تبلیغات
  • زمان انتشار: 10 تیر 1399, 09:25
  • / کد خبر: 37272

قیمت دیپلم تا دکترا چند؟

قیمت دیپلم تا دکترا چند؟ خرید و فروش مدرک تحصیلی در ایران موضوع تازه‌ای نیست، اما لو رفتن اسامی ۴۸۰ نفر از هموطنان مان که اقدام به خرید مدرک جعلی از دانشگاهی در نیویورک کرده اند این روز‌ها در شبکه‌های اجتماعی با بازتاب بسیاری همراه بود.
یک بار جعلی بودن مدرک یک وزیر باعث مطرح شدن این موضوع می‌شود و بار دیگر هم گرفتن مدرک از یک دانشگاه جعلی توسط یک منتخب مردم. این روز‌ها هم صحبت از ادعای لو رفتن اسامی ۴۸۰ نفر از هموطنان مان که اقدام به خرید مدرک جعلی از دانشگاهی در نیویورک کرده اند در شبکه‌های اجتماعی با بازتاب زیادی همراه بوده است که در بین آن‌ها اسامی نماینده مجلس در دوره‌های مختلف، استاد دانشگاه و ... نیز به چشم می‌خورد.
البته تنها خرید مدرک دکترا مطرح نیست و این روز‌ها با یک جست وجوی ساده شما می‌توانید از مدرک سیکل گرفته تا دکترا، بدون این که به مدرسه و دانشگاه بروید را از طریق فضای مجازی تهیه کنید. امروز درباره شگرد این سایت‌ها و مقدار پولی که برای هر مدرک می‌گیرند، نوشته ایم.

بفرمایید چه مدرکی می‌خواهید؟

شاید فکر کنید پیدا کردن مرکزی که این کار خلاف را انجام دهد سخت است، چون در صورت عیان بودن خیلی زود از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری می‌شود، اما یک جست وجوی ساده در اینترنت شما را به تعداد زیادی سایت وصل می‌کند که مدعی اند مدرک معتبر با استعلام از وزارتخانه‌های مربوط در اختیار شما قرار می‌دهند.
سایت‌هایی که با کلیدواژه‌هایی مثل: «ما آرزوی شما را برآورده می‌کنیم.»، «اگر برای مهاجرت کاری نیاز به مدرک خاص دارید»، «با گرفتن مدرک موقعیت شغلی خود را ارتقا دهید» و...  کارشان را تبلیغ می‌کنند. برای این که قیمت مدارک مختلف را به دست بیاورم با برخی ازشماره‌های این سایت‌ها تماس گرفتم. در
یکی از تماس‌ها خانمی گوشی را برداشت و تا متوجه شد قصد خرید مدرک را دارم گفت فقط در واتس اپ پیام دهید و گوشی را قطع کرد. نکته جالب ماجرا این جاست که همه شماره‌هایی که ما با آن‌ها برای خرید مدرک تماس گرفتیم از پشت تلفن حاضر به پاسخ گویی نبودند و ما را به واتس اپ ارجاع می‌دادند و برای توضیحات بیشتر هم فقط از طریق واتس اپ پاسخ گو بودند.

برای سیکل تا دکترا چقدر پرداخت کنم؟

شما اگر قصد خرید مدرک‌های جعلی را دارید که به اسم مدرک واقعی به شما فروخته می‌شود، باید برای مدرک سیکل یک میلیون تومان، دیپلم سه میلیون تومان و پیش دانشگاهی پنج میلیون تومان پرداخت کنید.
قیمت مدرک دانشگاهی رنگ و بوی دیگری دارد. برای مدرک لیسانس از دانشگاه غیر انتفاعی که شاید حتی اسمش را هم نشنیده اید، باید ۱۰ میلیون تومان، پیام نور ۱۵ میلیون و دانشگاه آزاد هم ۳۰ میلیون تومان بپردازید.
فوق لیسانس رشته‌های مدیریت و علوم انسانی هم خیلی راحت‌تر و خوش قیمت‌تر هستند و از شما برای مدرک دانشگاه غیر انتفاعی ۱۵ میلیون، پیام نور ۲۵ میلیون و دانشگاه آزاد هم ۴۵ میلیون تومان می‌گیرند.
اما برای دکترا باید بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان بر اساس نوع دانشگاهی که انتخاب می‌کنید پرداخت کنید. با این قیمت‌ها یک نفر بدون هیچ تحصیلاتی فقط با پرداخت حدود ۶۰ میلیون تومان می‌تواند به درجه دکترا نایل شود.

به پیش پرداخت شما راضی اند و مدرک نمی‌دهند!

همه فروشنده‌های مدرک ادعا می‌کنند مدارکی که می‌دهند کاملا قانونی هستند و برای خریدار در دانشگاه و مدرسه مد نظر پرونده فیزیکی تشکیل می‌دهند و اطلاعات خریدار را در سیستم ثبت می‌کنند و حتی افراد می‌توانند با خیال راحت از سازمان‌های مختلف استعلام مدرک شان را بگیرند. همچنین برای این که خودشان را به شما ثابت کنند می‌گویند لازم نیست در ابتدا تمام پول را واریز کنید، ولی مبلغی را به عنوان پیش پرداخت باید واریز کنید و بعد از آماده شدن مدرک و استعلام آن بقیه پول را از شما می‌گیریم و مدرک را برای تان ارسال می‌کنیم.
هرچند ممکن است شما هم گول حرف‌های فریبنده فروشندگان مدرک را بخورید و اقدام به خرید مدرک کنید، اما به خاطر داشته باشید گاهی ممکن است حتی رنگ مدرک را هم نبینید و متخلف به همان پیش پرداخت شما رضایت دهد و سودش در همان مبالغ بین ۱۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی باشد که از شما می‌گیرد و این احتمال را می‌دهد که شما پیگیر آن نمی‌شوید. در بسیاری از موارد هم مدرکی به شما می‌دهند که از روی مدارک یک دانشگاه جعل شده است.

منبع: روزنامه خراسان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
مرغ ها حق خروج از قم را ندارندبرگزاری نمایشگاه «نشان ارادت» در نگار گذر فرهنگ قم .آخرین آمار ابتلاء به کرونا در اصفهان در ۱۶ تیرماه۷۲ مورد جدید مبتلا به کرونا در ایلام/ ۵ مورد فوتی ثبت شدروزانه هزار بیمار مشکوک به کرونا در استان پذیرش می‌شونددانشگاه علوم پزشکی اصفهان آمار تفکیک شده کرونا را اعلام کندافزایش 160 درصدی شهرک‌سازی در نواحی صنعتی خراسان رضویماجرای گرو گرفتن جسد یک متوفی در آبادانمردی که 72 سال آوای نقاره‌اش در صحن و سرای رضوی طنین انداز بودکاهش خطوط اتوبوس در صورت رعایت نکردن استفاده شهروندان از ماسکتمامی واجدین شرایط شهرستان گناباد از گازطبیعی بهره مند خواهند شدسدهای استان به پهنه‌های گردشگری تبدیل می‌شوداستفاده از ماسک برای مسافران حمل و نقل عمومی بندرعباس الزامی شدتعداد شهرستان های قرمز هرمزگان به ۱۰ رسید/برگزاری مراسم‌های مختلف ادامه داردکاهش ۷۰ درصدی معاملات مسکن در مشهدبی‌توجهی مردم نسبت به حمل نخاله‌های ساختمانی / برخورد جدی با سد معبرکنندگان در شهرکرداحتمال بازگشت برخی محدودیت های کرونایی به تهرانکرونا ازدواج را کاهش داد، اما طلاق را نه!آمار مبتلایان به کرونا در استان رو به کاهش است/احتمال عبور خوزستان از پیک کروناممانعت از ورود مسافران بدون ماسک به مترو مشهد/ یک مسافر کرونایی صدها نفر را مبتلا می‌کندخوراندن تریاک به مرغ‌ها شایعه است/ عده‌ای دنبال تشویش اذهان عمومی هستنداعلام وضعیت قرمز در ۱۲ شهرستان استان کرمانشاه۳۰ واحد راکد قم به چرخه تولید بازمی‌گرددیک ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهر قم مجددا راه اندازی شدحق انشعاب فاضلاب قسطی دریافت می‌شود