تبلیغات
  • زمان انتشار: 11 تیر 1399, 12:51
  • / کد خبر: 37495

در شرکت توزیع برق برگزار شد؛

نشست آموزشی مدیریت بهینه مصرف برق ویژه مسئولان بسیج اقشار سپاه استان سمنان

نشست آموزشی مدیریت بهینه مصرف برق ویژه مسئولان بسیج اقشار سپاه استان سمنان نشست آموزشی مدیریت بهینه مصرف برق و بررسی راهکارهای اصلاح الگوی مصرف، باحضور مسئولان بسیج اقشار سپاه استان، در شرکت توزیع برق سمنان برگزار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان در این برنامه آموزشی بیان داشت: اصلاح الگوی مصرف و اقتصاد مقاومتی به عنوان قوانین بسیار ارزشمندی هستند که نگاه جاری و افق سال های آینده به نحو بسیار هوشمندانه و مدبرانه در آن پیش بینی شده است.

سید محمد موسوی زاده با بیان این که منابع محدودند و اگر در مصرف آنها برنامه ریزی نشود و اسراف گردد، جملگی متضرر می شوند گفت: کشورهایی که دارای منابع غنی انرژی هستند، در استفاده از این منابع، مدیریت بهینه مصرف را همواره مدنظر دارند.

وی با اشاره به این که اتکای ما در حال حاضر سیاست های غیرقیمتی است که هر مشترک کمتر مصرف نماید، تشویق می گردد افزود: موضوع سیاست غیر قیمتی، فرهنگی و به معنای تغییر رفتار است و جنس کار فرهنگی زمان بَر بوده و با تمرین و تکرار، جایگزین ذهن می شود.

وی تصریح کرد: اگر هر مشترک برق استان، یک لامپ ۴۰ واتی را در ساعت های پیک مصرف خاموش کند، حدود ۱۰ مگاوات صرفه جویی و مصرف برق کاهش خواهد یافت.

موسوی زاده اضافه کرد: متوسط مصرف برق هر کولرآبی حدود ۲۰۰ وات است و استفاده از دور کند کولرهای آبی، قریب ۳۰ مگاوات برای استان صرفه جویی در بردارد.

در ادامه مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه استان با بیان این که مقام معظم رهبری، سال ۸۸ را اصلاح الگوی مصرف نامگذاری و سال ۸۹ سیاست های اصلاح الگوی مصرف را تبیین کردند گفت: تحقق فرمایش معظم له در این زمینه، بخشی از جهش تولید است.

مرتضی دهرویه یادآور شد: اساس کار براین مبناست که مسئولیت ها در حوزه اصلاح الگوی مصرف نهادینه شود و هدف از برگزاری این نشست ها، هماهنگی و انسجام برای اجرای طرح های ارزشمند و عملیاتی برای فرهنگ سازی مدیریت مصرف است.

جانشین فرماندهی در امور اقشار و بسیج متخصصین نیز در این نشست با تاکید بر این که حهش تولید باعث ارتقای بهره وری می گردد اظهارداشت: صرفه جویی به تعبیر مقام معظم رهبری، کم مصرف کردن نیست، درست مصرف کردن می باشد که نتیجه آن افزایش بهره وری است.

پاسدار داریوش جلالی خاطرنشان ساخت: با تشکیل کمیته ای ویژه باحضور نمایندگان بخش انرژی می توان راهکارهای عملیاتی اصلاح الگوی مصرف در حوزه های مختلف به ویژه ساختمان های اداری را به نحو شایسته ای پیگیری و اجرایی نموده و با بهره مندی از ظرفیت های مختلف در بسیج دانش آموزی، دانشجویی، مهندسین، هنرمندان و بسیج سازندگی و اطلاع رسانی موضوعات مرتبط با مدیریت مصرف، نتایج مطلوبی به دست خواهد آمد.

همچنین در این نشست، چک لیست خود ممیزی انرژی و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان های اداری، توسط سید بهروز کسائیان مدیردفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان آموزش و به سوالات حاضرین پاسخگویی شد.


اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
دو واحد تولیدی در شهرک صنعتی چناران افتتاح شد ماجرای اعدام خبرساز یک جوان در مشهد اخبار ضدونقیض از شنیده شدن صدای انفجار در غرب تهرانخدمه و کارکنان نفتکش اعزامی به ونزوئلا در بوشهر مورد استقبال قرار گرفتندافتتاح فاز سوم ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی / آغاز احداث مسیر دسترسی به کهن دژآخرین آمار ابتلا به کرونا در اصفهان در ۱۹ تیرماهکدام مراکز اصفهان بیشترین تخلف در مقابله با کرونا را داشتند؟بستری حدود ۲۵۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی گیلانرعایت موازین بهداشتی جهت پیشگیری از بروز تب خونریزی دهنده کریمه-کنگوغرق شدن دو نفر در سین برخوار طی شب گذشته/شنا در زاینده‌رود ممنوعبرگزاری محافل عروسی و عزا تا اطلاع ثانوی در خراسان جنوبی ممنوع شد164پروژه اقامتی در مشهدمقدس در حال اجراستدایره مشورت و همفکری آستان قدس محدود به جریان یا افراد خاصی نخواهد بودشطرنج باز مشهدی عنوان داور بین‌المللی جهان را کسب کردمدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی طی پیامی درگذشت استاد افضلی را تسلیت گفت .رشد 5 برابری قراردادهای تامین زمین برای واحدهای صنعتی در شهرکهای صنعتی سطح کشورنظارت شدید بر بازار مرغ و تخم مرغ اصفهان/نرخ تنظیم بازار ملاک استامکان ابتلا مجدد به کرونا در افراد بهبود یافته وجود داردمشکل صدور سند مالکیت کارخانه سبلان‌خودرو "مایوان " بعد از سال‌ها برطرف شدمصدومیت ۵ نفر در یک نزاع خونین در دماوندجولان مجدد کرونا در مازندران/ ۷ شهر در وضعیت قرمزبرگزاری مراسم عزا و عروسی در آذربایجان شرقی ممنوع استکاهش ۵۰ درصدی تقاضای میوه در شهرکردمظنه رهن آپارتمان در ازگلابتلا به کرونا در حوزه تاکسیرانی بالاتر است/ برخورد انضباطی با رانندگانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند