تبلیغات
  • زمان انتشار: 21 مهر 1399, 09:47
  • / کد خبر: 50016

با چند راهکار تغذیه‌ای به جنگ آلزایمر بروید

با چند راهکار تغذیه‌ای به جنگ آلزایمر بروید یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره راهکار‌های تغذیه‌ای پیشگیری از ابتلا به آلزایمر توضیحاتی را ارائه کرد.
کوروش صمدپور، متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره توصیه‌های تغذیه‌ای به منظور پیشگیری از آلزایمر اظهار کرد: یکی از بیماری‌های شایع در افراد مسن با عنوان «آلزایمر» شناخته شده است.
او افزود: عوامل متعددی در ابتلا به بیماری زوال عقل وجود دارد که با داشتن تغذیه‌ سالم می‌توان از بروز آن جلوگیری کرد و یا تا حد امکان ابتلا به آن را به تعویق انداخت.

تاثیر گوشت و لبنیات در پیشگیری از ابتلا به آلزایمر

صمدپور با اشاره به اینکه حداقل یک بار در هفته مصرف ماهی تاثیر زیادی در پیشگیری از ابتلا به آلزایمر دارد، گفت: لازم است به منظور پیشگیری از آلزایمر گوشت و مرغ را در رژیم غذایی خود بگنجانید، البته باید توجه داشته باشید که بهتر است حداکثر دو بار در هفته از گوشت قرمز استفاده کنید.
او با اشاره به تاثیر مصرف سبزیجات برای جلوگیری از ابتلا به زوال عقل ادامه داد: استفاده از سبزی‌های دارای برگ سبز بیشتر از مصرف میوه توصیه می‌شود و بهتر است سبزیجات دارای برگ سبز را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید و از میوه‌ها حداقل یک بار در هفته استفاده کنید.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی تصریح کرد: به منظور پیشگیری از ابتلا به آلزایمر توصیه می‌شود روغن زیتون را در برنامه غذایی خود جای دهید و تا حد امکان از مصرف کره پرهیز کنید. همچنین بر خلاف باور عموم استفاده از پنیر تاثیر چندانی در پیشگیری از ابتلا به آلزایمر ندارد و استفاده از آن باید حداکثر یک یا دوبار در هفته باشد.
او گفت: مصرف آجیل‌ها تاثیر بسیار زیادی برای درمان و جلوگیری از ابتلا به آلزایمر دارد و توصیه می‌شود حداقل پنج بار در هفته از آن‌ها استفاده کنید. همچنین لازم است تا حد امکان از مصرف غذا‌های سرخ کردنی و فست فود اجتناب شود.
صمدپور در پایان یادآوری کرد: به منظور تقویت حافظه و پیشگیری از زوال عقل توصیه می‌شود که افراد نان و غلات سبوس دار میل کنند و در صورت تمایل به مصرف نان سفید استفاده از آن را حداکثر به سه بار در هفته کاهش دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
مراجعه ۷۱۴ بیمار مشکوک به کرونا به اورژانس بیمارستان‌های همدانآمار کرونای اصفهان ۵ آبان ماه؛ ۲۲ فوتی و ۲۱۶ ابتلای جدیدایستگاه میانی زباله بجنورد تا ۲ ماه آینده منتقل می‌شودروند صعودی بستری بیماران کرونایی در استان خوزستان/ اجتماعات خانگی عامل ۵۰درصد از موارد ابتلا استسیستان و بلوچستان در مرحله هشدار شیوع کرونا قرار گرفت / کرونا ‌همچنان قربانی می‌گیردبرنامه‌ای برای ساخت فصل سوم سریال نون.خ در کرمانشاه نداریم(جدول) قیمت آپارتمان؛ سردرگمی در تعیین قیمت مسکنممنوعیت برگزاری عروسی و عزا بدون مجوز در کهگیلویه و بویراحمد/اعمال محدودیت‌ها در برخی شهرستانهارستوران‌ها و فست فود‌ی‌های قزوین فقط به صورت بیرون‌‌بر مجاز به فعالیت هستندکشف جسد دو پسر گمشده در آبگیرهای بلوار شهید رجایی/ علت مرگ مشخص نیستمرغ ۲۷ هزار تومانی برای مصرف‌کننده عادلانه نیستگفت و گو با عکاس نوزاد رها شده در حاشیه اصفهاندرآمدزایی از گل‌های زینتی به جای پیگیری استخدام دولتی /گلخانه‌ام روز به روز وسیع‌تر می‌شودحذف تصویر زنان از روی سنگ قبرهاوضع حاد کرونایی ۴ شهر لرستان/بازداشت برگزار کنندگان مراسمات عروسیشناسایی ۷۵ بیمار جدید کرونایی در گیلان/ موج سوم آغاز شدافزایش حفاری‌های غیرمجاز درگلستان/۵۰تور گردشگری غیرمجازشناسایی شدجاده‌های «سیاخ دارنگون» بوی مرگ می‌دهد/ روزگار ناخوش اهالی این منطقه محرومیکپارچه سازی آبفای شهری و روستایی سیاست گذاری ها را روان تر می کندبهره برداری از گذر سبزِ حاشیه رودخانه کرجاستاندار قم با گلریزان برای صادرکنندگان برتر موافقت کردقانون بیمه همگانی خدمات درمانی یکی از روزهای تبلور تدبیر و امید بر مردم شریف ایران اسلامی است«پاکت پول» عروسی را عزا کردرونمایی از تخلفات شهردار سابق اهر/درآمد پایدار شهرداری اهر را تعدادی منفعت‌طلب به صفر رساندندآخرین امار کرونا در اصفهان / ۵۹۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد/مرگ ۳۱ نفر