تبلیغات
  • زمان انتشار: 26 شهریور 1399, 13:15
  • / کد خبر: 46638

مدیرعامل شرکت گاز مازندران خبرداد :

استمرار عملیات گاز رسانی به 185 روستای کوهستانی مازندران

استمرار عملیات گاز رسانی به 185 روستای کوهستانی مازندران مدیرعامل شرکت گاز مازندران از تکمیل طرح گازرسانی به سه شهر و 185 روستای کوهستانی و سخت‌گذر شهرستان‌های نوشهر، نور و آمل با اعتبار یکهزار میلیارد تومانی حداکثر تا ۲ سال آینده خبر داد.
"جعفر احمدپور" روز شنبه در جلسه بررسی پروژه گازرسانی به بخش کجور در نوشهر گفت : برای اجرای این پروژه ها 337 کیلومتر خطوط تغذیه در مناطق کوهستانی و صعب العبور انجام می شود که از این میزان 45 کیلومتر آن به صورت 20 اینچی و بقیه لوله گذاری 6 تا 12 اینچ است.
وی افزود : شهرهای پول و کجور در بخش کجور شهرستان نوشهر و شهر بلده در شهرستان نور از جمله این سه شهر کوهستانی است.
مدیر عامل شرکت گاز مازندران با اشاره به در حال اجرا بودن گاز رسانی بین شهرهای پول و کجور گفت: هم اکنون 11 کیلومتر از مسیر  13 کیلومتر خط انتقال گاز این مناطق انجام شد و بقیه نیز تا آبان ماه امسال به اتمام می رسد.
وی تصریح داشت : این خط لوله از منطقه ونوش بخش مرکزی نوشهر تا 2 راهی کدیر در بخش کجور با لوله 20 اینچی و سپس از آنجا 2 خط لوله 12 اینچی در مسیر اول برای شهرهای پول و کجور و روستاهای بخش کجور و دیگری برای بخش بلده شهرستان نور لوله گذاری می شود.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران بر سرعت اجرای این پروژه تاکید کرد و اظهار داشت: در راستا کاهش زمان این پروژه به چهار فاز تقسیم شده است تا هر پیمانکار به صورت جداگانه هر فاز پروژه را اجرا کند.
وی افزود : گازرسانی به این مناطق با توجه به کوهستانی و صعب العبور بودن روستاها حداکثر تا 2 سال آینده به بهره برداری می رسد ، اما به دلیل نزدیکی فاصله بخش کجور به ونوش ، مردم این بخش زودتر از بخش بلده و منطقه چلاو آمل از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.
احمدپور همچنین از احداث یک ایستگاه پمپاژ گاز در زمینی به مساحت حدود 2 هزار متر مربع در منطقه ونوش خبر داد.
وی با بیان اینکه حذف مصرف سوخت فسیلی و برداشت چوب از جنگل‌ها با بهره برداری طرح گازرسانی به مناطق کوهستانی گفت: اجرای این طرح‌ها موجب از بین رفتن خسارت‌های زیست محیطی ناشی از حمل و نقل و برداشت چوب از جنگل در مناطق کوهستانی می‌شود.
فرماندار شهرستان نوشهر هم در این جلسه بر ضرورت تامین گاز برای شهرهای پول و کجور در وضعیت جوی نامناسب تاکید کرد و گفت: گازرسانی نباید به دلیل وضعیت نامناسب جاده ای و یا شرایط دیگر دچار اختلال شود.
"سعید یزدانی" با اشاره به اجرای عملیات گازرسانی بخش کجور افزود : این بخش دارای بافت تاریخی است و عملیات گازرسانی دراین منطقه هم باید با استفاده از نظرات نماینده میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری بر اساس موازین قانونی انجام شود.

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
دعوت از نوجوانان ایرانی خارج از کشور برای شرکت در چهارمین المپیاد فیلمسازیاجرای سیستم تله متری در تاسیسات آبرسانی ۳۵ شهر استان اصفهانضرورت توجه بیشتر به معارف رضوی در آثار سینمایی و تلویزیونی۷ شهر لرستان در وضعیت قرمز بیماری کروناایجاد صندوق های توسعه روستایی دراستان ، سرمایه ای ۹۹ میلیارد ریالی را به دنبال داشته استاستقلال رسانه ها موجب پیشرفت کشور می شودفعالیت‌های عمرانی اطراف حرم مطهر نیازمند همدلی بیشتر استوجود انسجام مدیریتی در طرح جدید نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضویمراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه ره‌باغ حضرت زهرا (س) برگزار شدکاهش ۶۰ درصدی هزینه ها با اجرای مجازی مسابقات قرآنمخالفت اوقاف با تخریب مسجد مروی‌هابستری شدن 215 بیمار جدید کرونایی در استان اصفهانبستری شدن ۲۱۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهانکتابخانه تاریخی آستان قدس سرمایه‌‌ و ذخیره فرهنگی جهان اسلام استورود واگن‌های جدید مترو تا دو ماه آینده به تبریز۷ البرزی دیگر بر اثر کرونا جان باختندچهار شهرستان ایلام در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفتنددستگیری ۵ نفر از عوامل تیراندازی در «الشتر»دادستانی برای رفع آلایندگی‌ کارخانه سیمان گلستان ۱۵ روز مهلت داداینترنتی شدن تعویض پلاک در اصفهان از روز شنبهپیگیر ابلاغ طرح راهبردی توس هستیمتامین سیلندر گاز مایع چالش جدید ۴۰۰ روستای زنجان/ مشکل صف‌های طولانی گاز چیست؟تعداد قربانیان کرونا در مهاباد ثابت ماند‌۲۰ تا ۲۵ درصد از ساندویچ‌فروشی‌های اصفهان، پروانه کسب ندارندتعداد قربانیان کرونا در هرمزگان به ۷۴۳ نفر رسید