تبلیغات
  • زمان انتشار: 5 مرداد 1399, 10:43
  • / کد خبر: 40202

استاندار البرز:

به دلیل وضعیت قرمز استان از ستاد ملی درخواست تمدید محدودیت‌های کرونایی کرده‌ایم

به دلیل وضعیت قرمز استان از ستاد ملی درخواست تمدید محدودیت‌های کرونایی کرده‌ایم استاندار البرز با بیان اینکه این استان همچنان در محدوده قرمز کرونایی قرار دارد،گفت:تمدید محدودیت‌های کرونایی از ستاد ملی درخواست شده است.
عزیزاله شهبازی در مورد آخرین وضعیت کرونا و تدابیر لازم و پیشگیرانه برای مهار این ویروس در البرز اظهار داشت: استان البرز نیز در زمره 25 استان با وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد.
وی افزود: البرز در موج دوم شیوع کرونا که از روز چهاردهم خردادماه آغاز شد، با افزایش تعداد مبتلایان، بستری‌ها و جان باختگان ناشی از این بیماری مواجه شد.
استاندار البرز با بیان اینکه روند شیوع این بیماری در موج دوم با موج اول بسیار متفاوت بود از این رو نسبت به اتخاذ تدابیر ویژه اقدام کردیم،بیان کرد: با تأیید ستاد ملی مقابله با کرونا در 3 هفته متوالی محدودیت‌هایی اعمال شد که فعالیت‌ها در مشاغل پرریسک و مراکز تجمعی کاهش یافت.
شهبازی با بیان اینکه ارائه خدمات در سازمان‌ها و ادارات منوط به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است،گفت: اعمال محدودیت‌ها و برنامه ریزی‌های صورت گرفته منجر به کاهش مرگ و میر و بستری‌ها طی 48 ساعت گذشته در البرز شد.
وی با بیان اینکه در مراکز تجمعی و صنوف البرز، بازرسی و نظارت‌ها با شدت بیشتری دنبال شد،تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم در جریان این بیماری، جمعیت شناور روزانه بین البرز و تهران است، که این رقم در روز به حدود 350 هزار نفر می‌رسد.
استاندار البرز عنوان کرد: تردد 14 استان کشور از محورهای مواصلاتی البرز سبب شده که شمار بیماران در البرز افزایش یابد و اکنون نیز تعداد زیادی از بسترها متعلق به استان‌های همجوار هستند.
وی با بیان اینکه تمدید محدودیت‌ها را از ستاد ملی درخواست کردیم، گفت: با توجه به اقدامات و روندی که طی می‌شود  امید است بزودی در البرز شاهد سیر نزولی کرونا البته با همراهی مردم باشیم.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0