابتلای جدیدایستگاه میانی زباله بجنورد تا ۲ ماه آینده منتقل می‌شودروند صعودی بستری بیماران کرونایی در استان خوزستان/ اجتماعات خانگی عامل ۵۰درصد از موارد ابتلا استسیستان و بلوچستان در مرحله هشدار شیوع کرونا قرار گرفت / کرونا ‌همچنان قربانی می‌گیردبرنامه‌ای برای ساخت فصل سوم سریال نون.خ در کرمانشاه نداریم(جدول) قیمت آپارتمان؛ سردرگمی در تعیین قیمت مسکنممنوعیت برگزاری عروسی و عزا بدون مجوز در کهگیلویه و بویراحمد/اعمال محدودیت‌ها در برخی شهرستانهارستوران‌ها و فست فود‌ی‌های قزوین فقط به صورت بیرون‌‌بر مجاز به فعالیت هستندکشف جسد دو پسر گمشده در آبگیرهای بلوار شهید رجایی/ علت مرگ مشخص نیستمرغ ۲۷ هزار تومانی برای مصرف‌کننده عادلانه نیستگفت و گو با عکاس نوزاد رها شده در حاشیه اصفهاندرآمدزایی از گل‌های زینتی به جای پیگیری استخدام دولتی /گلخانه‌ام روز به روز وسیع‌تر می‌شودحذف تصویر زنان از روی سنگ قبرهاوضع حاد کرونایی ۴ شهر لرستان/بازداشت برگزار کنندگان مراسمات عروسیشناسایی ۷۵ بیمار جدید کرونایی در گیلان/ موج سوم آغاز شدافزایش حفاری‌های غیرمجاز درگلستان/۵۰تور گردشگری غیرمجازشناسایی شدجاده‌های «سیاخ دارنگون» بوی مرگ می‌دهد/ روزگار ناخوش اهالی این منطقه محرومیکپارچه سازی آبفای شهری و روستایی سیاست گذاری ها را روان تر می کندبهره برداری از گذر سبزِ حاشیه رودخانه کرجاستاندار قم با گلریزان برای صادرکنندگان برتر موافقت کردقانون بیمه همگانی خدمات درمانی یکی از روزهای تبلور تدبیر و امید بر مردم شریف ایران اسلامی است«پاکت پول» عروسی را عزا کردرونمایی از تخلفات شهردار سابق اهر/درآمد پایدار شهرداری اهر را تعدادی منفعت‌طلب به صفر رساندندآخرین امار کرونا در اصفهان / ۵۹۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد/مرگ ۳۱ نفر