تبلیغات
  • زمان انتشار: 23 شهریور 1399, 12:42
  • / کد خبر: 46110

کدام شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری بیشتر درگیر کرونا هستند؟

کدام شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری بیشتر درگیر کرونا هستند؟ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه شهرکرد و شهرستان بن بالاترین میزان گرفتاری کرونا را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: میزان مرگ و میر کرونا در کشور ۵.۷۶ و چهارمحال و بختیاری حدود ۳.۱درصد، همچنین میزان بهبود بیماران در کشور ۸۷ درصد و در استان ۸۶ درصد است.
مجید شیرانی ۲۳ شهریورماه در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تاکنون در جهان ۲۷ میلیون نفر به کرونا مبتلا و نزدیک به یک میلیون نفر جان خود را از دست داده‌اند، اظهار کرد: بعد از پیک اولیه بیماری کرونا در کشور در فروردین‌ماه و اواسط اردیبهشت با یک شیب نزولی در خرداد مواجه شدیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد افزود: اکثر استان‌های کشور وارد پیک دوم شیوع و بروز کرونا شدند، چهارمحال و بختیاری در دو هفته ابتدایی شهریورماه در اوج شیوع کرونا بود و در هفته سوم روند تا حدودی نزولی شد.
وی با اشاره به اینکه در چند روز پایانی هفته گذشته با افزایش چشمگیر بیماران سرپایی مبتلا به کرونا مواجه بودیم، خاطرنشان کرد: روزانه با شناسایی حدود ۱۰۰ بیمار سرپایی مواجه هستیم، این یک هشدار برای افزایش تعداد بیماران بستری در دو هفته آینده است.
شیرانی ادامه داد: اگر مراودات خانوادگی ادامه پیدا کند، قطعا تعداد بیماران افزایش پیدا می‌کند، بیماران سرپایی با وجود توصیه‌ها، قرنطینه خانگی را رعایت نمی‌کنند و این مسئله و مخفی کردن بیماری نگران‌کننده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه تاکنون از ۲۷ هزار و ۱۸۹ نفر مشکوک و مبتلا به کرونا نمونه‌گیری انجام شده است، یادآور شد: از این تعداد ابتلای ۶۷۱۵ نفر مثبت اعلام شد و ۲۰۳ نفر تا شب گذشته جان خود را از دست داده‌اند.
وی با اشاره به اینکه شهرکرد و شهرستان بن بالاترین میزان گرفتاری کرونا را به خود اختصاص داده‌اند، بیان کرد: میزان مرگ و میر کرونا در کشور ۵.۷۶ و چهارمحال و بختیاری حدود ۳.۱درصد، همچنین میزان بهبود بیماران در کشور ۸۷ درصد و در استان ۸۶ درصد است.
شیرانی تاکید کرد: بیش‌ترین میزان گرفتاری ویروس کرونا در رده سنی بین ۱۶ تا ۴۵ سال با درصد ۵۴.۹۲ است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی در خصوص مشکلات کلینیک امام علی(ع) شهرکرد، توضیح داد: با کمبود پزشک در برخی مواقع و کمبود فضا مواجه هستیم، روزانه نزدیک ۲ هزار مراجعه به این مرکز داریم.
وی با بیان اینکه  دانشگاه علوم پزشکی در حال حاضر با کمبود نقدینگی مواجه است، عنوان کرد: درمان بیماران رایگان است و همین مسئله بار سنگینی بر دوش دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها قرار داده است.
در ادامه سیدراشد جزایری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در خصوص بازرسی از مدارس، اظهار کرد: تاکنون ۹۶۷ مورد بازرسی از مدارس انجام شده که از این تعداد ۶۶۹ مدرسه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کردند.
وی گفت: به‌طور میانگین حدود ۶۹ درصد مدارس پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کردند، اما کوهرنگ با ۱۵ درصد کمترین میزان رعایت پروتکل‌ها را داشته است.
جزایری بیان کرد: رعایت نکردن فاصله اجتماعی، نبود صابون مایع و موادگندزدا، جمع‌آوری نکردن آبخوری‌ها و مجهز نبودن سرویس‌های بهداشتی از مهم‌ترین نواقص موجود در مدارس است.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
استاندار قم با گلریزان برای صادرکنندگان برتر موافقت کردقانون بیمه همگانی خدمات درمانی یکی از روزهای تبلور تدبیر و امید بر مردم شریف ایران اسلامی است«پاکت پول» عروسی را عزا کردرونمایی از تخلفات شهردار سابق اهر/درآمد پایدار شهرداری اهر را تعدادی منفعت‌طلب به صفر رساندندآخرین امار کرونا در اصفهان / ۵۹۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد/مرگ ۳۱ نفرتعطیلی مدارس استان کرمان تا ۹ آبان ماه تصویب شدآمار کل فوتی های کرونا در اردبیل به ۷۱۴ نفر رسیدماجرای تصویر منتشر شده از نوزاد رها شده در حاشیه شهر اصفهان چیست؟استان کرمان در وضعیت فوق قرمز کرونا قرار دارد/ کاهش استفاده از ماسک و وسایل حفاظت فردیواکسن آنفولانزا کی به داروخانه‌ها می‌رسد؟تجمع در "باغ رضوان" ارومیه همچنان ممنوع است۱۰ روز گذشته هیچ دانش‌آموز اردستانی به کرونا مبتلا نشده است/حضور اختیاری دانش‌آموزان سر کلاساعمال محدودیت‌های کرونایی یک هفته‌ای از سوم آبان ماه در استان همدانمبتلایان به کرونا در زنجان چندین برابر بستری شدگان استبرق کدام دسته از مشترکین اصفهانی رایگان می‌شود؟ عروسی در سقز تعطیل شد/ داماد بازداشت شدسرمازدگی عامل اصلی کاهش محصول انار در اصفهان استتعطیلی ۴۵ درصدی مهدهای کودک گیلان در شرایط کرونا/ فعالیت با یک سوم ظرفیتمحصول ۵۰ درصد استخرهای پرورش میگوی استان بوشهر برداشت شدوضعیت قیمتی آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالاوضعیت واحدهای تولید و فروش پوشاک اصلا خوب نیستتعطیلی آموزش حضوری در مدارس استان بوشهر تمدید شدپرهیز از کار جزیره ای در خصوص آسیب های اجتماعیمقابله با اپیدمی کرونا در بازارهای روز شهرداریآمار بستری‌های مشکوک به کرونا در یزد به ۶۶۱ نفر رسید