تبلیغات
  • زمان انتشار: 20 مهر 1399, 17:20
  • / کد خبر: 49924

مدیرکل استاندارد اصفهان:

مردم طلای بدون کُد شناسایی خریداری نکنند

مردم طلای بدون کُد شناسایی خریداری نکنند مدیرکل استاندارد استان اصفهان از مردم خواست تا مصنوعات طلای فاقد کُد شناسایی خریداری نکنند زیرا علاوه بر تحمیل خسارت، امکان پیگیری هم وجود ندارد. 
محمود فرمانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: همه واحدهای تولیدی طلای دارنده پروانه استاندارد، ملزم به حک کردن کد شناسایی بر روی مصنوعات طلا هستند که در استان اصفهان این کد با حرف انگلیسی  E آغاز می‌شود.
 
وی افزود: پس از حرف انگلیسی یک عدد باید حک شود که نشانه کد شناسایی طلا و شماره کارگاه تولیدی دارنده پروانه از اداره کل استاندارد است.
 
فرمانی تصریح کرد: مصنوعات طلایی که در بازار عرضه شود و فاقد کد شناسایی باشد مانند محصولات دیگری است که علامت استاندارد نداشته باشد و توزیع آن ممنوع می‌باشد.
 
مدیرکل استاندارد استان اصفهان تاکید کرد: اگر مردم هر نوع محصولی از جمله مصنوعات طلا خریداری کنند که استاندارد نداشته باشد اگر از محل آن دچار ضرر و زیان شدند امکان پیگیری و احقاق حق وجود ندارد.
 
فرمانی با بیان اینکه تا کنون برای یکهزار و ۵۸۸ واحد تولیدی طلا در استان کد شناسایی صادر شد، گفت: از بین آنها در زمان حاضر ۴۸۱ واحد دارای کد معتبر و فعال هستند و سایر آنها تعطیل شدند یا کد شناسایی آنها بدلیل تولید غیر استاندارد ابطال شده است.
 
وی با اشاره به اینکه این اداره همواره بر کارگاه‌های تولیدی و بازار طلا نظارت دارد که در ماه‌های اخیر تشدید شده است، اضافه کرد: کد شناسایی کارگاه‌هایی که تولید متوالی مصنوعات طلا با عیار غیر استاندارد و کمتر از ۷۵۰ داشته باشند، باطل می‌شود.
 
به گفته وی در هر سال حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ نمونه مصنوعات طلا بطور تصادفی از فروشگاه‌های استان اصفهان خریداری و سپس عیارسنجی و کنترل می‌شود و در صورت مشاهده مواد تخلف با عوامل آن برخورد خواهد شد.
 
فرمانی با بیان اینکه ۲۸ واحد تولیدی مصنوعات نقره زیر پوشش اداره کل استاندارد اصفهان قرار دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به مسائلی مانند صادرات و افزایش قیمت طلا، عیارسنجی مصنوعات طلا، نقره و پلاتین در حال تجدیدنظر است که این کار توسط اداره کل استاندارد استان اصفهان انجام می‌شود.
 

وی افزود: دبیرخانه کمیته ملی متناظر با کمیته استانداردسازی بین المللی ایزو طلا و جواهر در اداره کل استاندارد استان اصفهان فعال است.
 
مدیرکل استاندارد استان اصفهان همچنین با اشاره به اینکه فروش مصنوعات طلای خارجی ممنوع است، تصریح کرد: این کالا جزو قاچاق محسوب می‌شود و برخورد با عرضه آن در حوزه وظیفه سایر دستگاه‌های اجرایی است.
 
قیمت طلا در ماه‌های اخیر افزایش یافته است و کارشناسان تاکید دارند که علاوه بر ضرورت نظارت بیشتر بر واحدهای تولیدی و صنفی عرضه کننده، مردم به فروشگاه‌های معتبر و دارای پروانه کسب مراجعه کرده و هنگام خرید علاوه بر گرفتن برگه فاکتور، کُد ساخت حک شده بر روی مصنوعات طلا را کنترل کنند.
 
۴۸۱ واحد تولیدی طلا در استان اصفهان دارای کد شناسایی طلا و ۲۱ واحد تولیدی طلا دارای پروانه استاندارد هستند.
 
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۳۰ مهر۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در تبریزبستری ۵۲ بیمار جدید کرونایی در اردبیل/ فوت ۲ بیمار کروناییدریافت هزینه ورودی آرامگاه فردوسی ارتباطی به استاد شجریان نداردآمار شوکه کننده تلفات کرونا در البرزرد افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه مترو و اتوبوسلیست داروخانه های منتخب اصفهان برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه های منتخب شیراز برای توزیع انسولین و داروهای خاص +آدرس و شماره تماستوزیع داروی بیماران خاص و انسولین در داروخانه‌های منتخب اردبیللیست داروخانه های منتخب دانشگاه علوم پزشکی ایران برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه های منتخب استان خوزستان (اهواز و دزفول ) برای توزیع انسولین و داروهای خاصداروخانه های منتخب کاشان برای توزیع انسولین و داروهای خاص + آدرس و شماره تماساعلام لیست داروخانه های منتخب گیلان برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه‌های منتخب مشهد برای توزیع انسولین و داروهای خاص + آدرس و شماره تلفنلیست داروخانه های منتخب تبریز برای توزیع انسولین و داروهای خاص +آدرس و شماره تماساعلام داروخانه‌ های منتخب‌استان چهار محال و بختیاری (شهرکرد) برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه های منتخب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه های منتخب قم برای توزیع انسولین و داروهای خاص +آدرسانتشار فهرست داروخانه های منتخب لرستان برای توزیع انسولین و داروهای خاص+ آدرس و شماره تلفنلیست داروخانه های منتخب بیرجند برای دریافت انسولین و داروهای خاصاعلام فهرست داروخانه‌های منتخب بوشهر برای دریافت انسولین و داروهای خاص + آدرس و شماره تماسفهرست داروخانه های منتخب مازندارن برای توزیع انسولین و داروهای خاصلیست داروخانه های منتخب یزد برای توزیع انسولین و داروهای خاص+ شماره تماسانتشار فهرست داروخانه‌های منتخب همدان برای توزیع انسولین و داروهای خاص + آدرس و شماره تلفنفهرست داروخانه‌های منتخب هرمزگان برای توزیع انسولین و داروهای خاصفهرست داروخانه های منتخب استان گلستان (گرگان) برای توزیع انسولین و داروهای خاص