تبلیغات
  • زمان انتشار: 11 مرداد 1399, 19:39
  • / کد خبر: 40978

سرپرست اداره شهر همگان شهرداری مشهدخبر داد؛

درخشش مشهد درلیست شهرهای الهام بخش و نوآور دوستدار کودک

درخشش مشهد درلیست شهرهای الهام بخش و نوآور دوستدار کودک

سرپرست اداره شهر همگان شهرداری مشهد گفت: در سال 2019 از سوی صندوق کودکان سازمان ملل متحد، اجلاسی در شهر کلن آلمان برگزار شد. در این اجلاس شهرهای دوستدار کودک حضور داشتند.

مشهد رویدادامروز- فاطمه باقری افزود: در طی برگزاری این اجلاس، رقابتی تحت عنوان جایزه شهرهای الهام بخش دوستدار کودک اجرا شد که در این رقابت شهرهای دوستدار کودک و یا کاندید آن حضور داشتند تا پروژه های نوآورانه و الهام بخش در این حوزه را برای این اجلاس و صندوق کودکان سازمان ملل متحد ارسال کنند.

سرپرست اداره شهر همگان شهرداری مشهد با بیان اینکه در سال گذشته تا آن لحظه در ایران هیچ شهری به عنوان شهر دوستدار کودک وجود نداشت، تصریح کرد: از این رو وزارت کشور و یونیسف ایران میانجی گری کرد تا از ایران نیز شرکت کننده ای در این اجلاسیه شرکت کند تا بتوانند پروژه های نوآورانه خود را ارسال کند.

وی افزود: تعداد شهرهایی که از ایران در این رقابت شرکت کردند قابل توجه بود؛ اما درخواست نامه هر شهر باید از فیلتر اولیه که همان وزارت کشور، یونیسف ایران، شهرداری ها و دهیاری های سطح کشور بود، عبور پیدا می کرد که شهر مشهد موفق به دستیابی به این مهم شد و به مرحله بعد یعنی اجلاس بین اللملی راه پیدا کرد..

وی ادامه داد: در این رقابت حدود 200 پروژه جهانی در 6 حوزه عدم تبعیض و برابری، مشارکت معنی دار کودکان، خدمات اجتماعی دوستدار کودک، محیط امن و پاک، زندگی خانوادگی، بازی و تفریح و ساختار حاکمیتی دوستدار کودک شرکت کردند.

سرپرست اداره شهر همگان شهرداری مشهد با بیان اینکه شهرداری مشهد حوزه مشارکت معنی دار کودکان را برای حضور و شرکت در این رقابت برگزید، عنوان کرد: با توجه به اینکه مشارکت کودکان یکی از مهم ترین مولفه های مهم شهر دوستدار کودک است ما پروژه خود را در این حوزه تدوین و آن را ارسال کردیم.

باقری با اشاره به اینکه در روزهای گذشته کتابچه ای تحت عنوان « جوایز الهام بخش ابتکار شهرهای دوستدار کودک» در سطح جهان در 154 صفحه به زبان انگلیسی منتشر شد، اظهار کرد: این کتابچه علاوه بر اینکه بهترین عملکرد شهرهای دوستدار کودک را معرفی می کند به نوعی برای دولت ها و جوامع مختلف جهان الگوها، تجارب و درس های بسیار مهمی را در اختیار آن ها قرار می دهد.

باقری عنوان کرد: با توجه به جهانی بودن این رقابت و اینکه ما نزدیک به سه هزار شهر دوستدار کودک در دنیا داریم، پروژه های زیادی برای شرکت در این رقابت ارسال شد که پس از داوری اولیه توسط سازمان یونیسف 57 پروژه مختلف از کشورهای دیگر مانند فرانسه، آلمان، کانادا، فنلاند و دانمارک در حوزه مشارکت معنی دار کودکان انتخاب شدند و امروز نام شهرداری و مدیریت شهری مشهد در کنار شهرهای موفق دنیا قرار گرفت.

وی تصریح کرد: آنچه مایه افتخار است این بوده که پروژه معرفی شده از سوی مشهد به عنوان یکی از پروژه های برتر الهام بخش و مبتکرانه معرفی شده و با نشان برنز در این کتاب از پروژه مشهد تقدیر به عمل آمده است.


اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
آمار جدید مبتلایان کرونا در کاشان در ۱۵ مردادآمار ابتلاء به کرونا در اصفهان ۱۵ مردادماهتداوم هوای غبارآلود در اصفهانشناساندن واقعه غدیر وظیفه همه است۹۰ بیمار کرونایی در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند۵۶۴ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در استان فارس جان باختنددادستان مشهد ممنوعیت دوچرخه سواری بانوان را تکذیب کردهنوز برای مقابله با فرونشست‌های اصفهان اقدام جدی نشده‌ استپیشرفت 98 درصدی طرح آبرسانی به شهرستان لنجانقم| جشنواره بین الملی «من غدیری‌ام» برگزار می شود۸۱ بیمار کرونایی در استان البرز بستری شدند / ۷ نفر جان باختندقیمت میوه و تره بار در بازار امروز ۱۵مردادماهجولان کرونا در ایلام/وقتی به آمارها توجه نمی شودقم| شرق و غرب عالم از فضائل و ویژگی‌های امام علی(ع) مملو است4 شهر استان مرکزی در وضعیت قرمزحکم قصاص قاتل پاسدار شهید سجاد شاه سنایی اجرا شدانفجار یک شی صوتی در زاهدان / ۴ مامور انتظامی زخمی شدندجدیدترین قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهرانمجتمع گردشگری "خلیل باغبان" هفته دولت در ارومیه افتتاح می‌شودهزینه برگزاری مراسم عزاداری محرم صرف کمک به نیازمندان می شودطرح تابستانه کتاب سال جاری از ۱۸ مرداد در استان اجرا می شودضریب بهره‌مندی روستایی خراسان رضوی از گاز طبیعی به ۹۲ درصد رسیده استبازگشت قم به وضعیت قرمز / نگران تکمیل ظرفیت بیمارستان ها هستیمواگذاری پارک بانوان به بخش خصوصی در دستور کار شهرداری شهرکردتداوم کرونا به نفع طلای جهانی تمام می‌شود