تبلیغات
  • زمان انتشار: 9 تیر 1399, 19:14
  • / کد خبر: 37221

تولیت آستان قدس رضوی

تلاش های اقتصادی برای رفع نیازهای مردم و کشور عبادت است

تلاش های اقتصادی برای رفع نیازهای مردم و کشور عبادت است

مشهد مقدس رویداد امروز-تولیت آستان قدس رضوی گفت: تلاش‌های فعالان اقتصادی برای رفع نیازهای مردم و کشور یک عبادت است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی در آئین افتتاحیه دامپروری، اصلاح نژاد و تولید فرآورده‌های ژنتیکی و محل تشکیل اولین کله ممتاز ژنتیکی دام سنگین که در محل دامپروری صنعتی آستان قدس رضوی برگزار شد، با بیان اینکه فعالیت‌های اقتصادی که در مسیر خودکفایی کشور و رفع مشکلات مردم است را نباید صرفاً رفتاری مادی دانست، اظهار کرد: این قبیل فعالیت‌ها را باید با نگاه معنوی و دینی نگریست، نباید حوزه مسائل معنوی را تنها به یکسری مناسک و اعمال خاص محدود کنیم.

وی افزود: تمام اقدامات و فعالیت‌هایی که موجب رفع نیازهای کشور و مردم شود، به یک معنا رنگ معنوی و دینی دارد و این امر را از آموزه‌های قرآن و ائمه اطهار(ع) آموخته‌ایم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی با بیان اینکه خداوند نمی‌پسندد جامعه اسلامی، مؤمنین و امت پیامبر (ص) وابسته و نیازمند به کفار باشند، عنوان کرد: فعالیت‌های مجموعه‌های اقتصادی که عزت کشور و جامعه اسلامی را به دنبال دارد، به یک معنا عبادت است زیرا موجب عزت، استقلال و سربلندی مؤمنین در برابر کفار می‌شود. از این رو فعالان اقتصادی کشور باید تلاش‌های خود را بسیار ارزشمند بدانند زیرا امری معنوی، دینی و تقوایی است.

وی تصریح کرد: فعالان عرصه اقتصاد و علم باید همت خود را بلند بگیرند، ما می‌توانیم به نقطه‌ای برسیم که کشورهای غربی و اروپایی برای کسب علم به سراغ ایران بیایند و این امر دور از ذهن نیست، تاریخ گواهی بر توانمندی ایرانیان است، آن روزی که در ایران کتابخانه‌هایی با صدها جلد کتاب خطی وجود داشت در تمام اروپا یک کتابخانه یافت نمی‌شد.

تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در هر حوزه‌ای که نیروهای جهادی و انقلابی با عزت و اعتماد به نفس وارد شدند، آنجا عرصه پیشرفت‌های قابل تحسین و کسب قله‌های موفقیت برای کشورمان شده است.

وی ابراز کرد: فعالان اقتصادی و علمی کشور به اینکه تولیدات امروز ما همتراز با تولیدات کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی است نباید اکتفا کنند، جوانان نخبه و بااستعداد ایرانی می‌توانند به قله‌های موفقیت بالاتری از کشورها پیشرفته دنیا دست یابند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی افزود: ملت ایران باهوش و توانایی‌‌هایی که دارد، می‌تواند در بسیاری از حوزه‌ها پیشرو، پیشران و الهام بخش برای کشورهای پیشرفته دنیا باشد و اگر این نگاه را داشته باشیم قطعاً به آن جایگاه نیز خواهیم رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات پیشروی تولید اشاره و با بیان اینکه امروز در عرصه تولید داخلی درنبرد با واردات کنندگان، سوداگران و دلالان هستیم، ابراز کرد: متأسفانه تولیدکنندگان در عرصه تولید با موانع بسیاری در کشور روبه‌رو هستند، واسطه گران، سوداگران و دلالان که در بخش‌های مختلف لابی پرنفوذ دارند، نمی‌خواهند تولید داخلی که موجب به خطر افتادن منافع آن‌ها می‌شود، پا بگیرد، اما نباید ناامید شد و میدان را ترک کرد.

مدیرعامل موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی نیز در آئین افتتاحیه دامپروری، اصلاح نژاد و تولید فرآورده‌های ژنتیکی و محل تشکیل اولین کله ممتاز ژنتیکی دام سنگین بیان کرد: ساخت این پروژه به منظور توسعه واحدهای دامپروری آستان قدس رضوی، با رویکرد تولید شیرخشک نوزاد (IMF Grade) در سال 1395 آغاز و امروز با حدود 500 میلیارد ریال هزینه به بهره برداری رسید.

مدیرعامل موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی افزود: مساحت این پروژه 45 هکتار است که در کنار مجتمع قدیمی کنه بیست رضوی مجموعه‌ای 60 هکتاری را با عنوان «طرح توسعه کنه بیست رضوی» تشکیل می‌دهد.

فرزادنیا ادامه داد: دلیل دیگر اجرای این پروژه ورود به حوزه های نوین در صنعت دامپروری، پرهیز از تصدی گری و رقابت با بخش خصوصی است؛ بدین ترتیب این مؤسسه با تأسیس «گله الیت» دام سنگین در مجتمع دامپروری کنه‌بیست‌رضوی برای اولین بار در غرب آسیا نسبت به ایجاد یک گله دام سنگین برای تولیدات ژنتیکی و رفع وابستگی به این نیاز اساسی قدم گذاشته است.

وی تاکید کرد: این گله الیت پایه تولیدات ژن محور در کشور خواهد بود که می تواند کشور را در سالیان آینده از واردات انواع اسپرم گاوی بی نیاز کند.

وی ادامه داد: بدین ترتیب با بهره برداری از این پروژه و تاسيس نخستین گله اليت ممتاز با ايجاد مولفه فني آرجی آی مخصوص گله هاي آستان قدس رضوی، این موسسه به بزرگترين توليد كننده محصولات پروتئني شرق كشور تبدیل خواهد شد.


اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
تحقق جهش تولید در ذوب‌آهن اصفهان با راه‌اندازی کوره بلند شماره یکآخرین آمار ابتلاء به کرونا در اصفهان در ۲۱ تیرماهخراسان جنوبی در وضعیت هشدار شیوع کرونا قرار گرفت؛ هیچ شهری کم‌خطر نیستبارش‌های پاییزی اصفهان دیرتر و کمتر خواهد بوداستاندار اصفهان: فرمانداران با اجتماعات عامل انتقال کرونا برخورد کنندشیوع کرونا در استان کرمان ‌"قرمز" شد / هر روز بر تعداد مبتلایان ‌و بستری بیماران ‌افزوده می‌شودبرگزاري دوازدهمين دوره مسابقات قرآني بهار در بهارسال جاریکسب و کارهای فرهنگی هنری آسیب دیده در بحران کرونا تسهیلات دریافت می کنندتعطیلی تالارهای پذیرایی از امروز/ مجبور شویم پاساژها را تعطیل می‌کنیمبستری شدن ۸۶۴ مبتلا به کرونا در مازندران/ ماسک بزنیدوضعیت البرز قرمز است/بیمارستان صحرایی دایر می‌شودیوزپلنگ آسیایی بعد 40 سال به صیدوا برمی‌گردد؟کرونا را جدی بگیرید/ احتمال بازگشت محدودیت‌ها در اصفهانقیمت مسکن ایلام به تهران رسید؛ نرخ هر متر واحد مسکونی از ۱۰ میلیون تومان فراتر رفتروزانه ۸۰۰ تن زباله در شهر رشت تولید می‌شودتعیین تکلیف آرامستان جدید تهران تا خرداد سال آیندهتشدید محدودیت‌های کرونا در ایلام/ هر گونه تجمع ممنوع استاستاندار گلستان: پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود تا اسفند ماه درگیر خواهیم بودثبات قیمت مرغ مشروط به تأمین نهاده با نرخ مصوب استافزایش ۷۰ درصدی دفن اموات در اهواز، پس از شیوع کرونادرگیری مسلحانه بین مردم و نیروهای نظامی در گچساران شایعه یا واقعیت؟مرثیه «فدک» داغ مردم قم را تازه کرد/ آیا هزاران درخت قربانی می‌شوند؟تغییر و تحول در خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضویقدیمی‌ترین خادم حضرت رضا(ع) دعوت حق را لبیک گفتابتلای ۲۰ هزار نفر به کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در اصفهان