تبلیغات
  • زمان انتشار: 24 شهریور 1399, 13:53
  • / کد خبر: 46303

علل افزایش موارد مثبت کرونا در آذربایجان شرقی

علل افزایش موارد مثبت کرونا در آذربایجان شرقی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز علل افزایش موارد مثبت کرونا در آذربایجان شرقی را تشریح کرد.
رستی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با وجود اینکه رعایت ضوابط بهداشتی توسط مردم در مشاغل و در جا‌های مختلف خوب است، اما بار‌ها گفته‌ایم که این مقدار کافی نیست.
او گفت: اتفاقاتی که در هفته‌های گذشته در استان رخ داده، دلیل افزایش موارد بیماری کرونا در آذربایجان شرقی است، افزایش میزان مسافران ورودی به این استان و انتخاب تبریز به عنوان یکی از سه مقصد گردشگری در ایران یکی از این دلایل به شمار می‌آید.
 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: متاسفانه برخی از دسته‌جات عزاداری در ماه محرم ضوابط بهداشتی را رعایت نکردند که این مورد نیز از دیگر دلایل افزایش موارد مثبت بیماری در استان است.
او عدم رعایت ضوابط بهداشتی از سوی برخی از تماشاگران تیم تراکتورسازی به دنبال پیروزی این تیم را از دیگر دلایل افزایش موارد مثبت کرونا در آذربایجان شرقی دانست و گفت: این تیم برای ما عزیز بوده و پیروزی و موفقیت آن، غرور ملی را به دنبال دارد، اما ضوابط هم باید در این شادی‌ها رعایت شوند.
او گفت: استان ما از هفته‌ها قبل در وضعیت قرمز قرار داشت، بار‌ها تاکید کرده‌ایم تا زمانی که بیش از ۸۵ الی ۹۰ درصد مردم، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، وضعیت قرمز همچنان ادامه خواهد داشت.
درستی در ادامه با اشاره به اینکه واکسن آنفلوانزا به اندازه‌ی کافی در کشور تهیه شده و در حال توزیع شدن است، گفت: واکسن تا اواخر شهریور ماه به استان ما هم می‌رسد و سیستم توزیع را طوری طراحی کرده‌ایم که واکسن به همه‌ کسانی که باید آن را دریافت کنند، می‌رسد.
او افزود: امسال، هشت الی ۱۰ برابر پارسال واکسن آنفلوانزا تهیه شده است، مردم نگران نباشند. واکسن به اندازه کافی برای همه وجود دارد.
او گفت: واکسن رایگان از طریق بهداشت و به اندازه کافی در اختیار گروه‌های هدف قرار می‌گیرد، گروه‌های غیر هدفی هم که اطلاعاتشان در سیستم بهداشتی موجود است، می‌توانند واکسن را با ارایه طریق کد ملی از داروخانه‌ها تهیه کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
(تصاویر) آتش سوزی در بستر زاینده رودمشکل صدور پروانه ساخت پلاک های قولنامه ای حل می شودثبت حدود ۲۲ هزار بستری و ۱۶۶۰ مرگ کرونایی در البرزبستری ۱۵۴ بیمار مبتلا به کرونا طی یک روز در بیمارستان های همدانقیمت میوه و تره بار در بازار امروز ۸ آبان‌ماه+ جدول۵ ردیف از کاشی‌های سقاخانه چهارراه نقاشی به سرقت رفتفوت ۷ بیمار کرونایی در اردبیل/ ۷۱ بیمار جدید در مراکز درمانی اردبیل بستری شدندتهران| رکوردزنی ۹ باره کرونا در مهرماه/ بستری بیش از ۶۰۰۰ مبتلا در بیمارستان‌‌های استانتعطیلی مدارس سه شهرستان در خراسان رضوی تمدید شدتعطیلی اتوبوس و مترو در شیراز/ تمدید محدودیت ها در فارسابتلا و فوت کرونا در گناوه بالا است/ لزوم پرهیز از تجمع غیرضروری۱۰۰ اتوبوس تا ۱۳ آبان به ناوگان حمل و نقل عمومی افزوده می شوداصلی‌ترین علت افزایش جانباختگان کرونایی در هرمزگان/سالمندان قربانیان مظلوم کروناتعامل شرکت آبفا و نیروی انتظامی برای ایجاد سلامت پایدار در استان اصفهانمرئی سازی و همسح سازی دریچه منهول های فاضلاب شهر ورزنهاصلاح خط انتقال روستای قلعه داراولین جشنواره هنروری کارکنان آبفای استان اصفهان با موضوع (آب، همدلی و زیست پایدار با کرونا )آغاز بهره‌برداری از محل دائمی نمایشگاه‌های اصفهان در ۱۴ آبان‌ ۹۹کاهش ۷۸ درصدی جابجایی مسافر توسط قطارهای مسافربری راه آهن در ۷ ماه ابتدایی امسالچمن مصنوعی روستای رکن آبادبردسکن آماده بهره برداری و افتتاح شد.برگزاری نشست معین های اقتصادی فرهنگی شهرستان چناران۸۴۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های یزد بستر شدندبا مناطق پرخطر کرونایی در استان قزوین آشنا شویدآمار کرونای اصفهان ۷ آبان؛ ۲۳ فوتی و ۲۴۴ ابتلای جدیدشانزدهمین جلسه عصرانه های کار آفرینی برگزار شد