تبلیغات
  • زمان انتشار: 25 شهریور 1399, 12:22
  • / کد خبر: 46450

ابتلای ۱۰ دانش آموز ایلامی به کرونا / فوت دانش آموزان صحت دارد؟

ابتلای ۱۰ دانش آموز ایلامی به کرونا / فوت دانش آموزان صحت دارد؟ این روزها خبر ابتلای تعدادی از دانش آموزان استان ایلام دست به دست می شود که معاون بهداشتی دنشگاه علوم پزشکی استان توضیحاتی در این خصوص ارائه داد.
 همزمانی بازگشایی زود هنگام مدارس از سوی آموزش وپرورش با حضور ویروس ناشناخته و به سرعت پیش رونده کرونا در کشور این نگرانی را در بین جامعه پزشکی و اولیاء دانش آموزان ایجاد کرد که رعایت نکردن نکات بهداشتی و اصول پیشگیری از سوی دانش آموزان و از سویی کمبود امکانات بهداشتی در مدارس ، تشدید شیوع این ویروس در سطح مناطق مختلف و همچنین افزایش آمار مرگ ومیر‌ها را رقم زند.
 هنوز ده روزی از بازگشایی مدارس نگذشته است که خبر‌های نگران کننده‌ای از مناطق مختلف کشور دال بر ابتلای تعدادی از دانش آموزان و همچنین مرگ یکی از آنان مخابره شد که این خبر‌ها تشدید نگرانی‌ها در استان ایلام را به دنبال داشت.
نگران کننده‌تر اینکه در فضای مجازی از ابتلای تعدادی از دانش آموزان استان ایلام خبر‌هایی دست به دست شد که بر آن شدیم تا به منظور بررسی موضوع و کشف صحت و سقم آن با مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان گفت و گویی داشته باشیم.
جمیل صادقی فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در خصوص آخرین وضعیت شیوع کرونا و میزان دانش آموزان و معلمین مبتلا گفت: در استان ایلام از مجموع بیش از ۹ هزار مبتلای به کرونا، تعداد ۲ هزار و پانصد نفر متعلق به جامعه کارمندی بوده که طبیعتا بخشی از این آمار شامل معلمین و کارکنان آموزش و پرورش خواهد بود.
 صادقی فر ادامه داد: بنابراین طبیعی است معلمی که نکات بهداشتی را رعایت نکند همانند سایر افراد جامعه نه تنها خود به این ویروس مبتلا شود بلکه باعث سرایت آن به نزدیکان، همکاران ودانش آموزان نیز بشود.
او در خصوص تعداد دانش آموزان مبتلا به کرونا در استان بیان کرد: تا قبل از بازگشایی مدارس از افراد زیر ۹ سال که دانش آموزان کلاس‌های اول تا سوم ابتدایی را شامل می‌شود مجموعا رقمی بین ۸۰ تا ۱۰۰ نفر به کرونا مبتلا شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در ادامه به وضعیت دانش آموزان مبتلا به کرونا پس از بازگشایی اشاره کرد و افزود: در یک هفته پس از بازگشایی مدارس نزدیک به ۸ تا ۱۰ نفر از دانش آموزان استان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که در مقابل آمار کل مبتلایان رقم قابل توجهی نیست.
او مطرح کرد: خوشبختانه تاکنون دانش آموزی نداریم که براثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده باشد، مضافا اینکه از این تعداد شرایط به گونه‌ای نبوده است که در مراکز درمانی بستری شوند.
صادقی فرد در خصوص بازدید میدانی از مدارس سطح استان اظهار کرد: از زمان بازگشایی مدارس تاکنون بیش از ۶۰۰ مدرسه بر اساس چک لیست‌های تدوینی از حیث بهداشتی، امکانات و رعایت نکات بهداشتی مورد ارزیابی قرار گرفته اند.
او با تشریح وضعیت مدارس مورد ارزیابی قرار گرفته، گفت: ارزیابی صورت گرفته از مدارس استان نشان می‌دهد که وضعیت بهداشتی و میزان رعایت نکات بهداشتی در مدارس غیرانتفاعی بهتر از مدارس دولتی است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام بیان کرد: همچنین مدارس روستایی از وضعیتی به مراتب بهتر از مدارس شهری برخوردارند و در ارزیابی صورت گرفته مشخص شد که مدارس دخترانه بیشتر از مدارس پسرانه نکات بهداشتی و دستور‌های پیشگیرانه مراعات می‌شود.
او ادامه داد: بررسی‌های اولیه از رعایت ۶۰ تا ۷۰ درصدی نکات بهداشتی از سوی مدارس حکایت دارد، اما در عین حال پیش بینی می‌شود در هفته‌های آتی به دلیل خستگی دانش آموزان و هزینه تهیه امکانات پیشگیرانه نظیر ماسک و مواد ضدعفونی این درصد روند نزولی داشته باشد.
صادقی فر ادامه داد: در حال حاضر ما در مقابل عمل بازگشایی مدارس قرار گرفته ایم، یقینا با نگاه سختگیرانه‌ای بر روند اجرای نکات بهداشتی نظارت خواهیم کرد و برای حفظ سلامت دانش آموزان و همکاری با آموزش وپرورش نهایت تلاش خود را به کار خواهیم بست.
او در پایان با انتقاد از وضعیت برخی مدارس سطح شهر ایلام گفت: برخی از مدارس شهر ایلام از حیث امکانات و رعایت اصول بهداشتی فاقد شرایط بازگشایی هستند که این مهم باید مورد توجه مسئولین آموزش و پرورش استان قرار گیرد.

منبع: تابناک
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
مراجعه ۷۱۴ بیمار مشکوک به کرونا به اورژانس بیمارستان‌های همدانآمار کرونای اصفهان ۵ آبان ماه؛ ۲۲ فوتی و ۲۱۶ ابتلای جدیدایستگاه میانی زباله بجنورد تا ۲ ماه آینده منتقل می‌شودروند صعودی بستری بیماران کرونایی در استان خوزستان/ اجتماعات خانگی عامل ۵۰درصد از موارد ابتلا استسیستان و بلوچستان در مرحله هشدار شیوع کرونا قرار گرفت / کرونا ‌همچنان قربانی می‌گیردبرنامه‌ای برای ساخت فصل سوم سریال نون.خ در کرمانشاه نداریم(جدول) قیمت آپارتمان؛ سردرگمی در تعیین قیمت مسکنممنوعیت برگزاری عروسی و عزا بدون مجوز در کهگیلویه و بویراحمد/اعمال محدودیت‌ها در برخی شهرستانهارستوران‌ها و فست فود‌ی‌های قزوین فقط به صورت بیرون‌‌بر مجاز به فعالیت هستندکشف جسد دو پسر گمشده در آبگیرهای بلوار شهید رجایی/ علت مرگ مشخص نیستمرغ ۲۷ هزار تومانی برای مصرف‌کننده عادلانه نیستگفت و گو با عکاس نوزاد رها شده در حاشیه اصفهاندرآمدزایی از گل‌های زینتی به جای پیگیری استخدام دولتی /گلخانه‌ام روز به روز وسیع‌تر می‌شودحذف تصویر زنان از روی سنگ قبرهاوضع حاد کرونایی ۴ شهر لرستان/بازداشت برگزار کنندگان مراسمات عروسیشناسایی ۷۵ بیمار جدید کرونایی در گیلان/ موج سوم آغاز شدافزایش حفاری‌های غیرمجاز درگلستان/۵۰تور گردشگری غیرمجازشناسایی شدجاده‌های «سیاخ دارنگون» بوی مرگ می‌دهد/ روزگار ناخوش اهالی این منطقه محرومیکپارچه سازی آبفای شهری و روستایی سیاست گذاری ها را روان تر می کندبهره برداری از گذر سبزِ حاشیه رودخانه کرجاستاندار قم با گلریزان برای صادرکنندگان برتر موافقت کردقانون بیمه همگانی خدمات درمانی یکی از روزهای تبلور تدبیر و امید بر مردم شریف ایران اسلامی است«پاکت پول» عروسی را عزا کردرونمایی از تخلفات شهردار سابق اهر/درآمد پایدار شهرداری اهر را تعدادی منفعت‌طلب به صفر رساندندآخرین امار کرونا در اصفهان / ۵۹۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد/مرگ ۳۱ نفر