تبلیغات
  • زمان انتشار: 8 مرداد 1399, 10:03
  • / کد خبر: 40633

ماسک بزنید تا به فاجعه همزمانی کرونا و آنفلوآنزا در پاییز نرسیم

ماسک بزنید تا به فاجعه همزمانی کرونا و آنفلوآنزا در پاییز نرسیم رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: کادر بهداشت و درمان در موج دوم کرونا با مرگ و میر بیشتر بیماران و همچنان علائمی مواجه هستند که در موج اول بروز نکرده بود و این روند فشار کاری همکاران را مضاعف و آنها را بسیار خسته کرده است.
حسین کریم روز چهارشنبه هشتم مرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در پیک دوم شیوع کرونا شاهد این هستیم که بیش از ۷۵ میلیون نفر از مردم ایران در نقاط قرمز زندگی می‌کنند، اظهار کرد: متاسفانه موج دوم کرونا هم از نظر وسعت درگیری و هم از نظر میزان کشندگی و علایم بسیار متفاوت‌تر از موج اول است.
به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: کادر بهداشت و درمان در موج دوم کرونا با مرگ و میر بیشتر بیماران و همچنان علائمی مواجه هستند که در موج اول بروز نکرده بود و این روند فشار کاری همکاران را مضاعف و آنها را بسیار خسته کرده است.
وی با بیان اینکه حدود دو ماه دیگر وارد فصل پاییز شده و شاهد شیوع آنفلوآنزا هستیم، گفت: بدون شک همزمانی شیوع آنفلوآنزا و کرونا می‌تواند فاجعه به بار بیاورد.
کریم ادامه داد: اگر مردم در رعایت فاصله اجتماعی اهمال کنند و نسبت به شستشوی دست‌ها و استفاده از ماسک بی تفاوت باشند، موج سوم کرونا بسیار شدیدتر از موج دوم خواهد شد.
وی اضافه کرد: استفاده از ماسک در پیشگیری از شیوع کرونا تاثیر به سزایی دارد و اگر ۸۵ درصد مردم این مساله را رعایت کنند تا چند هفته دیگر شاهد فروکش کردن شدت شیوع خواهیم بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز توضیح داد: البته در حال حاضر ۸۰ درصد البرزی‌ها ماسک می‌زنند و خروجی این کار تا نهایتا دو هفته دیگر مشخص می‌شود.
 این  مسئول گفت: بدون شک اگر مردم همچون موج اول پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، شاهد خالی شدن تخت‌های بیمارستانی و کاهش تعداد بیماران کرونایی خواهیم بود.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
به نام زیبا نگار حقیقتتوزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی همزمان با دهه امامت و ولایتواکنش به خبر خودکشی همزمان ۴ دختر در بابلتقدیر از عکاسان خبری استان قم توسط انجمن عکس بسیج هنرمندانخبرنگاران قمی پرکارترین خبرنگاران کشور هستندمرکز نشر هاجر طرح ویژه خود را معرفی کردخبرنگاران قمی در خط مقدم جهاد اطلاع رسانیقم| بازدید معاون سپاه علی بن ابی طالب (ع) از دفتر رویداد ایرانقتل جوان سیرجانی در نزاع دست جمعی/ عاملان قتل دستگیر شدندعاملان درگیری دسته جمعی یاسوج دستگیر شدندقربانیان کرونا در هرمزگان به ۵۷۷ نفر رسیدندوضعیت کرونا در قم به مرحله قرمز رسید /بعد از بازگشایی‌ها ‌به ‌بحران رسید‌یم‌دریافت شهریه هنگام ثبت‌نام در مدارس دولتی خلاف مقررات است؛ صدور احکام مدیران متخلف به زودیتکذیب ادعای سگ‌کشی در مبارکه!خودروهای فرسوده عامل ۴۰ درصدی آلودگی هوای تهرانسرعت انتشار کرونا نسبت به اسفندماه ۹۸ در کاشان ۷ برابر شدعلت اصلی افسارگسیختگی قیمت‌ها در بازار مسکن چیست؟تازه نفس ها به خط شدنداجرای ۵۰۰ برنامه شاد فرهنگی در مشهد به مناسبت عید غدیرآمار جدید مبتلایان کرونا در کاشان در ۱۵ مردادآمار ابتلاء به کرونا در اصفهان ۱۵ مردادماهتداوم هوای غبارآلود در اصفهانشناساندن واقعه غدیر وظیفه همه است۹۰ بیمار کرونایی در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند۵۶۴ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در استان فارس جان باختند