تبلیغات
  • زمان انتشار: 21 مهر 1399, 21:07
  • / کد خبر: 50131

برگزاری نخستین مراسم سالگرد علامه سید جعفر مرتضی عاملی (ره)

برگزاری نخستین مراسم سالگرد علامه سید جعفر مرتضی عاملی (ره)  مسؤول موسسه سیره پژوهی و اندیشه های اسلامی از برگزاری نخستین مراسم سالگرد علامه سید جعفر مرتضی عاملی (ره) با حضور اندیشمندان عرب و فارس زبان در فضای مجازی برگزار می شود.


 

به گزارش رویداد ایران _قم،حجت الاسلام سید محمد مرتضی عاملی در نشست خبری که عصر امروز برگزار شد، ضمن تسلیت ایام ماه صفراظهار کرد: نخستین سالگرد علامه سید جعفر مرتضی عاملی (ره) از طریق فضای مجازی در 27 ماه صفر شب رحلت نبی مکرم اسلام، برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه سالگرد علامه سید جعفر مرتضی عاملی(ره) با حضور سخنرانان فارسی زبان و عرب زبان برگزار می شود، تصریح کرد: عباس خامه یار مستشار ایران در لبنان، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه های علمیه ایران، شیخ جلال الدین الصغیر از عراق،شیخ محمدکنعان از لبنان، سید علاء موسوی از عراق، شیخ علی جابر از لبنان، سید مرتضی مرتضی از لبنان و شیخ نزار سعید از لبنان سخنرانان این مراسم هستند.

مسؤول موسسه سیره پژوهی و اندیشه های اسلامی بیان کرد: این مراسم در ZOOM 2750858949 همراه با روضه نبی مکرم اسلام برگزار می شود و از سراسر دنیا می توانند در این مراسم به صورت مجازی حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به محل دفن علامه مرتضی عاملی در لبنان تصریح کرد: این عالم ربانی سیره پژوه علاقمند بود که در مشهد ایران و یا وادی السلام عراق به خاک سپرده شود اما با توجه به اینکه براثر بیماری در بیمارستانی در لبنان بستری وفوت کرد،تصمیم گرفته شد در نزدیکی حوزه علمیه ای که در جبل العامل لبنان تاسیس کرده بود، به خاک سپرده شود.

*علامه مرتضی عاملی (ره) یک سیره پژوه بود 

حجت الاسلام مرتضی عاملی در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به شخصیت علمی این علامه ادامه داد: ایشان به عنوان یک مورخ معروف است  در حالی که علامه مرتضی عاملی (ره)گزاره های تاریخی را بررسی و مطالعه کرده وتاریخ را به صورت صحیح بازنویسی و در اختیار جامعه قرار داده است.

وی با اشاره به دیگر مطالعات این عالم ربانی بیان کرد: علامه سید جعفرمرتضی عاملی(ره) در طب،اخلاق و در تفسیر قرآن نیز اقدامات ارزشمندی انجام داده است که ناشناخته باقی مانده است.

مسؤول موسسه سیره پژوهی و اندیشه های اسلامی ادامه داد: کتب تالیفی علامه مرتضی عاملی به زبان عربی تالیف شده است اما ضرورت دارد که به زبان های فارسی، انگلیسی و اردو نیز ترجمه شود.

وی اضافه کرد: اما در طول سال های گذشته ترجمه هایی که انجام شد نتوانست حق مطلب را ادا کند، به همین دلیل این موسسه برای ترجمه صحیح آثار علامه اهتمام جدی دارد.

مسؤول موسسه سیره پژوهی و اندیشه های اسلامی اضافه کرد: آثار علامه مرتضی عاملی (ره) شامل 115 عنوان کتاب در 280 جلد می شود که ترجمه آنها زمان بر است.

وی با اشاره به اینکه پس از رحلت علامه مرتضی عاملی (ره)راه ایشان متوقف نشد، تصریح کرد: این موسسه به عنوان یک موسسه سیره پژوهی به کار خود ادامه داد و در طول یکسال گذشته برنامه هایی را به عنوان چشم انداز تدوین کرده است که شامل ترجمه و تصیح متون سیره پژوهی،جمع آوری اسناد مرتبط با زندگی علامه (ره) و رابطه آن با جمهوری اسلامی،حزب الله وجنبش های بین المللی،تلخیص آثار علامه (ره) و تدوین اسناد علمی علامه (ره) و والد ایشان از جمله چشم اندازهای این موسسه است.اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
یکپارچه سازی آبفای شهری و روستایی سیاست گذاری ها را روان تر می کندبهره برداری از گذر سبزِ حاشیه رودخانه کرجاستاندار قم با گلریزان برای صادرکنندگان برتر موافقت کردقانون بیمه همگانی خدمات درمانی یکی از روزهای تبلور تدبیر و امید بر مردم شریف ایران اسلامی است«پاکت پول» عروسی را عزا کردرونمایی از تخلفات شهردار سابق اهر/درآمد پایدار شهرداری اهر را تعدادی منفعت‌طلب به صفر رساندندآخرین امار کرونا در اصفهان / ۵۹۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد/مرگ ۳۱ نفرتعطیلی مدارس استان کرمان تا ۹ آبان ماه تصویب شدآمار کل فوتی های کرونا در اردبیل به ۷۱۴ نفر رسیدماجرای تصویر منتشر شده از نوزاد رها شده در حاشیه شهر اصفهان چیست؟استان کرمان در وضعیت فوق قرمز کرونا قرار دارد/ کاهش استفاده از ماسک و وسایل حفاظت فردیواکسن آنفولانزا کی به داروخانه‌ها می‌رسد؟تجمع در "باغ رضوان" ارومیه همچنان ممنوع است۱۰ روز گذشته هیچ دانش‌آموز اردستانی به کرونا مبتلا نشده است/حضور اختیاری دانش‌آموزان سر کلاساعمال محدودیت‌های کرونایی یک هفته‌ای از سوم آبان ماه در استان همدانمبتلایان به کرونا در زنجان چندین برابر بستری شدگان استبرق کدام دسته از مشترکین اصفهانی رایگان می‌شود؟ عروسی در سقز تعطیل شد/ داماد بازداشت شدسرمازدگی عامل اصلی کاهش محصول انار در اصفهان استتعطیلی ۴۵ درصدی مهدهای کودک گیلان در شرایط کرونا/ فعالیت با یک سوم ظرفیتمحصول ۵۰ درصد استخرهای پرورش میگوی استان بوشهر برداشت شدوضعیت قیمتی آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالاوضعیت واحدهای تولید و فروش پوشاک اصلا خوب نیستتعطیلی آموزش حضوری در مدارس استان بوشهر تمدید شدطرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفا از هدر‌رفت سرمایه‌ها جلوگیری می‌کند