تبلیغات
  • زمان انتشار: 22 مهر 1399, 08:24
  • / کد خبر: 50164

رئیس شورای شهر گرگان خبرداد

سد معبر معضل شهر گرگان/ بازارچه محلی راه اندازی می شود

سد معبر معضل شهر گرگان/ بازارچه محلی راه اندازی می شود رئیس شورای اسلامی شهر گرگان با بیان این که سد معبر واقعیت جامعه است، گفت: تا سال آینده حتما یک بازارچه محلی در گرگان راه اندازی خواهد شد.
سیدمحمد مرتضوی  در خصوص فیلم منتشره در فضای مجازی از برخورد نیروهای سدمعبر گرگان با دستفروشان، اظهارکرد: سد معبر واقعیت جامعه بوده و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.
رئیس شورای اسلامی شهر گرگان افزود: کرونا بیکاری را افزایش داده و همه این مسائل سبب کاهش قدرت خرید مردم و کوچک شدن سفره آنها شده است به همین دلیل مردم به کسب و کارهایی با سرمایه های اندک مانند دستفروشی روی می آورند.
مرتضوی گفت: این واقعیت سبب ایجاد مشکل در سطح شهر شده و مدیران شهری را دچار چالش می کند؛ ترافیک، تصادفات و حوادث دیگر از جمله پیامدهای این پدیده است.
وی با بیان این که شرایط حضور دست فروشان در کوچه و خیابان با پیاده رو و غیره با هم متفاوت است، گفت: حتی اگر ما بازارچه‌های محلی را گسترش دهیم باز این امر مشکلی را حل نمی کند زیرا به دلیل مشکلات اقتصادی نمی‌شود سد معبر را به طور کامل حذف کرد و باید هم راستای این مسأله، اقتصاد هم رونق و توسعه یابد.
مرتضوی با اشاره به اینکه میادین تره بار سبب تمرکززدایی می ‌شود، گفت: باید در احداث بازارچه در سطح شهر اقدام عاجلی انجام شود و تا سال آینده حتما یک بازارچه محلی در گرگان راه اندازی خواهد شد.
رئیس شورای اسلامی شهر گرگان گفت: در مدل تقسیم بندی شهری همه امکانات باید در محل متمرکز بوده و تمام محلات باید به بازار روز دسترسی داشته باشند.
وی تأکید کرد: بازار هفتگی را باید در چندین محله و در چندین نقطه از شهر گسترش دهیم البته این کار برای مدیریت شهری هزینه داشته اما بازخوردهای خوبی خواهد داشت.
مرتضوی با بیان این که برخی از راه حل ها نسخه های موقت سدمعبر هستند، گفت: باید در درازمدت فکر اساسی برای دستفروشی شده و تمام برنامه ها هم واقع گرایانه باشد.

منبع: مهر
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
مراسم گرامیداشت جان باختگان چاه ۱۴۷ رگ سفید ۲(تصاویر) آتش سوزی در بستر زاینده رودمشکل صدور پروانه ساخت پلاک های قولنامه ای حل می شودثبت حدود ۲۲ هزار بستری و ۱۶۶۰ مرگ کرونایی در البرزبستری ۱۵۴ بیمار مبتلا به کرونا طی یک روز در بیمارستان های همدانقیمت میوه و تره بار در بازار امروز ۸ آبان‌ماه+ جدول۵ ردیف از کاشی‌های سقاخانه چهارراه نقاشی به سرقت رفتفوت ۷ بیمار کرونایی در اردبیل/ ۷۱ بیمار جدید در مراکز درمانی اردبیل بستری شدندتهران| رکوردزنی ۹ باره کرونا در مهرماه/ بستری بیش از ۶۰۰۰ مبتلا در بیمارستان‌‌های استانتعطیلی مدارس سه شهرستان در خراسان رضوی تمدید شدتعطیلی اتوبوس و مترو در شیراز/ تمدید محدودیت ها در فارسابتلا و فوت کرونا در گناوه بالا است/ لزوم پرهیز از تجمع غیرضروری۱۰۰ اتوبوس تا ۱۳ آبان به ناوگان حمل و نقل عمومی افزوده می شوداصلی‌ترین علت افزایش جانباختگان کرونایی در هرمزگان/سالمندان قربانیان مظلوم کروناتعامل شرکت آبفا و نیروی انتظامی برای ایجاد سلامت پایدار در استان اصفهانمرئی سازی و همسح سازی دریچه منهول های فاضلاب شهر ورزنهاصلاح خط انتقال روستای قلعه داراولین جشنواره هنروری کارکنان آبفای استان اصفهان با موضوع (آب، همدلی و زیست پایدار با کرونا )آغاز بهره‌برداری از محل دائمی نمایشگاه‌های اصفهان در ۱۴ آبان‌ ۹۹کاهش ۷۸ درصدی جابجایی مسافر توسط قطارهای مسافربری راه آهن در ۷ ماه ابتدایی امسالچمن مصنوعی روستای رکن آبادبردسکن آماده بهره برداری و افتتاح شد.برگزاری نشست معین های اقتصادی فرهنگی شهرستان چناران۸۴۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های یزد بستر شدندبا مناطق پرخطر کرونایی در استان قزوین آشنا شویدآمار کرونای اصفهان ۷ آبان؛ ۲۳ فوتی و ۲۴۴ ابتلای جدید