تبلیغات
  • زمان انتشار: 24 شهریور 1399, 12:14
  • / کد خبر: 46263

افزایش آمار بستری بیماران کرونایی در خمینی‌شهر

افزایش آمار بستری بیماران کرونایی در خمینی‌شهر رئیس مجمع بیمارستان‌های شهرستان خمینی‌شهر گفت: آمار بستری بیماران مبتلا به کرونا در خمینی‌شهر از ۲۰ به ۳۰ درصد افزایش یافته است.
علی اکبر جنگجو با بیان اینکه وضعیت خمینی‌شهر همچنان قرمز است، اظهار کرد: از اول اسفند تا ۱۵ شهریور ماه سال جاری حدود ۷ هزار و ۶۲۷ نفر به حوزه سلامت به صورت بستری و سرپایی مراجعه کردند که از این تعداد ۲۲۲۸ نفر بستری شده‌اند.
وی با بیان اینکه در اوایل شیوع بیماری ۸۰ درصد مبتلایان نیاز به بستری نداشتند، گفت: قبلا تنها ۲۰ درصد بیماران بستری می‌شدند و از این میزان ۵ درصد نیاز به بخش مراقبت‌های ویژه داشتند، اما در حال حاضر این آمار به ۳۰ درصد افزایش یافته است. این درصورتی است که تعدادی از پرسنل بیمارستان نیز درگیر بیماری شده اند و از تعداد نیروها کاسته شده است.
رئیس مجمع بیمارستان‌های شهرستان خمینی‌شهر، تصریح کرد: قبلا تست کرونای ۴۵ درصد از افرادی که به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه می‌کرده‌اند مثبت بوده و هم‌اکنون این آمار به ۶۱ درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به مشکل کمبود اکسیژن بیمارستان شهید اشرفی، افزود: در بیمارستان شهید اشرفی که مرکز پذیرش بیماران کرونایی خمینی‌شهر است، روزانه بین یک و نیم تا دو تن اکسیژن مصرف می‌شود که این میزان اکسیژن، بسیار زیاد است. خوشبختانه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی موافقت خود را برای تأمین یک دستگاه اکسیژن ساز برای این بیمارستان اعلام کرده اند.
جنگجو با بیان اینکه بیمارستان شهید اشرفی ۸۰ تخت فعال دارد، گفت: هم‌اکنون ۸۵ درصد تخت‌های بیمارستان اشغال است و بیمارستان ۹ دی منظریه نیز در حال آماده‌سازی است که تا ۵۰ درصد بیمارستان را برای بخش کرونا اختصاص دهیم.
رئیس مجمع بیمارستان‌های شهرستان خمینی‌شهر، آمار افراد فوت شده بر اثر ابتلا به کرونا در خمینی‌شهر را ۲۴۵ نفر اعلام کرد و گفت: تعدادی از همشهریان نیز در بیمارستان‌های اصفهان بستری هستند.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
استاندار قم با گلریزان برای صادرکنندگان برتر موافقت کردقانون بیمه همگانی خدمات درمانی یکی از روزهای تبلور تدبیر و امید بر مردم شریف ایران اسلامی است«پاکت پول» عروسی را عزا کردرونمایی از تخلفات شهردار سابق اهر/درآمد پایدار شهرداری اهر را تعدادی منفعت‌طلب به صفر رساندندآخرین امار کرونا در اصفهان / ۵۹۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد/مرگ ۳۱ نفرتعطیلی مدارس استان کرمان تا ۹ آبان ماه تصویب شدآمار کل فوتی های کرونا در اردبیل به ۷۱۴ نفر رسیدماجرای تصویر منتشر شده از نوزاد رها شده در حاشیه شهر اصفهان چیست؟استان کرمان در وضعیت فوق قرمز کرونا قرار دارد/ کاهش استفاده از ماسک و وسایل حفاظت فردیواکسن آنفولانزا کی به داروخانه‌ها می‌رسد؟تجمع در "باغ رضوان" ارومیه همچنان ممنوع است۱۰ روز گذشته هیچ دانش‌آموز اردستانی به کرونا مبتلا نشده است/حضور اختیاری دانش‌آموزان سر کلاساعمال محدودیت‌های کرونایی یک هفته‌ای از سوم آبان ماه در استان همدانمبتلایان به کرونا در زنجان چندین برابر بستری شدگان استبرق کدام دسته از مشترکین اصفهانی رایگان می‌شود؟ عروسی در سقز تعطیل شد/ داماد بازداشت شدسرمازدگی عامل اصلی کاهش محصول انار در اصفهان استتعطیلی ۴۵ درصدی مهدهای کودک گیلان در شرایط کرونا/ فعالیت با یک سوم ظرفیتمحصول ۵۰ درصد استخرهای پرورش میگوی استان بوشهر برداشت شدوضعیت قیمتی آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالاوضعیت واحدهای تولید و فروش پوشاک اصلا خوب نیستتعطیلی آموزش حضوری در مدارس استان بوشهر تمدید شدپرهیز از کار جزیره ای در خصوص آسیب های اجتماعیمقابله با اپیدمی کرونا در بازارهای روز شهرداریآمار بستری‌های مشکوک به کرونا در یزد به ۶۶۱ نفر رسید