تبلیغات
  • زمان انتشار: 10 تیر 1399, 10:36
  • / کد خبر: 37290

نگرانی از افزایش مبتلایان به کرونا در ایلام شدت گرفت/ ضرورت اعمال محدودیت‌ها

نگرانی از افزایش مبتلایان به کرونا در ایلام شدت گرفت/ ضرورت اعمال محدودیت‌ها معاون دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: با توجه به روند یک هفته‌ گذشته در آمار، مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها قطعاً وضعیت یک هفته تا ده روز آینده نگران‌کننده خواهد بود.

 اگرچه راهبرد نانوشته ویروس منحوس کرونا، فرسایشی‌کردن توان آدمیان و خسته کردن آن‌ها است و تا حدود زیادی هم در این مسیر موفق شده است، اما عادی‌سازی شرایط که با هدف تأمین توأمان سلامت و معیشت اتفاق افتاد به‌عنوان یکی از دلایل کاهش رعایت پروتکل‌ها، نه‌تنها برای اقشار ضعیف بلکه برای اقشار متمکن و فاقد دغدغه معیشتی بود. ازاین‌رو، احیاء حساسیت‌های موجود در ماه‌های فروردین و اردیبهشت تا حدود زیادی سخت شده است؛ بنابراین، تغییر در شیوه‌های اجرایی و رویکردهای اطلاع‌رسانی بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

ازاین‌رو به گفته جمیل صادقی‌فر، معاون دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام؛ برابر اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، شرایط استان برای یک‌هفته تا 10 روز آینده، اصلاً در وضعیت خوب و قابل‌تصوری نیست.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام، افزود: با توجه به روند یک هفته‌ گذشته در آمار، مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها قطعاً وضعیت یک هفته تا 10 روز آینده نگران‌کننده خواهد بود.

وی اظهار امیدواری کرد: همه ارکان مختلف دخالت‌کننده و مؤثر در مدیریت بیماری کرونا در استان ایلام، لازم است در برنامه‌ها، سیاست‌ها بازنگری و باقدرت در پیشگیری از ابتلا به کرونا و نجات جان مردم از این بلیه خبیثه حرکت متعهدانه و جهادی داشته باشند.

این مقام مسئول در امور بهداشت و درمان از افزایش تعداد مبتلایان با علامت و بی‌علامت سخن و خاطرنشان کرد: در میان تعداد مبتلایان 10 درصد بستری و نزدیک به 40 درصد با بروز علائم و نشانه بوده و 50 درصد بعدی به رقم آلودگی به ابتلا به کرونا ویروس به مرحله بروز علائم نرسیده‌اند و این تعداد در میان اجتماع چون بمب متحرک در حال خطر برای سایر شهروندان هستند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام، راهکار پیشنهادی در شرایط موجود حاکم در استان ایلام ازنظر ابتلا به ویروس کرونا را الزام به استفاده از ماسک دانست و گفت: احیاء حساسیت‌های ماه‌های فروردین و اردیبهشت در استان ناممکن است.

وی ضرورت، تغییر در شیوه‌های اجرایی و رویکردهای اطلاع‌رسانی را ضروری عنوان و ادغان داشت: تلاش کنیم در این مرحله حساس شیوع کرونا ویروس در استان و نگرانی برای روزهای پیش رو همه و حتماً ماسک بزنیم.


منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
مرغ ها حق خروج از قم را ندارندبرگزاری نمایشگاه «نشان ارادت» در نگار گذر فرهنگ قم .آخرین آمار ابتلاء به کرونا در اصفهان در ۱۶ تیرماه۷۲ مورد جدید مبتلا به کرونا در ایلام/ ۵ مورد فوتی ثبت شدروزانه هزار بیمار مشکوک به کرونا در استان پذیرش می‌شونددانشگاه علوم پزشکی اصفهان آمار تفکیک شده کرونا را اعلام کندافزایش 160 درصدی شهرک‌سازی در نواحی صنعتی خراسان رضویماجرای گرو گرفتن جسد یک متوفی در آبادانمردی که 72 سال آوای نقاره‌اش در صحن و سرای رضوی طنین انداز بودکاهش خطوط اتوبوس در صورت رعایت نکردن استفاده شهروندان از ماسکتمامی واجدین شرایط شهرستان گناباد از گازطبیعی بهره مند خواهند شدسدهای استان به پهنه‌های گردشگری تبدیل می‌شوداستفاده از ماسک برای مسافران حمل و نقل عمومی بندرعباس الزامی شدتعداد شهرستان های قرمز هرمزگان به ۱۰ رسید/برگزاری مراسم‌های مختلف ادامه داردکاهش ۷۰ درصدی معاملات مسکن در مشهدبی‌توجهی مردم نسبت به حمل نخاله‌های ساختمانی / برخورد جدی با سد معبرکنندگان در شهرکرداحتمال بازگشت برخی محدودیت های کرونایی به تهرانکرونا ازدواج را کاهش داد، اما طلاق را نه!آمار مبتلایان به کرونا در استان رو به کاهش است/احتمال عبور خوزستان از پیک کروناممانعت از ورود مسافران بدون ماسک به مترو مشهد/ یک مسافر کرونایی صدها نفر را مبتلا می‌کندخوراندن تریاک به مرغ‌ها شایعه است/ عده‌ای دنبال تشویش اذهان عمومی هستنداعلام وضعیت قرمز در ۱۲ شهرستان استان کرمانشاه۳۰ واحد راکد قم به چرخه تولید بازمی‌گرددیک ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهر قم مجددا راه اندازی شدحق انشعاب فاضلاب قسطی دریافت می‌شود