تبلیغات
  • زمان انتشار: 25 شهریور 1399, 10:17
  • / کد خبر: 46410

پیامدهای سنگین کووید-19 برای کلیه ها

پیامدهای سنگین کووید-19 برای کلیه ها محققان در گزارشی اعلام کردند: بیماری کووید-19 میتواند به کلیه ها آسیب وارد کند و خطر ضرورت انجام دیالیز برای این بیماران را افزایش دهد.
همچنین محققان در این مطالعه هشدار دادند که به دلیل همه گیری بیماری کووید-19 پزشکان باید برای مواجهه با افزایش قابل توجه موارد ابتلا به بیماری مزمن کلیوی آمادگی داشته باشند.
در این مطالعه محققان به بررسی اطلاعات نزدیک به 4000 بیمار مبتلا به کووید-19 که 18 ساله و بالاتر بوده اند و در فاصله 27 فوریه تا 30 ماه مه در بیمارستانی در شهر نیویورک تحت درمان بودند مورد ارزیابی قرار دادند.
طبق مطالعه انجام گرفته نارسایی حاد کلیه در 46 درصد از این بیماران مشاهده شد و حدود یک پنجم از آنان به انجام دیالیز احتیاج پیدا کردند. همچنین موارد فوت در میان بیماران مبتلا به نارسایی کلیه که در بیمارستان تحت درمان قرار داشتند حدود 50 درصد بوده است که این آمار در میان بیمارانی که دچار عارضه کلیوی نبوده اند حدود هشت درصد بوده است.
یافته های بدست آمده نشان داد تنها 30 درصد از بیماران مبتلا به کووید-19 که به نارسایی حاد کلیه دچار شده بودند از این بیماری جان سالم به در برده و عملکرد کلیه های آنان بهبود پیدا کرده است.
به گزارش هلث دی نیوز، به گفته محققان آمریکایی ممکن است با شیوع بیماری کلیوی پس از همه گیری بیماری کووید-19 مواجه شویم که در این شرایط تعداد بیمارانی که به دیالیز و حتی پیوند کلیه احتیاج پیدا میکنند، افزایش پیدا میکند.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
مراسم گرامیداشت جان باختگان چاه ۱۴۷ رگ سفید ۲(تصاویر) آتش سوزی در بستر زاینده رودمشکل صدور پروانه ساخت پلاک های قولنامه ای حل می شودثبت حدود ۲۲ هزار بستری و ۱۶۶۰ مرگ کرونایی در البرزبستری ۱۵۴ بیمار مبتلا به کرونا طی یک روز در بیمارستان های همدانقیمت میوه و تره بار در بازار امروز ۸ آبان‌ماه+ جدول۵ ردیف از کاشی‌های سقاخانه چهارراه نقاشی به سرقت رفتفوت ۷ بیمار کرونایی در اردبیل/ ۷۱ بیمار جدید در مراکز درمانی اردبیل بستری شدندتهران| رکوردزنی ۹ باره کرونا در مهرماه/ بستری بیش از ۶۰۰۰ مبتلا در بیمارستان‌‌های استانتعطیلی مدارس سه شهرستان در خراسان رضوی تمدید شدتعطیلی اتوبوس و مترو در شیراز/ تمدید محدودیت ها در فارسابتلا و فوت کرونا در گناوه بالا است/ لزوم پرهیز از تجمع غیرضروری۱۰۰ اتوبوس تا ۱۳ آبان به ناوگان حمل و نقل عمومی افزوده می شوداصلی‌ترین علت افزایش جانباختگان کرونایی در هرمزگان/سالمندان قربانیان مظلوم کروناتعامل شرکت آبفا و نیروی انتظامی برای ایجاد سلامت پایدار در استان اصفهانمرئی سازی و همسح سازی دریچه منهول های فاضلاب شهر ورزنهاصلاح خط انتقال روستای قلعه داراولین جشنواره هنروری کارکنان آبفای استان اصفهان با موضوع (آب، همدلی و زیست پایدار با کرونا )آغاز بهره‌برداری از محل دائمی نمایشگاه‌های اصفهان در ۱۴ آبان‌ ۹۹کاهش ۷۸ درصدی جابجایی مسافر توسط قطارهای مسافربری راه آهن در ۷ ماه ابتدایی امسالچمن مصنوعی روستای رکن آبادبردسکن آماده بهره برداری و افتتاح شد.برگزاری نشست معین های اقتصادی فرهنگی شهرستان چناران۸۴۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های یزد بستر شدندبا مناطق پرخطر کرونایی در استان قزوین آشنا شویدآمار کرونای اصفهان ۷ آبان؛ ۲۳ فوتی و ۲۴۴ ابتلای جدید