تبلیغات
  • زمان انتشار: 7 مرداد 1399, 07:34
  • / کد خبر: 40423

بستری ۱۸۹۳ بیمار مبتلا به کرونا در مازندران

بستری ۱۸۹۳ بیمار مبتلا به کرونا در مازندران شیوع ویروس کرونا در مازندران همچنان افزایشی است و اگر مسائل و پروتکل‌های بهداشتی همچنان از سوی عده‌ای از مردم رعایت نشود، شاهد ابتلای بیشتر مازندرانی‌ها و افزایش فوتی‌ در این استان خواهیم بود، مسئولان نیز معتقدند باید در شرایط فعلی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با کرونا زندگی کنیم و این روند نیاز به تغییر نگرش مردم نسبت به این ویروس دارد.
 سید عباس موسوی رئیس این دانشگاه اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۳ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.
وی تصریح کرد: در همین مدت ۲۹۵ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۵۸۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.
موسوی تاکید کرد: باید در شرایط فعلی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با کرونا زندگی کنیم و این روند نیاز به تغییر نگرش مردم نسبت به این ویروس از جمله در مراودات روزانه و سطح شهر دارد.

وی افزود: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شستن مداوم دست‌ها جزء اساسی‌ترین فاکتورها برای جلوگیری از انتشار کووید۱۹ است.
آخرین آمار کرونا در بابل
بر اساس گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، در حال حاضر ۳۰۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.
بر این اساسف در ۲۴ ساعت گذشته ۴۸ بیمار جدید بستری و ۴۸ بیمار هم ترخیص شدند. ۴۲ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
همچنین، آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در مازندران و اقدامات بعمل آمده جهت مهار آن، موضوع دیدار و رایزنی احمد حسین زادگان، استاندار مازندران با سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود. ‎
بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، استاندار مازندران با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدار و گفت‌وگو کرد.
طرفین در این دیدار بر حساس بودن وضعیت استان مازندران بدلیل گسترش ویروس کرونا اما قابل مهار بودن آن تاکید داشتند.

افزایش سطح هشدارها، انجام اقدامات پیشگیرانه و لغو حداکثری تجمعات و اتخاذ تصمیمات بهنگام و اثربخش با توجه به واقعیت های میدانی با استفاده از اختیارات استانی و ملی، محورهای دیگر این مذاکرات بوده است. استاندار مازندران با ارایه گزارشی از کمبودهای مراکز درمانی استان خواستار توجه ویژه وزارت بهداشت به استان مازندران شد. 
وزیر بهداشت نیز با تحسین اقدامات پیشگامانه و مجدانه استاندار مازندران از ابتدای بروز این بیماری تا کنون، ضمن پذیرش تمامی درخواست های نماینده عالی دولت در مازندران و صدور دستورات لازم، خواستار ادامه اقدامات موثر استاندار مازندران تا مهار کامل این بحران شد. 
به گزارش ایسنا، در حال حاضر ۱۸۹۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی زیرنظر دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل، بستری هستند.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
قم| پایداری نظام وابسته به رضایتمندی مردم است300 خانواده بی بضاعت در رزمایش کمک مومنانه مسجد مقدس جمکران درمان شدندافزایش ۷۱ درصدی بارندگی در شهرستان بردسکنشورا تصویب کند، تعطیلی باغ وحش صفه را اجرا می کنیمتمدید محدودیت ها و دورکاری کارکنان دستگاه های اجرایی استان تهران/لغو طرح ترافیکفراخوان نخستین جشنواره رسانه‌ای «امام رضا(ع)» منتشر شد۱۱۶ بیمار بدحال کرونایی در بیمارستان‌های البرز بستری هستند۸۰ اتوبوس جدید از هفته آینده به خیابان‌های شهر می‌آید+جزییات خطوطفوت روزانه ۴ نفر به علت کرونا در لرستان/ وضعیت ۴ شهرستان زرد استدستگیری سارق خودروی حامل کودک ۹ ماهه در رشتنقش اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی بر تاروپود فرش مددجویانخانه عارف به موزه موسیقی قزوین تبدیل می‌شود؛ احیای ۲۸ خانه تاریخی در قزوینتازه ترین قیمت آپارتمان مسکونی در تهرانضوابط دستورالعمل برگزاری مراسم عزاداری محرم و صفر تشریح شدبرگزاری نخستین نشست تخصصی خانواده و اسیب های اجتماعی به روایت تصویروضعیت آسیب های اجتماعی در قم نسبت به سایر استان ها بهتر استقم| برگزاری نشست خانواده و آسیب های اجتماعی در قمافزایش مبلغ یارانه استان خراسان رضوی در طرح تابستانه کتاب ۹۹نصب ۵۷کلر زن هیدرو مکانیکی در روستاهای فریدونشهر۲۹ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان کردستان شناسایی شدنداستفاده از ماسک جواب داد/ روند کرونا در مشهد کاهشی شددستگیری راوی فیلم درگیری پمپ بنزین در رشت / متهم هدفمند و مغرضانه ‌نبود امنیت در شهر را روایت کردتعرفه‌های پزشکی با میزان تورم هماهنگی ندارد!کرسی «گونه شناسی کنشگری طلاب در شبکه های اجتماعی» برگزار می شودجلسه هیئت رئیسه اتاق بازرگانی قم به ریاست ابوالفضل خاکی رئیس اتاق بازرگانی با حضور اعضا تشکیل گردید.