تبلیغات
  • زمان انتشار: 9 تیر 1399, 20:37
  • / کد خبر: 37223

 مصرف قند و نوشیدنی‌‌های شیرین عامل تجمع چربی در اطراف شکم

 مصرف قند و نوشیدنی‌‌های شیرین عامل تجمع چربی در اطراف شکم تحقیقات جدید نشان می‌‌دهد مصرف زیاد قند با تجمع چربی در نواحی شکمی و اطراف قلب در ارتباط است.


تحقیقات جدید نشان می‌‌دهد مصرف قند با تجمع چربی در نواحی شکمی و اطراف قلب در ارتباط است.
 
دکتر "سو یان یی" یکی از پژوهشگران این تحقیق که در European Journal of Preventive Cardiology به چاپ رسیده است، می‌‌گوید: دریافت بیش از حد قند و شکر، باعث تبدیل مازاد آن، به چربی می‌‌شود و این چربی در بدن ما ذخیره می‌‌شود.
 
بر اساس گزارش مدیکال اکسپرس، مصرف بیش از حد قند، یک معضل جهانی است و 6 کشوری که بیشترین سرانه فروش نوشیدنی‌‌های حاوی قند را دارند عبارتند از: شیلی، مکزیک، آرژانتین، پرو، ایالات متحده و عربستان سعودی؛ همچنین انتظار می‌‌رود که تقاضا برای مواد قندی در آسیا، آفریقا و روسیه نیز افزایش یابد.
 
در پژوهش انجام شده، نوشیدنی‌‌های حاوی قند مانند نوشابه‌‌ها، آبمیوه‌‌ها و نوشیدنی‌‌های انرژی‌‌زا و قند اضافه‌‌شده به غذاها مورد بررسی قرار گرفت و محققان، ارتباط بین مصرف طولانی‌‌مدت قند و ذخیره چربی در اطراف قلب و سایر ارگان‌‌ها را تجزیه و تحلیل کردند. 3070 فرد سالم در سنین 18 تا 30 سال در این مطالعه شرکت کردند و میزان مصرف مواد غذایی و آشامیدنی در یک دوره 20 ساله از 1985 تا 2005 اندازه‌‌گیری شد. بعد از 25 سال، اسکن قفسه سینه و شکم برای اندازه‌‌گیری حجم چربی در شکم و قلب انجام شد.
 
محققان دریافتند که میزان قند در طی یک دوره 20 ساله با حجم چربی‌‌های بدن در سال‌‌های آینده زندگی در ارتباط است و مصرف نوشیدنی‌‌های حاوی قند و دریافت مواد غذایی حاوی قند اضافه شده، باعث ذخیره بیشتر چربی در اطراف ارگان‌‌های مختلف بدن شد.
 
دکتر "لین استفن" نویسنده این مقاله می‌‌گوید: یافته‌‌های ما نشان می‌‌دهد که مصرف زیاد قند و نوشیدنی‌‌های قندی، با افزایش میزان چربی در ارتباط است؛ از سوی دیگر ما می‌‌دانیم که رسوب چربی با ریسک بالای بیماری‌‌های قلبی و دیابت در ارتباط است.
 

وی توصیه می‌‌کند که میزان قند موجود در رژیم غذایی کاهش یابد و افراد، به‌‌جای نوشیدنی‌‌های قندی، آب بنوشند و به‌‌جای مواد غذایی حاوی قند بالا مانند کیک‌‌، از میان‌‌وعده‌‌های سالم استفاده کنند. خواندن برچسب‌‌های موجود روی مواد غذایی هنگام خرید، باعث می‌‌شود بدانید در آن ماده غذایی به چه میزان و از چه نوع قندهایی استفاده شده است. گلوکز، فروکتوز، ساکارز، مالتوز و شربت‌‌های موجود در مواد غذایی، از این ترکیبات قندی هستند.
 
وی تأکید می‌‌کند که دولت‌‌ها، تولیدکنندگان مواد غذایی، رستوران‌‌ها، مدارس و ادارات نقش موثری در افزایش آگاهی مصرف‌‌کننده از میزان قند موجود در مواد غذایی و نوشیدنی‌‌ها و ارائه جایگزین‌‌های سالم دارند.
 
 

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
افزایش مرگ و میر جوانان مبتلا به کرونا نگران‌کننده استکاهش ۶ درصدی تعداد جانباختگان تصادفات درون شهری اصفهاناحتمال قرنطینه اصفهان در صورت تداوم شیوع ویروس کروناافزایش نرخ کرایه های تاکسی در شیراز تخلف استافزایش شمار مبتلایان به کرونا در ایلام به ۳۸۲۸ نفر احتمال بازگشت بخشی از محدودیت‌های کرونایی به تهران از شنبهتهران اگر به حد قرمز برسد کنترلش خیلی سخت می‌شودابتلای ۴۰ تا ۵۰ نفر در هر مراسم عزا و عروسیقصرشیرین دوباره لرزید80درصد ادارات، اقدامات مراقبتی، بهداشتی و طرح فاصله گذاری را رعایت می کنندمشهد به عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شدضدعفونی روزانه آرامستان‌های شهرکرد / دفن متوفیان کرونایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتیهماهنگی خوبی بین رسانه ها و مسوولین در استان وجود داردآغاز مرحله شهرستانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریمورودی‌های باغ رضوان ارومیه مسدود شدوضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در رفسنجان؛ افزایش تعداد موارد بستری و فوتی‌هاسیر صعودی کرونا در سیستان و بلوچستان / مجموع شمار مبتلایان به بیش از ۸۰۰۰ نفر رسیدسایه سنگین مالیات بر خانه‌های خالی/ مهار افزایش قیمت مسکن چگونه محقق می‌شود؟ورود موتورسیکلت‌ها به جاده سلامت ممنوع استافزایش ۳۰ درصدی قیمت موبایل بعد از اعلام خبر ممنوعیت وارداتحال و روز ارگ بم، ۲۵ سال پس از ثبت جهانیتوزیع ۶۰ بسته معیشتی بین افراد آسیب دیده از کرونا توسط «کانون مومنان»هوای اصفهان در وضعیت نارنجیکاشان در وضعیت قرمز/ ۴ شهر اصفهان نارنجی شدرکوردشکنی بی سابقه مبتلایان کرونا در کرمان/۳۱۴ موارد قطعی بستری