تبلیغات
  • زمان انتشار: 10 تیر 1399, 09:16
  • / کد خبر: 37266

تکذیب انتقال کرونا از طریق آب شرب/ میزان کلر موجود در آب برای تصفیه بهتر افزایش یافت

تکذیب انتقال کرونا از طریق آب شرب/ میزان کلر موجود در آب برای تصفیه بهتر افزایش یافت مدیر مرکز پالایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان اصفهان با تکذیب انتقال کرونا از طریق آب شرب گفت: با وجود تصفیه، بابت انتقال بیماری از طریق آب نگرانی وجود ندارد.

فهیمه امیری  با تکذیب انتقال کرونا از طریق آب شرب اظهار داشت: وقتی تصفیه آب در استان وجود دارد، نگرانی بابت انتقال بیماری از طریق آب شرب وجود ندارد. این ویروس با مقدار کمی کلر نیز از بین می‌رود، اما با توصیه وزارت بهداشت، درصد کلر آب از 0.5 به 0.8 درصد افزایش یافته است که به طور کامل کرونا را از بین می‌برد.

وی با اشاره به کیفیت آب در کلانشهر اصفهان بیان کرد:  این استان دارای قوی‌ترین پردازش کیفیت آب در کشور است و در هیچ نقطه از کشور نیروی کنترل کیفی آب به اندازه نیروهای استان اصفهان از کیفیت بالا برخوردار نیستند.

مدیر مرکز پالایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: کلر سنجی در مراکز بهداشت و خانه‌های بهداشت انجام می‌گیرد و همچنین 21 آزمایشگاه میکروبی آب در سطح استان وجود دارد. با وجود تعدد آزمایشگاه‌ها، یک باب آزمایشگاه سیار نیز هر روز کیفیت آب مناطق مختلف شهر را کنترل می‌کند، بنابراین از لحاظ کیفیت آب دچار مشکل نیستیم.

وی به برخی دلایل تغییر طعم آب اشاره کرد و گفت: کنترل کیفیت آب در استان در بالاترین سطح خود قرار دارد اما با خشکسالی استان ناچار شدیم برخی از چاه‌ها را وارد سیستم آبرسانی استان کنیم.

امیری خاطرنشان کرد: اضافه شدن آب این چاه‌ها ممکن است کیفیت و طعم آب را در برخی مناطق تغییر دهد، اما این تغییر ذائقه به معنای کاهش کیفیت آب نیست.


منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
مرغ ها حق خروج از قم را ندارندبرگزاری نمایشگاه «نشان ارادت» در نگار گذر فرهنگ قم .آخرین آمار ابتلاء به کرونا در اصفهان در ۱۶ تیرماه۷۲ مورد جدید مبتلا به کرونا در ایلام/ ۵ مورد فوتی ثبت شدروزانه هزار بیمار مشکوک به کرونا در استان پذیرش می‌شونددانشگاه علوم پزشکی اصفهان آمار تفکیک شده کرونا را اعلام کندافزایش 160 درصدی شهرک‌سازی در نواحی صنعتی خراسان رضویماجرای گرو گرفتن جسد یک متوفی در آبادانمردی که 72 سال آوای نقاره‌اش در صحن و سرای رضوی طنین انداز بودکاهش خطوط اتوبوس در صورت رعایت نکردن استفاده شهروندان از ماسکتمامی واجدین شرایط شهرستان گناباد از گازطبیعی بهره مند خواهند شدسدهای استان به پهنه‌های گردشگری تبدیل می‌شوداستفاده از ماسک برای مسافران حمل و نقل عمومی بندرعباس الزامی شدتعداد شهرستان های قرمز هرمزگان به ۱۰ رسید/برگزاری مراسم‌های مختلف ادامه داردکاهش ۷۰ درصدی معاملات مسکن در مشهدبی‌توجهی مردم نسبت به حمل نخاله‌های ساختمانی / برخورد جدی با سد معبرکنندگان در شهرکرداحتمال بازگشت برخی محدودیت های کرونایی به تهرانکرونا ازدواج را کاهش داد، اما طلاق را نه!آمار مبتلایان به کرونا در استان رو به کاهش است/احتمال عبور خوزستان از پیک کروناممانعت از ورود مسافران بدون ماسک به مترو مشهد/ یک مسافر کرونایی صدها نفر را مبتلا می‌کندخوراندن تریاک به مرغ‌ها شایعه است/ عده‌ای دنبال تشویش اذهان عمومی هستنداعلام وضعیت قرمز در ۱۲ شهرستان استان کرمانشاه۳۰ واحد راکد قم به چرخه تولید بازمی‌گرددیک ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهر قم مجددا راه اندازی شدحق انشعاب فاضلاب قسطی دریافت می‌شود