تبلیغات
  • زمان انتشار: 22 شهریور 1399, 12:31
  • / کد خبر: 45883

کدام شهرهای آذربایجان شرقی در وضعیت سفید، زرد و قرمز کرونایی است؟

کدام شهرهای آذربایجان شرقی در وضعیت سفید، زرد و قرمز کرونایی است؟ رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز رتبه بندی شهرستان‌ها از نظر میزان مبتلا نسبت به جمعیت را برشمرد و گفت: اهر، بناب، چاراویماق، تبریز و هریس به ترتیب بیشترین آمار مبتلایان را به خود اختصاص داده‌اند.

محمدحسین صومی در گفت‌وگو با خبرنگاران، آخرین وضعیت کرونای آذربایجان شرقی را تشریح کرد و اظهار داشت: تنها شهرهای ورزقان، هوراند و اسکو سفید هستند و شهرهای مرند، شبستر، خداآفرین و بستان آباد در وضعیت زرد قرار دارند.

وی با بیان اینکه بقیه شهرها در دسته بندی نارنجی و قرمز هستند که ما غیر از سفید و زرد را قرمز تلقی می‌کنیم، شهرهای هشترود، هریس، چاراویماق، تبریز، بناب و اهر در وضعیت نارنجی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با تاکید بر اینکه بقیه شهرهای استان در وضعیت قرمز قرار دارند، ابراز داشت: در مجموع، میانگین شهرهای آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز است و باید مراعات بهداشت فردی و فاصله اجتماعی مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی رتبه بندی شهرستان‌ها از نظر میزان مبتلا نسبت به جمعیت را برشمرد و گفت: اهر، بناب، چاراویماق، تبریز و هریس به ترتیب بیشترین آمار مبتلایان را به خود اختصاص داده‌اند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، نظرسنجی از بیماران مبتلا به کرونا را یادآور شد و گفت: 70 درصد مبتلایان اعلام می‌کنند که از نحوه مراعات اطلاع کامل داشتند اما در برخی مواقع این مراعات می‌شکند و در جایی ماسک خود را بر می‌دارند یا دست خود را به چشم و دهان خود می‌زنند و باعث می‌شود فرد با تمام مراعات‌ها، در نهایت با یک غفلت مبتلا شود.

وی در ادامه، با تاکید بر اینکه تا این لحظه هیچگونه داروی پیشگیری اعم از داروهای سنتی و صنعتی مؤثر نداریم، ابراز داشت: هرکس ادعایی کرده، اثبات علمی ندارد و استفاده درست از ماسک، رعایت بهداشت فردی و حفظ فاصله اجتماعی تنها راه‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا است.

صومی، بازگشایی مدارس را یادآور شد و خاطر نشان کرد: باید گندزدایی و فاصله گذاری بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد تا محیط مدرسه آلوده نشود. معتقدم کوتاهی در استفاده از ماسک در مدارس، هر نوع عدم رعایت باعث انتشار ویروس است. دانش آموز باید در مسیر خانه تا مدرسه، در مدرسه و مسیر مدرسه تا خانه رعایت بیشتری بکند تا از ابتلای احتمالی پیشگیری شود.


منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
تعطیلی مراکز تفریحی و تفرج‌گاه‌های گیلان؛ مردم به این استان سفر نکنندمحدودیت های کرونایی در استان سمنان تا ۱۰ آبان ماه تمدید شدفیلم كوتاه كوچگاه در نفت و گاز گچساران كلید خوردپیام تبریك مدیرعامل شركت بهره برداری نفت و گاز گچساران به مناسبت هفته نیروی انتظامیتعداد بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از کرونا در ایلام زیاد شده استتکذیب خودکشی یک دانش‌آموز به خاطر موبایلسه برابر شدن خدمات رسانی به روستاها با یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفاحل مشکل آب‌رسانی روستاها با طرح یکپارچه سازیمرگ پسر ۱۱ ساله در همدان/ احتمال خودکشی و تاثیر پذیری از چالش "مومو"۸۴۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد/مرگ ۲۹ بیماراسید پاشی مردی در شیراز بر روی همسر موقتمرگ روزانه ۱۸ بیمار کرونایی در اصفهان/ تمام بیمارستان های اصفهان در آماده باش استتشکر خانواده شهدای امینی اصفهان از مسئولان کشوری استانی و مردم عزیز استان از ابراز همدردی از فقدان ابوالشهدا مرحوم محمدعلی امینیبرنامه های نهم ربیع الاول آغاز امامت امام زمان (عج)تشریح شدتعداد بیماران بدحال در استان خوزستان افزایش یافت/ دانشگاه علوم پزشکی به‌تنهایی نمی‌تواند بیماری را کنترل کند90 درصد از نیازلوازم آرایشی در بازار داخل توسط البرز تأمین می‌شودکرونا وضعیت نهاوند را بحرانی کرد/ احتمال برپایی بیمارستان صحرایی در نهاوندسومین جلسه ستاد برگزاری بیستمین جشنواره استانی روز ملی صنعت چاپ ایرانمشارکت فعالان اقتصادی، به صورت داوطلبانه وبدون دستورالعمل دولتی در معین‌های های اقتصاد مقاومتی۸۰درصد شهرهای استان بوشهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارندبستری ۳۱۸ بیمار مشکوک و قطعی کرونا در کهگیلویه و بویراحمدخودکشی سه نفر در نیشابورافزایش مراجعه بیماران کرونایی در شاهرود/۶۶ مورد جدید مبتلا به کرونا در شاهرود شناسایی شد۸۰ بیمار کرونایی با وضعیت وخیم در بیمارستان های گیلان بستری هستندسیر صعودی کرونا در گیلان؛ جذب ۴۰۰ نفر در حوزه بهداشت و درمان استان قطعی شد