تبلیغات
  • زمان انتشار: 7 مرداد 1399, 12:42
  • / کد خبر: 40505

زنگ خطر افزایش بستری‌شدگان کرونا در استان ایلام به صدا درآمد

زنگ خطر افزایش بستری‌شدگان کرونا در استان ایلام به صدا درآمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را امری اجتناب ناپذیر و الزامی دانست و گفت: افزایش بستری‌شدگان در مراکز درمانی استان حاکی از عدم جدیت مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.
محمد کریمیان، افزایش مبتلایان به کروناویروس در استان ایلام را خطری جدی برای مردم و افزایش مراجعان به مراکز درمانی دانست و اظهار داشت: ادامه این روند، توان کادر درمانی و بهداشتی را با مشکل مواجه خواهد کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: بالارفتن میزان بستری در بیمارستان‌های استان به رغم افزایش تخت‌های بیمارستانی، حکایت از کم توجهی مردم و رشد شدید ابتلا به کرونا در ایلام دارد.
 
وی با اشاره به گروهای سنی مبتلا به کرونا ویروس یادآورشد: متاسفانه در استان ایلام از تمام گروهای سنی درگیر این بیماری بوده و از نوزادان تا سالمندان را در بر‌گرفته است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام، یادآورشد: تنها راه مبارزه رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک است و این مهم باید  مورد اهتمام مردم ایلام قرار گیرد.
 
وی گفت: روند افزایشی گواهی بر کم‌توجهی و نادیده گرفتن پروتکل‌ها توسط بسیاری از شهروندان است که این مهم زنگ خطری برای ایجاد بحران در ایلام خواهد بود.
 
کریمیان ادامه روند را فرسودگی در کادر درمانی و بهداشتی عنوان کرد و افزود: مردم با همراهی خود اجازه فرسودگی در کادر درمانی و بهداشتی را به مراکز بیمارستانی ندهند. چراکه؟ فرسودگی کادر درمانی، بهداشتی خطر جدی‌تری در ارائه خدمات درمانی به مبتلایان خواهدبود.
 
توجه به محدودیت‌ها، اعمال تشدید نظارت‌ها و برخورد قانونی با متخلفان از پروتکل‌ها، عمل و احساس مسئولیت اجتماعی و پرهیز از پنهان‌انگاری بیماری در زمره توصیه‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام است. وی تصریح کرد: مردم به خودشان رحم کنند چراکه کرونا درصد ابتلای بالایی دارد و بی‌رحم است.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
به نام زیبا نگار حقیقتتوزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی همزمان با دهه امامت و ولایتواکنش به خبر خودکشی همزمان ۴ دختر در بابلتقدیر از عکاسان خبری استان قم توسط انجمن عکس بسیج هنرمندانخبرنگاران قمی پرکارترین خبرنگاران کشور هستندمرکز نشر هاجر طرح ویژه خود را معرفی کردخبرنگاران قمی در خط مقدم جهاد اطلاع رسانیقم| بازدید معاون سپاه علی بن ابی طالب (ع) از دفتر رویداد ایرانقتل جوان سیرجانی در نزاع دست جمعی/ عاملان قتل دستگیر شدندعاملان درگیری دسته جمعی یاسوج دستگیر شدندقربانیان کرونا در هرمزگان به ۵۷۷ نفر رسیدندوضعیت کرونا در قم به مرحله قرمز رسید /بعد از بازگشایی‌ها ‌به ‌بحران رسید‌یم‌دریافت شهریه هنگام ثبت‌نام در مدارس دولتی خلاف مقررات است؛ صدور احکام مدیران متخلف به زودیتکذیب ادعای سگ‌کشی در مبارکه!خودروهای فرسوده عامل ۴۰ درصدی آلودگی هوای تهرانسرعت انتشار کرونا نسبت به اسفندماه ۹۸ در کاشان ۷ برابر شدعلت اصلی افسارگسیختگی قیمت‌ها در بازار مسکن چیست؟تازه نفس ها به خط شدنداجرای ۵۰۰ برنامه شاد فرهنگی در مشهد به مناسبت عید غدیرآمار جدید مبتلایان کرونا در کاشان در ۱۵ مردادآمار ابتلاء به کرونا در اصفهان ۱۵ مردادماهتداوم هوای غبارآلود در اصفهانشناساندن واقعه غدیر وظیفه همه است۹۰ بیمار کرونایی در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند۵۶۴ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در استان فارس جان باختند