تبلیغات
  • زمان انتشار: 27 شهریور 1399, 08:53
  • / کد خبر: 46737

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

۸ مورد ابتلا به کرونا در سن دانش‌آموزی/ابتلا درون مدرسه نبوده است

۸ مورد ابتلا به کرونا در سن دانش‌آموزی/ابتلا درون مدرسه نبوده است رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه هشت مورد ابتلاء به کرونا در سن دانش آموزی در خراسان‌جنوبی داشته‌ایم، گفت: ابتلاء درون مدرسه‌ای اثبات نشده است.

محمد دهقانی فیروزآبادی چهارشنبه شب در گفتگو با رسانه‌های گروهی با اشاره به شایعات مطرح شده در فضای مجازی پیرامون ابتلاء دانش آموزان در مدارس اظهار کرد: هشت مورد ابتلاء به کرونا در سن دانش آموزی داشته‌ایم ولی با بررسی‌های صورت گرفته دریافته‌ایم این ابتلاها در درون خانواده و یا به علت سفرها بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه ابتلاء در درون مدرسه به هیچ وجه اثبات نشده است، بیان‌کرد: حتی در موردی دانش آموزی در استان دیگری مبتلا شده بود با شروع علائم تست‌های مورد نظر از او گرفته شده است.

دهقانی فیروز آبادی ادامه‌داد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ مورد ابتلاء به کرونا در خراسان‌جنوبی داشته‌ایم که از این تعداد ۱۲ مورد بیماران بستری و هفت مورد نیز بیماران سرپایی بوده‌اند.

افزایش شیب کرونا در استان

وی با اشاره به اینکه این آمار نشان دهنده افزایش شیب کرونا است، افزود: افزایش آمار ابتلاء به کرونا در استان و کشور نشان بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی و مسافرت‌های غیر ضروری در هفته‌های گذشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: شیب در استان ما ملایم و خفیف است ولی در سایر استان‌های کشور این میزان قابل توجه گزارش و شدید شده است.

دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه در حال حاضر در خراسان‌جنوبی ۱۶۵ بیمار دارای مشکل تنفسی در بیمارستان‌ها بستری هستند که در ۶۱ مورد تست کرونا مثبت بوده است، گفت: هشت نفر از بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی با اشاره به یک مورد فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته یادآور شد: فوتی‌های ناشی از کرونا در خراسان‌جنوبی به ۱۴۹ نفر رسیده است.


منبع: مهر
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۳۰ مهر۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
مرگ پسر ۱۱ ساله در همدان/ احتمال خودکشی و تاثیر پذیری از چالش "مومو"۸۴۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد/مرگ ۲۹ بیماراسید پاشی مردی در شیراز بر روی همسر موقتمرگ روزانه ۱۸ بیمار کرونایی در اصفهان/ تمام بیمارستان های اصفهان در آماده باش استتشکر خانواده شهدای امینی اصفهان از مسئولان کشوری استانی و مردم عزیز استان از ابراز همدردی از فقدان ابوالشهدا مرحوم محمدعلی امینیبرنامه های نهم ربیع الاول آغاز امامت امام زمان (عج)تشریح شدتعداد بیماران بدحال در استان خوزستان افزایش یافت/ دانشگاه علوم پزشکی به‌تنهایی نمی‌تواند بیماری را کنترل کند90 درصد از نیازلوازم آرایشی در بازار داخل توسط البرز تأمین می‌شودکرونا وضعیت نهاوند را بحرانی کرد/ احتمال برپایی بیمارستان صحرایی در نهاوندسومین جلسه ستاد برگزاری بیستمین جشنواره استانی روز ملی صنعت چاپ ایرانمشارکت فعالان اقتصادی، به صورت داوطلبانه وبدون دستورالعمل دولتی در معین‌های های اقتصاد مقاومتی۸۰درصد شهرهای استان بوشهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارندبستری ۳۱۸ بیمار مشکوک و قطعی کرونا در کهگیلویه و بویراحمدخودکشی سه نفر در نیشابورافزایش مراجعه بیماران کرونایی در شاهرود/۶۶ مورد جدید مبتلا به کرونا در شاهرود شناسایی شد۸۰ بیمار کرونایی با وضعیت وخیم در بیمارستان های گیلان بستری هستندسیر صعودی کرونا در گیلان؛ جذب ۴۰۰ نفر در حوزه بهداشت و درمان استان قطعی شدگزارشی از ابتلای دانش‌آموزان به کرونا در مدارس‌ البرز نداشته‌ایم شلیک غیرعمد دختر ایلامی جان پدر را گرفتسرقت مسلحانه از یک طلافروشی در تبریزبستری ۵۲ بیمار جدید کرونایی در اردبیل/ فوت ۲ بیمار کروناییدریافت هزینه ورودی آرامگاه فردوسی ارتباطی به استاد شجریان نداردآمار شوکه کننده تلفات کرونا در البرزرد افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه مترو و اتوبوسلیست داروخانه های منتخب اصفهان برای توزیع انسولین و داروهای خاص