تبلیغات
  • زمان انتشار: 9 تیر 1399, 10:46
  • / کد خبر: 37153

۸۰ درصد بیماران کرونایی استان گلستان در مراسم عروسی مبتلا شدند

۸۰ درصد بیماران کرونایی استان گلستان در مراسم عروسی مبتلا شدند معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ۸۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستان‌های استان گلستان بستری هستند اذعان دارند که پس از شرکت در مراسم عروسی به کرونا مبتلا شده‌اند.

سراج الدین عارف‌نیا اظهار داشت: در حال حاضر شهرستان‌های گنبدکاووس، بندرگز، بندرترکمن، گالیکش، کلاله، علی آباد کتول و مراوه تپه در وضعیت قرمز کرونا هستند و شهرستان‌های گرگان، کردکوی، گمیشان، مینودشت، رامیان، آزادشهر و آق‌قلا در وضعیت زرد قرار دارند.

وی افزود: روند ابتلا به کرونا در شرق گلستان افزایشی بوده به‌طوری که ظرفیت مراکز درمانی گنبدکاووس تکمیل شده و در صورت ادامه این روند مجبور هستیم تعدادی از درمانگاه‌ها را به امکانات بستری مجهز و به بخش بیماران کرونایی تبدیل کنیم زیرا در غیر این صورت بیماران باید در راهروی بیمارستان‌ها بستری شوند.

وی ادامه داد: محدودیت‌ها در شهرهای با وضعیت قرمز کرونا در استان گلستان اعمال شده و با ادامه وضعیت قرمز، محدودیت‌ها هم ادامه خواهد داشت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزاری مراسم عروسی به‌ویژه در مناطق ترکمن‌نشین را مهم‌ترین دلیل افزایش مبتلایان در استان دانست و گفت: در هفته‌های اخیر برگزاری عروسی به‌ویژه در منازل و محله‌ها موجب رشد مبتلایان به کرونا در گلستان شده است.

عارف‌نیا تصریح کرد: 80 درصد بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستان‌های استان گلستان بستری هستند اذعان دارند که پس از شرکت در مراسم عروسی به کرونا مبتلا شده‌اند و این اتفاق موجب پر شدن تخت‌های بیمارستان‌ها شده است.

وی با بیان اینکه مردم استان گلستان باید مسائل بهداشتی را جدی بگیرند بیان داشت: در گرگان 20 درصد مردم ماسک می‌زنند اما در دیگر شهرستان‌های استان این موضوع به هیچ وجه جدی گرفته نمی‌شود، در حالی که اگر دو نفر ماسک داشته باشند احتمال انتقال کرونا فقط 1.5 درصد است.

عارف‌نیا ادامه داد: در حال حاضر بزرگ‌ترین معضل ما این است که ناقلان کرونا بدون ماسک در جامعه پراکنده هستند در حالی که باید در خانه قرنطینه شوند و در صورتی که مجبور به بیرون رفتن باشند باید از ماسک استفاده کنند.

وی یادآور شد: افرادی که فکر می‌کنند قوی هستند و در صورت ابتلا به کرونا اتفاقی برای آنها رخ نمی‌دهد اشتباه می‌کنند زیرا در حال حاضر آمار مرگ و میر و تعداد بستری‌ها افزایش یافته و گرمای هوا تاثیری در کاهش شدت بیماری نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه کودکان هم به کرونا مبتلا می‌شوند و می‌توانند آن را به افراد دیگر به ویژه سالمندان منتقل کنند.


منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
۳۰۰ روستای استان اصفهان با تانکر آب‌رسانی می‌شودمیرزایی: اولویت اول نمایندگان اصفهان آب استآمادگی ذوب‌آهن برای تأمین ریل قطار اصفهان - تهرانهوای اصفهان در وضعیت نارنجیآخرین وضعیت کرونا در استان از زبان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهاناستاندار: استفاده از ماسک،خودکار واستامپ شخصی دربانکها ضروری استبیش از 11 هزار تن گوشت قرمز بهداشتی تحت نظارت اداره کل دامپزشکی استان در خراسان رضوی تولید شدآغاز طرح مطالعاتی احیای حمام حاج رئیس تربت‌حیدریهزيرزميني كردن تاسيسات، راهكار صنعت برق براي احداث تاسيسات جديد در كلانشهرهاکیفیت آب شرب اصفهان کاملا مورد تایید استتولید برق نیروگاه‌های اصفهان ۱۵ درصد افزایش یافتاستاندار اصفهان: برخی محدودیتهای کرونایی با رعایت نکردن مردم بر می‌گرددنظارت بر لزوم استفاده از ماسک توسط مسافرین در پایانه های اتوبوسرانیروایتی از کرامات سفره پربرکت حضرت رضا(ع)تصویر فرهنگ یک کشور توسط شهرداری‌ها ساخته می‌شودمدیر خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی انتخاب شد عامل قتل و عام خانواده کشاورز اصفهانی دستگیر شدپیام تبریك مدیرعامل شركت بهره برداری نفت و گاز گچساران به مناسبت میلاد با سعادت امام رضا (ع)بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در اصفهان به‌دلیل حضور در مراسم‌های شادی و عزا بوده استکمالوندی: یکی از سوله‌های در دست احداث سایت نطنز دچار آسیب شدبه نمایش گذاشتن قدیمی‌ترین درهای نصب ‌شده بارگاه رضوی در موزۀ آستان قدستهیه و توزیع 5 هزار بسته مواد غذایی از محل موقوفات و کمک خیرین خراسان رضوینمایش قدیمی‌ترین تصاویر حرم رضوی در نمایشگاه مجازیصادرات 14 هزارتن کالای مرتبط با دام و طیور به 11کشور دنیاتمام پروتکل‌ها در حرم رضوی رعایت می‌شود