تبلیغات
  • زمان انتشار: 22 تیر 1399, 11:42
  • / کد خبر: 38682

رئیس شورای شهر تهران مطرح کرد؛

لغو طرح ترافیک از سوی شهرداری انداختن توپ در زمین ماست

لغو طرح ترافیک از سوی شهرداری انداختن توپ در زمین ماست هاشمی درباره لغو طرح ترافیک و حواشی پیرامون توافق شهرداری با ارتش برای احداث بوستان ارتش توضیحاتی داد.
محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در تشریح جلسه هم اندیشی صبح امروز پیش از دویست و بیست و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران که امروز یکشنبه ۲۲ تیرماه برگزار شد در جمع خبرنگاران کفت: جلسه هم اندیشی صبح امروز با حضور شهردار تهران به بررسی طرح‌های اولویت دار شهرداری تهران و درصد پیشرفت آن‌ها گذشت.
رئیس شورای شهر تهران افزود: یکی دیگر از موضوعاتی که مورد بررسی قرار گرفت مرکز نمایش‌های آئینی صبا بو‌د که کار با مالک به بن بست خورده است و اعضای شورای شهر تهران گلایه کردند.
هاشمی ادامه داد: پیشرفت طرح‌های رستگار مقدم و رجایی از دیگر موضوعاتی بود که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و اعضای شورای شهر تهران نظر خود را در این باره اعلام کردند که اعلام شد اواخر تابستان طرح شهید رستگار به بزرگراه امام رضا متصل می‌شود.
او‌بیان کرد: آخرین وضعیت احداث خط ۶،۷ مترو تهران از دیگر موضوعاتی بود که مطرح شد و مدیریت مترو اعلام کرد نیمی از مبلغ اوراق مشارکت اخذ شده و نیم دیگری از این‌مبلغ باید با تضمین‌دولت انجام‌شود و در ادامه نیز به بررسی طرح محور نیلوفری پرداخته شد که از زمان ورود حناچی به مدیریت شهری مسابقه طراحی انجام شد که در ادامه شهرداری با راه آهن به مشکل خورد که در جلسه شهردار تهران با مسئولان قرار شد کلنگ آن در چهار نقطه زده شود.
رئیس شورای شهر تهران افزود: زیر گذر گیشا یکی دیگر از مواردی بود که مطرح شد که علت کندی پروژه لوله آب اعلام و قرار بر این شد کلنگ کنار گذر زیر گذر گیشا را در چندهفته آینده بر زمین بخورد.
هاشمی ادامه داد: پروژه بروجردی یکی دیگر از موارد مورد بحث جلسه هم اندیشی امروز بود که قرار شد با تهاتر و به شکل غیر نقد کار تملک زمین‌ها انجام شود تا در این دوره از فعالیت شورا کار آن انجام شود.
رئیس شورای شهر تهران افزود: زمانی که برای امضای تفاهم‌نامه ۰۶ رفتیم تعدادی از اعضای شورای شهر تهران گلایه کردند که چرا موافقت شد ۶۰۰ هزار متر بارگذاری شود و همین موضوع موجب شد، مخالفت‌ها برخی از افراد و ایجاد جوی منفی در این زمینه ایجاد شد و نمی‌گویم که موضوع بوستان شدن پادگان ۰۶ منتفی شده است.
هاشمی ادامه داد: در مورد طرح ترافیک بار‌ها اعلام نظر کردم و پخش کردن صحبت‌ها به شکل نصفه و نیمه موجب سوء تفاهم می‌شود.
او‌بیان کرد: طرح ترافیک در تهران چند وجهی است و چند معادله و مجهول دارد وقتی تعداد معادلات بیشتر می‌شود باید مجهول‌ها را ثابت کرد و در ادامه به حل معادله بپردازیم.
رئیس شورای شهر تهران افزود: اگر لغو طرح ترافیک مطرح می‌شود، باید پرسید با لغو طرح ترافیک آیا شدت سفر‌ها افزایش پیدا نمی‌کند و آلودگی افزایش پیدا نمی‌کند؟
هاشمی ادامه داد: آیا طرح ترافیک لغو شود حمل و نقل عمومی کاهش پیدا می‌کند؟ روزانه در مترو ۲.۵ میلیون سفر انجام می‌شد که امروزه یک میلیون سفر‌ها کاهش پیدا کرده است و خوشبختانه می‌توان گفت در کشور یک جا برای تصمیم گیری متمرکز داریم و آن هم محل ستاد ملی مقابله با کروناست و این نهاد اگر تصمیم گیری کند که طرح ترافیک لغو شود ما آن را در شورای شهر تهران تصویب می‌کنیم.
او‌بیان کرد: استانداری و ستاد کرونا در حوزه طرح ترافیک تصمیم گیر است و ما تابع تصمیم ستاد مقابله با کرونا هستیم و اعلام شدن این موضوع که چرا شهرداری طرح ترافیک را اجرا می‌کند انداختن توپ در زمین شهرداری است.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که چرا با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا جلسه‌های شورای شهر تهران به شکل غیر حضوری برگزار نمی‌شود افزود: قانونی برای غیر علنی برگزار کردن جلسه‌های شورای شهر تهران نداریم.
هاشمی ادامه داد: برگزاری جلسه به شکل مجازی و یا لغو آن در شورای شهر تهران به مانند این است که روحانی اعلام کند که جلسه‌های مجلس برگزار نشود تا بدین روش استیضاح هم نشود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
تا پایان سال جاری بیش از ۹۸ درصد روستاهای مشهد از نعمت گاز بهره مند خواهند شدنصب سایبان‌ در حرم رضوی؛ مطالبه چندین ساله زائران که پاسخ داده شدفرماندار اردبیل: ۷۰ نفر از مهمانان یک مراسم عروسی آلوده به ویروس کرونا شدندکاهش ۷۰ الی ۸۰ درصدی فروش موبایل در بازار اصفهانماجرای تیراندازی در منطقه پردیسان قم چه بود؟ / مامور پلیس جان یک خانواده را نجات داداجرای طرح ترافیک در اصفهان بعدازظهرها جریان داردبستری 1854 مبتلا به کرونا در مازندران/ سفر به مازندران اکیدا ممنوع!ارسال ۲۷۰ هزار پیامک هشدار به متخلفان ورود به محدوده زوج و فردثبت تصویری ناب از پلنگ ایرانی در کهگیلویه و بویراحمدساختمان‌هایی که شهرکرد را خفه کرده‌اند / اعمال جریمه برای ساختمان‌های بدون پارکینگادارات بوشهر امروز و فردا تا ساعت ۱۱ کار می‌کنند/ چهارشنبه تعطیل شدهمه تولیدی‌های کفش مشهد تعطیل شدند/ قیمت تمام‌شده کفش ایرانی معقول استوخامت شرایط در انتظار نطنز است / مردم کرونا را جدی نمی‌گیرندجریمه ۴۰ هزار تومانی برای تردد در مسیرهای دوچرخه در اصفهانمدیریت مصرف آب برای عبور از شرایط بحرانی کرونا ضروریستپیشرفت 70 درصدی سازه تصفیه خانه فاضلاب در چادگان۸۲۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های اصفهان بستری هستند۱۷ بیمار بدحال کرونایی در شاهرود تحت مراقب ویژه هستندمردم رعایت نکنند، ۱۰ روز بعد باید منتظر فاجعه باشیمواکنش عضو شورای شهر تهران به جان‌باختن یکی از پاکبان در حین خدمتبازدید نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی از شرکت برق منطقه‌ای خراسانعارضه کشنده نگاه طبقاتیمشهد در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد / ۲۰ درصد ‌بیماران بستری ‌غیر‌بومی‌اند /‌ هموطنان ‌به مشهد سفر نکنندکرونا همچنان می‌تازد/ حال یزد خوب نیستبرپایی تجمعات وبرگزاری مراسم های عروسی و ختم در هرمزگان ممنوع است