تبلیغات
  • زمان انتشار: 7 مرداد 1399, 13:07
  • / کد خبر: 40518

استفاده از ماسک در بین شهروندان اصفهانی افزایش یافت/ ۲ هفته‌ای نتایج همراهی مردم مشخص می‌شود

استفاده از ماسک در بین شهروندان اصفهانی افزایش یافت/ ۲ هفته‌ای نتایج همراهی مردم مشخص می‌شود سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از هفته گذشته میزان استفاده از ماسک در بین شهروندان اصفهانی افزایش یافته ولی در حال حاضر برای اینکه بگوییم نقش استفاده از ماسک در کاهش ابتلا به کرونا چقدر موثر بوده نیاز به زمان دارد.

آرش نجیمی ، با اشاره به وضعیت کنونی کرونا، اظهار داشت: در حال حاضر آمار مبتلایان به کرونا در اصفهان تغییری نکرده و متاسفانه هر روز  به تعداد موارد جدید بستری افزوده می‌شود.

نجیمی افزود: چند روزی است که در استان اصفهان به غیر از کاشان و آران و بیدگل بیش از  800 نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند و موارد ابتلا کاهش پیدا نکرده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه امکان دارد تعداد بیماران بستری شده افزایش یابد، گفت: امیدواریم نتایج پویش‌‌های همگانی استفاده از ماسک و رعایت نکات بهداشتی، الزام ادارات به استفاده از ماسک و اینکه دوباره قدری توجه مردم به کرونا  جلب شده در هفته‌های آینده شیب افزایش موارد ابتلا جدید کاهش یابد.

وی تصریح کرد: از تیر ماه شاهد شیب تند ابتلا به کرونا هستیم و اگر کاهش پیدا کند با بهبود بیماران و افزایش تعداد ترخیصی‌ها، احتمال آمار بستری کاهش می‌یابد اما فعلا نشانه‌ای از توقف شیب افزایش موارد بستری در بیمارستان‌ها نیست.

نجیمی ادامه داد:  هفته گذشته میزان استفاده از ماسک در بین شهروندان اصفهانی افزایش یافته ولی در حال حاضر برای اینکه بگوییم نقش استفاده از ماسک در کاهش ابتلا به کرونا چقدر موثر بوده نیاز به زمان دارد.

وی با اشاره به میزان نیاز به زمان برای تاثیر ماسک بر روند کاهش ابتلا به کرونا، اظهار داشت: 2 هفته زمان نیاز است که این تاثیر را در آمار بستری‌ها ببینیم و در زما‌ن‌های بیشتر در موارد حاد یا فوتی‌ها مشاهده می‌شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: با افزایش بیماران حاد به تعداد تخت‌ها افزوده شد و در حال حاضر مشکلی فعلا نداریم ولی اگر تعداد بیماران بستری و موارد حاد بیشتر شود مجبور به افزایش تعداد تخت‌های آی سی یوی می‌شویم و ممکن است در آینده ما را با مشکل مواجه بکند.

وی افزود: خرید لوازم حفاظتی و سرویس دهی به کادر درمانی و بیمارستان‌ها، هزینه‌های بالایی را به دانشگاه علوم پزشکی تحمیل می‌کند و این هزینه‌ها ادامه‌دار شده و در طولانی مدت ممکن است دانشگاه علوم پزشکی با مشکلات اساسی مواجه شود.

نجیمی با بیان اینکه هزینه‌های میلیاردی متوجه دانشگاه علوم پزشکی است، گفت: بیشترین هزینه مربوط به لوازم حفاظتی کادر درمان و بیمارستان‌ها سپس انجام آزمایش‌های مورد نیاز است که همگی هزینه‌بر هستند.

وی تصریح کرد: دولت در این زمینه کمک می‌کند ولی چون کل کشور با این مشکل مواجه هستند وزارت بهداشت مجبور است به همه استان‌ها بودجه اختصاص بدهد، بنابراین با توجه به افزایش حجم بیماران و تعداد موارد بستری این میزان بودجه پاسخگو نیست و  نیاز داریم مردم در این زمینه کمک کنند، تا علاوه بر ارایه خدمات بهتر به بیماران در زمینه هزینه‌ تامین لوازم و تجهیزات نیز مصرف بهینه داشته باشیم.


منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
تا پایان سال جاری بیش از ۹۸ درصد روستاهای مشهد از نعمت گاز بهره مند خواهند شدنصب سایبان‌ در حرم رضوی؛ مطالبه چندین ساله زائران که پاسخ داده شدفرماندار اردبیل: ۷۰ نفر از مهمانان یک مراسم عروسی آلوده به ویروس کرونا شدندکاهش ۷۰ الی ۸۰ درصدی فروش موبایل در بازار اصفهانماجرای تیراندازی در منطقه پردیسان قم چه بود؟ / مامور پلیس جان یک خانواده را نجات داداجرای طرح ترافیک در اصفهان بعدازظهرها جریان داردبستری 1854 مبتلا به کرونا در مازندران/ سفر به مازندران اکیدا ممنوع!ارسال ۲۷۰ هزار پیامک هشدار به متخلفان ورود به محدوده زوج و فردثبت تصویری ناب از پلنگ ایرانی در کهگیلویه و بویراحمدساختمان‌هایی که شهرکرد را خفه کرده‌اند / اعمال جریمه برای ساختمان‌های بدون پارکینگادارات بوشهر امروز و فردا تا ساعت ۱۱ کار می‌کنند/ چهارشنبه تعطیل شدهمه تولیدی‌های کفش مشهد تعطیل شدند/ قیمت تمام‌شده کفش ایرانی معقول استوخامت شرایط در انتظار نطنز است / مردم کرونا را جدی نمی‌گیرندجریمه ۴۰ هزار تومانی برای تردد در مسیرهای دوچرخه در اصفهانمدیریت مصرف آب برای عبور از شرایط بحرانی کرونا ضروریستپیشرفت 70 درصدی سازه تصفیه خانه فاضلاب در چادگان۸۲۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های اصفهان بستری هستند۱۷ بیمار بدحال کرونایی در شاهرود تحت مراقب ویژه هستندمردم رعایت نکنند، ۱۰ روز بعد باید منتظر فاجعه باشیمواکنش عضو شورای شهر تهران به جان‌باختن یکی از پاکبان در حین خدمتبازدید نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی از شرکت برق منطقه‌ای خراسانعارضه کشنده نگاه طبقاتیمشهد در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد / ۲۰ درصد ‌بیماران بستری ‌غیر‌بومی‌اند /‌ هموطنان ‌به مشهد سفر نکنندکرونا همچنان می‌تازد/ حال یزد خوب نیستبرپایی تجمعات وبرگزاری مراسم های عروسی و ختم در هرمزگان ممنوع است