• زمان انتشار: 17 شهریور 1397, 16:26
  • / کد خبر: 4512

با تاکید بر این که کار جهادی باید توسط خود مسئولان و در مجاری قانونی انجام شود

رهبر انقلاب: دعوا کردن و تشکیلات موازی با دولت راه اصلاح نیست

رهبر انقلاب: دعوا کردن و تشکیلات موازی با دولت راه اصلاح نیست وظیفه دولتی ها، استفاده از نظرات کارشناسان و تحرک برای حل مشکلات است
حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح پنج شنبه در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان، مهم‌ترین وظیفه‌ مردم و نخبگان را در شرایط خطیر کنونی، حرکت در جهت حفظ و تعمیق انسجام مردم با دستگاه‌های دولتی و پرهیز از ایجاد فضای یأس و ناامیدی و احساس بن‌بست دانستند و گفتند: بدخواهان ملت ایران به موازات جنگ اقتصادی، جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی را نیز در دستور کار خود قرار داده‌اند، بنابراین انتقادها باید با هدف اصلاح و خیرخواهانه باشد.
مباهله در واقع مظهر اقتدار ایمانی و تکیه بر حقانیت است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت ا... خامنه ای (Khamenei.ir)، رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان شان با اشاره به ایام پربرکت و مهم نیمه‌ دوم ماه ذیحجه و مناسبت‌های تاریخی روز مباهله و روز نزول سوره‌ دهر، خاطرنشان کردند: مباهله در واقع مظهر اقتدار ایمانی و تکیه بر حقانیت است و ما همواره نیازمند اقتدار ایمانی و تکیه بر حقانیت نظام اسلامی در مقابل استکبار هستیم و در شرایط کنونی نیز برایند گرایش‌های افکار عمومی، اطمینان به برحق بودن حرکت و مسیر نظام اسلامی است.
حساسیت شرایط امروز به‌دلیل تعداد زیاد دشمنان یا قدرت بالای آن‌ها نیست
حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای سپس با تشکر از گزارش‌های بیان‌شده در جلسه، به اهمیت و ضرورت وحدت و انسجام ملی و شکل‌دهی افکار عمومی در این جهت اشاره کردند و افزودند: شرایط امروز ما، شرایط حساسی است اما این حساسیت به‌دلیل تعداد زیاد دشمنان یا قدرت بالای آن‌ها نیست زیرا این دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همواره بوده‌اند و حتی در آن زمان، قدرت بیشتری نیز داشته‌اند اما با وجود همه‌ اقدامات خصمانه از جمله حمله‌ نظامی طبس، تحمیل جنگ هشت ‌ساله، سرنگونی هواپیمای مسافری و محاصره‌ اقتصادی، هیچ کاری از پیش نبرده‌اند و اکنون نظام اسلامی همچون شجره‌ طیبه‌ای است که با پایه‌های مستحکم، در حال گسترش و ثمردهی است. ایشان تأکید کردند: حساسیت شرایط از این جهت است که نظام اسلامی با قدم گذاشتن در یک راه نو و طرح دیدگاه‌ها و نظریات متفاوت، در چهل سال گذشته، برخلاف جریان کلی استکبار و نظام سلطه حرکت کرده است و در چنین شرایطی، در جنگل پر از تعارض سیاست بین‌المللی، شرایط و اقتضائات گوناگونی به وجود می‌آید که باید در هر شرایطی به تناسب آن و با دقت کامل عمل کرد. رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اگر در هر اوضاع و اقتضایی، آحاد مردم به‌ویژه نخبگان، از شرایط و جایگاه نظام غفلت کنند، قطعاً ضربه خواهیم خورد.
جنگ همه‌جانبه‌ اقتصادی علیه ایران از یک اتاق جنگ و با دقت و اهتمام کامل هدایت می‌شود
حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای به تبیین شرایط فعلی و اقتضائات آن پرداختند و گفتند: امروز نظام اسلامی با یک جنگ همه‌جانبه‌ اقتصادی مواجه است که از یک اتاق جنگ و با دقت و اهتمام کامل هدایت می‌شود اما در کنار این جنگ، یک جنگ مهم رسانه‌ای و تبلیغاتی نیز در جریان است که بیشتر اوقات از آن غفلت می‌شود. ایشان با تأکید بر این که این جنگ رسانه‌ای، از قبل هم وجود داشته ولی اکنون شدت آن بیشتر شده است، افزودند: بر اساس اطلاعاتی که در اختیار داریم، دستگاه‌های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی با حمایت مالی قارون‌های منطقه‌ اطراف کشور ما، تشکیلاتی را برای این جنگ رسانه‌ای راه‌اندازی کرده‌اند و به‌طور جدی در حال برنامه‌ریزی و تلاش برای آلوده کردن فضای تبلیغاتی و فکری جامعه هستند.
یکی از اهداف جنگ رسانه‌ای احساس بن‌بست در ذهن جامعه است
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اهداف این جنگ رسانه‌ای، ایجاد اضطراب، یأس، ناامیدی و احساس بن‌بست و بدبین کردن مردم به یکدیگر و به دستگاه‌های مسئول و همچنین بیشتر و بزرگ‌تر نشان دادن مشکلات اقتصادی در ذهن جامعه است.  حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای به یک نمونه اشاره کردند و گفتند: در همین مسائل مربوط به سکه و ارز و کاهش ارزش پول ملی، جنگ رسانه‌ای و فضاسازی‌های تبلیغاتیِ بدخواهان، تأثیرگذار بوده است که البته از دشمن، توقعی جز رذالت نیست اما باید مراقب باشیم ما به این فضاسازی‌ها برای آلوده کردن ذهن مردم کمک نکنیم.
گاهی اوقات در بیان مشکلات یا انتقادها مبالغه می‌شود
ایشان با تأکید بر این که گاهی اوقات در بیان مشکلات یا انتقادها مبالغه می‌شود، خاطرنشان کردند: این مبالغه موجب تشدید اضطراب افکار عمومی و همچنین موجب گسترش «ویروس بدبینی» در جامعه خواهد شد.
نحوه‌ گفتن انتقاد نباید به‌گونه‌ای باشد که مردم دچار بیماری بدبینی شوند
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به این که همواره از ابتدای مسئولیت رهبری، به دولت‌ها در زمینه‌های گوناگون انتقاد یا اعتراض داشته‌اند که در برخی موارد هم تند بوده است، گفتند: بنده خودم اهل انتقادم و اهل مسامحه در برخورد با مشکلات و دستگاه‌های مسئول نیستم اما تأکید دارم که نحوه‌ گفتن و نحوه‌ اقدام کردن نباید به‌گونه‌ای باشد که مردم دچار بیماری بدبینی شوند. حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای خاطرنشان کردند: نباید فضای عمومی کشور به‌گونه‌ای شود که اقدامات و تبلیغات مثبت، قابل باور نباشند اما سخن دروغ دشمن قابل باور شود زیرا این وضعیت بسیار خطرناک است. ایشان با تأکید بر این که ویروس بدبینی به دولت، مجلس، قوه‌ قضاییه و نهادهای انقلابی، بد است، درعین‌حال انتقاد خیرخواهانه را برای اصلاح امور لازم دانستند و گفتند: گاهی اوقات انتقاد باید عمومی باشد و نباید همیشه درِگوشی باشد اما این که به‌گونه‌ای صحبت کنیم که بند دلِ شنونده پاره شود و همه‌چیز را ازدست‌رفته تلقی کند، کار صحیحی نیست.
برخی اوقات در نحوه‌ انتقاد، اشتباه می‌کنیم
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ما برخی اوقات در نحوه‌ انتقاد، اشتباه می‌کنیم زیرا دستگاه‌هایی که مورد انتقاد قرار می‌گیرند، کارهای خوب هم دارند که باید آن‌ها هم دیده و گفته شوند. حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با تأکید مجدد بر لزوم دیده شدن نکات مثبت و منفی دولت و دیگر دستگاه‌ها در کنار یکدیگر، گفتند: بیان عمل سیئه در کنار عمل صالح موجب می‌شود که مردم بدانند کارها و اقدامات خوب هم وجود دارد و ناامید نشوند.
با وجود همه‌ فضاسازی‌های تبلیغاتی بدخواهان و همه‌ مشکلات، انقلاب  و کشور در حال پیشرفت است
ایشان با تأکید بر این که با وجود همه‌ فضاسازی‌های تبلیغاتی بدخواهان و همه‌ مشکلات، انقلاب  و کشور در حال پیشرفت است، افزودند: بیان این موضوع به‌عنوان رجزخوانی نیست بلکه با اطلاع دقیق می‌گوییم که کشور در حال حرکت به سمت مفاهیم و آرمان‌ها و حقایق انقلابی است، اگرچه ممکن است سرعت حرکت، آن‌گونه که انتظار می‌رود نباشد اما نظام در زمینه‌های گوناگون علمی، صنعتی، عزت سیاسی، رشد فکری و معنوی، حرکت روبه‌جلو دارد و پیشرفت‌های خوبی روی داده است.  رهبر انقلاب اسلامی، گرایش روزافزون به معنویت در میان جوانان را با وجود مطالب و تبلیغات پرحجم و گمراه‌کننده در فضای مجازی، یکی از نمونه‌های بارز برشمردند و گفتند: حضور گسترده‌ جوانان در راهپیمایی اربعین، اعتکاف، نماز جماعات دانشگاه‌ها و جلسات ماه رمضان، نشان‌دهنده‌ پیشرفت در زمینه‌های معنوی است. چرا این نکات مثبت و پیشرفت‌ها را نبینیم؟ این حقایق باید دیده، تحلیل و گفته شوند به‌ویژه از جانب کسانی که مخاطبان زیادی دارند. حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای سپس به یک نکته‌ مهم در شرایط فعلی کشور یعنی «انسجام مردم و دستگاه‌های مدیریتی کشور» پرداختند و گفتند: بخش مهمی از اعتمادسازی و جلب اعتماد در گرو اقدامات دستگاه‌های مختلف است البته تریبون‌داران نیز باید به این کار کمک کنند.
راه علاج مشکلات کشور، خالی کردن پشت دولت و ابراز برائت از فعالیت دستگاه‌های مسئول نیست
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این که هیچ دولتی بدون کمک و پشتیبانی مردم قادر به فعالیت نیست و نباید اعتماد مردم از دستگاه‌های دولتی، قضایی و نیروهای مسلح سلب شود، افزودند: راه علاج مشکلات کشور، خالی کردن پشت دولت و ابراز برائت از فعالیت دستگاه‌های مسئول نیست، بلکه راه علاج، ایجاد رابطه‌ سالم بین افکار عمومی و دستگاه‌های مسئول، سخن گفتن و انتقاد کردن و درعین‌حال کمک فکری و عملی کردن است. ایشان مسئولان دولتی را به استفاده از نظرات مردم و راه‌حل‌های متخصصان اقتصادی از جمله در مسئله‌ ارزش پول ملی و هدایت نقدینگی توصیه کردند و گفتند: وظیفه‌ دولتی‌ها، استفاده از نظرات کارشناسان و تحرک برای حل مشکلات است. رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نگرانی به جای برخی در قبال گره‌های فکری افکار عمومی درباره کارآمدی و خوش‌بین بودن به حل مشکلات، افزودند: وظیفه‌ ما، هدایت دولتی‌ها به سمت استفاده از دیدگاه‌های کارشناسان و حل مشکلات و خوش‌بین کردن مردم به تلاش‌های آن‌هاست که در چنین صورتی، گره‌های افکار عمومی باز می‌شوند.
جلسات خصوصی بنده با مسئولان دولتی، قضایی و نظامی 10 برابر جلسات عمومی و رسانه‌ای است
حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای در پاسخ به برخی اظهارنظرها گفتند: جلسات خصوصی بنده با مسئولان دولتی، قضایی و نظامی 10 برابر جلسات عمومی و رسانه‌ای است و در این جلسات، مسائل مختلفی بحث می‌شود که عموم از آن جلسات مطلع نیستند.
ایجاد تشکیلات و کار موازی با دولت نیز به صلاح و موفق نخواهد بود
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: دعوا کردن راه اصلاح نیست، همچنان‌که ایجاد تشکیلات و کار موازی با دولت نیز به صلاح و موفق نخواهد بود و تجربه ثابت کرده است که کار باید به‌وسیله‌ مسئولان آن، در مجاری قانونی انجام بگیرد.  ایشان افزودند: مسئولان باید کار را جهادی انجام دهند، البته در موارد خاص همچون نامه‌ اخیر رئیس قوه‌ قضاییه که ممکن است قانون جواب گو نباشد و احتیاج به اجازه‌ رهبری باشد، یقیناً همراهی و کمک خواهیم کرد. حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای در پایان به نمونه‌ای از پیشرفت نظام اسلامی در عرصه‌ معنویت و شرح حال یکی از شهیدان مدافع حرم اشاره و با استناد به آیاتی از قرآن کریم تأکید کردند: اگر در مقابل دشمنان بایستیم، مجبور به عقب‌نشینی خواهند بود و به توفیق الهی استکبار را به زانو در خواهیم آورد و این الگو را به همه‌ دنیا نشان خواهیم داد که اگر طرفداران اسلام آماده‌ دفاع و مجاهدت باشند، قطعاً پیروز خواهند شد.در ابتدای این جلسه آیت ا... جنتی رئیس و آیت ا... موحدی کرمانی نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری  گزارشی درباره تشکیل هیئت اندیشه ورز در این مجلس و محورهای سخنان  نمایندگان خبرگان در اجلاسیه اخیر ارائه کردند.
منبع: خراسان

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
در انتظار سه‌شنبه خبرسازمتحد می‌مانیمنذری‌های‌ متفاوتهدیه ٢ میلیاردی دایی به پرسپولیسپایان افسانه یک مرد٤ دلیل برای اینکه استقلال، پرسپولیس نشد!آبي برآتش خشماپل در چه صنایع جدیدی ساختارشکنی می‌کندماموریت نجات در ١٢ استانروزهای خونین جاده‌های کشورراهنمای خرید لپ‌تاپ دانش‌آموزیاول مهر تأخیر بی‌دلیل٩٢٧ میلیون مسافر در یک سالهمراه با سوگواران؛ از تاسوعا تا اربعینسوگوارانی از جنس زمینآموزش عالی زیر نظر دوربین‌های مداربستهتکذیب می‌کنم، به اسم خوراکی‌ها کاری نداریماز گِل‌مالی بیرانوند تا دیگ نذری‌ هنرمندانالگوی فوتبالی ندارم، «اهل‌ بیت» خود اسوه‌ حسنه‌اندناآشنایی با اسپانیایی امتیاز بزرگ فرهادی!حامیان تاج، پشتش را خالی می‌کنند؟روایت بدون سانسور آزیتا لاچینی در هزار داستانقرص‌های دردسرسازويروس جدايي و آنتي‌ويروس‌هاي آنزندگی یک‌درصدی « سارینا»
بازی سیاسی آمریکا در غزنی افغانستان
بازی سیاسی آمریکا در غزنی افغانستان
ریاکاری کانادایی در مقابل فرصت طلبی سعودی
ریاکاری کانادایی در مقابل فرصت طلبی سعودی

روزنامه رویداد امروز یکشنبه اول مهر ۹۷ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
ویژه استان ها
بوشهر| خطر بیخ گوش جنگل‌های حراخراسان جنوبی| فرصت سوزی به سبک گیاهی۲۰۰ مدرسه در مناطق زلزله‌زده در حال ساخت استاصفهان| ۵۰ شرکت دانش‌آموزان اصفهانی را جابجا می‌کنندگلستان| استخدام ۴۰ نیروی آتش‌نشان در گرگانالبرز| پیگیری مطالبات فرهنگی مردم، از اهم امور مسئولان در البرز استفهرست روزنامه های خوزستانخوزستان| از ۳۳۵ عنوان کتاب مجوزدار استان خوزستان حمایت مالی صورت می‌گیردخوزستان| برگزاری یازدهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان مهر به میزبانی دزفولخوزستان| پیام شهردار اهواز در محکومیت حمله تروریستیخوزستان| عیادت استاندار خوزستان از مجروحان حادثه تروریستی اهوازدختری که کلمات را برعکس می‌خواندروشن کردن شمع برای شهدای حادثه تروریستی اهوازفهرست روزنامه های خراسان شمالیخراسان رضوی| رشد 2.59 درصدی پایه اول در خراسان رضویالبرز| 42 هزار دانش‌آموز کلاس اولی وارد مدارس البرز شدندآذربایجان شرقی| امکان تغییر درصد جانبازی مدیران بازنشسته وجود ندارداصفهان| توجه ویژه هیئت‌های مذهبی به نظافت اصفهان در تاسوعا و عاشوراایلام| سلام مهرماه به ترافیکسمنان| کشت گلخانه‌ای نسخه شفابخش کشاورزیخراسان شمالی| تکمیل ظرفیت مدارسخراسان شمالی| شناسایی و توقیف 2 هزار و 227 قلم کالای غیراستاندارد از ابتدای سالخراسان شمالی| نخستین استخر روباز بانوان بجنورد تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسدخراسان شمالی| محتکران، هم‌رزم جبهه دشمن هستندخراسان شمالی| آغاز سال تحصیلی برای بیش از 36 هزار کلاس اولی استان
Real Time Web Analytics