تبلیغات
  • زمان انتشار: 8 مرداد 1399, 17:24
  • / کد خبر: 40696

مجلس مخالف برگزاری کنکور است؟

مجلس مخالف برگزاری کنکور است؟ رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به تشریح موضع مجلس شورای اسلامی در خصوص برگزاری کنکور سراسری پرداخت.

 علیرضا منادی سفیدان در برنامه زنده تلویزیونی اظهار کرد: برگزاری کنکور تا به حال یک بار به دلیل شیوع کرونا از تیرماه به مردادماه منتقل شد، ولی در وضعیت فعلی به دلیل افزایش شمار متوفیان کرونا در کشور خیلی‌ها از برگزاری کنکور در این وضعیت ناراحت هستند و معتقدند کنکور باز هم باید به تعویق بیفتد.

وی افزود: در وضعیت فعلی ستاد ملی کرونا مسئول تصمیم‌گیری در خصوص تعویق یا برگزاری کنکور است ولی داوطلبان به دلیل افزایش شمار فوتی‌های کرونا خواستار تعویق زمان کنکور سراسری هستند، اتفاقی که به صورت کوتاه برای کنکور دکتری رخ داد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: طی تماس‌هایی که با با ستاد ملی مقابله با کرونا داشتیم مصمم هستند که کنکور دکتری در موقع مقرر برگزار شود ولی در خصوص کنکور سراسری به دلیل شمار بالای متقاضیان خطرات بیشتری دارد و ما نیز در پی تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری هستیم.

وی ادامه داد: در ستاد ملی مقابله با کرونا که مسئولین مختلفی نیز در آن حضور دارند، مصر هستند که کنکور سراسری نیز در موقع مقرر برگزار شود و پاسخ ما به کسانی که زمان کنکور را جویا می‌شوند این است که شما درس خودتان را بخوانید، زیرا اگر ببینیم دولت طبق پروتکل‌ها توانایی‌های لازم برای برگزاری بدون خطر کنکور را دارد ما موافق برگزاری کنکور هستیم.

منادی سفیدان تصریح کرد: اگر ببینیم که دولت توانایی برگزاری کنکور با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی را ندارد، ستاد ملی کرونا را متقاعد می‌کنیم که زمان کنکور به تعویق بیفتد و پیگیر این امر نیز خواهیم بود؛ ولی امیدواریم کنکور زودتر برگزار و تمام شود.

وی در خصوص شایعاتی مبنی بر طرح استیضاح وزیر علوم در صورت برگزاری کنکور سراسری تصریح کرد: این حرف همه مجلس نیست و شاید دو نفر این حرف را زده‌اند و نظر کلی کمیسیون آموزش و تحقیقات این است که تصمیم‌گیری در خصوص برگزاری یا تعویق کنکور بر عهده ستاد ملی کروناست زیرا در این ستاد نظرات کارشناسی بررسی می‌شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان دنبال تعویق زمان کنکور نیستند، بلکه دنبال برگزاری کنکور در یک فضای بهداشتی و ایمن هستند. تنها در صورتی مخالف برگزاری کنکور هستیم که پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود.

وی افزود: بنای ما در مجلس حذف کلی کنکور است که در همین راستا اخیراً یک طرح دو فوریتی نیز برای حذف کنکور از مقطع کارشناسی ارشد ارائه شده است زیرا مخالف بروز فشار و استرس بر دانش‌آموز و دانشجو هستیم.

منادی سفیدان با بیان اینکه زمان کنکور دکتری را وزیر بهداشت شخصاً به تعویق انداخت و مجلس شورای اسلامی نقشی در تعویق آن نداشت گفت: ما خودمان مدافع برگزاری کنکور در موعد مقرر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم ولی جان بچه‌ها را که از سر راه پیدا نکردیم که بدون بستر لازم بهداشتی راضی به برگزاری کنکور شویم.


اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
تا پایان سال جاری بیش از ۹۸ درصد روستاهای مشهد از نعمت گاز بهره مند خواهند شدنصب سایبان‌ در حرم رضوی؛ مطالبه چندین ساله زائران که پاسخ داده شدفرماندار اردبیل: ۷۰ نفر از مهمانان یک مراسم عروسی آلوده به ویروس کرونا شدندکاهش ۷۰ الی ۸۰ درصدی فروش موبایل در بازار اصفهانماجرای تیراندازی در منطقه پردیسان قم چه بود؟ / مامور پلیس جان یک خانواده را نجات داداجرای طرح ترافیک در اصفهان بعدازظهرها جریان داردبستری 1854 مبتلا به کرونا در مازندران/ سفر به مازندران اکیدا ممنوع!ارسال ۲۷۰ هزار پیامک هشدار به متخلفان ورود به محدوده زوج و فردثبت تصویری ناب از پلنگ ایرانی در کهگیلویه و بویراحمدساختمان‌هایی که شهرکرد را خفه کرده‌اند / اعمال جریمه برای ساختمان‌های بدون پارکینگادارات بوشهر امروز و فردا تا ساعت ۱۱ کار می‌کنند/ چهارشنبه تعطیل شدهمه تولیدی‌های کفش مشهد تعطیل شدند/ قیمت تمام‌شده کفش ایرانی معقول استوخامت شرایط در انتظار نطنز است / مردم کرونا را جدی نمی‌گیرندجریمه ۴۰ هزار تومانی برای تردد در مسیرهای دوچرخه در اصفهانمدیریت مصرف آب برای عبور از شرایط بحرانی کرونا ضروریستپیشرفت 70 درصدی سازه تصفیه خانه فاضلاب در چادگان۸۲۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های اصفهان بستری هستند۱۷ بیمار بدحال کرونایی در شاهرود تحت مراقب ویژه هستندمردم رعایت نکنند، ۱۰ روز بعد باید منتظر فاجعه باشیمواکنش عضو شورای شهر تهران به جان‌باختن یکی از پاکبان در حین خدمتبازدید نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی از شرکت برق منطقه‌ای خراسانعارضه کشنده نگاه طبقاتیمشهد در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد / ۲۰ درصد ‌بیماران بستری ‌غیر‌بومی‌اند /‌ هموطنان ‌به مشهد سفر نکنندکرونا همچنان می‌تازد/ حال یزد خوب نیستبرپایی تجمعات وبرگزاری مراسم های عروسی و ختم در هرمزگان ممنوع است