تبلیغات
  • زمان انتشار: 9 تیر 1399, 09:20
  • / کد خبر: 37129

روند فزاینده شیوع کرونا در سیستان و بلوچستان / کادر درمان دچار خستگی عجیبی شده‌اند

روند فزاینده شیوع کرونا در سیستان و بلوچستان / کادر درمان دچار خستگی عجیبی شده‌اند رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ظرفیت‌های آزمایشگاهی در استان به حد مطلوب و استاندارد است، ولی متاسفانه عدم رعایت اصول بهداشتی توسط مردم مشغله‌های فراوانی را برای مدافعان سلامت رقم زده است.
سیدمحمد هاشمی شهری  اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته بیش از 190 بیمار به مبتلایان کرونا در استان افزوده شد و آمار مبتلایان به کرونا در استان سیستان و بلوچستان به 6 هزار و 600 نفر رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: 328 بیمار تنفسی و مشکوک در بیمارستان‌های استان بستری هستند که بین این بیماران بستری 160 مورد مثبت هستند. در 24 ساعت گذشته 10 بیمار بدحال مبتلا به کرونا با وجودم تلاش‌های بی‌شائبه کادر درمانی جان خودشان را از دست داده‌اند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 6 آزمایشگاه فعال کرونا در استان داریم که به زودی سه آزمایشگاه از بخش خصوصی و یک آزمایشگاه دولتی دیگر نیز به این تعداد  اضافه خواهد شد، گفت: ظرفیت‌های آزمایشگاهی در استان به حد مطلوب و استاندارد است، ولی متاسفانه عدم رعایت اصول بهداشتی توسط مردم مشغله‌های فراوانی را برای مدافعان سلامت رقم زده است.
هاشمی شهری ادامه داد: در مدت چهار ماه پس از بحران کرونا کادر درمان دچار خستگی عجیبی شده‌اند بنابراین  از همه مردم درخواست می‌کنیم  با عزمی جدی و با رعایت هشدارها و دستور العمل‌های بهداشتی در راستای مهار کرونا تلاش کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ضمن هشدار مجدد در مورد روند فزاینده ابتلا به کرونا در استان، اظهار داشت:  در صورت ادامه روند کنونی ظرفیت بیمارستان‌ها از تعداد بیماران نیازمند بستری کمتر خواهد شد‌. مردم برای حفظ جان خود باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
وی خاطرنشان کرد: زنان باردارو سالمندان و بیماران زمینه‌ای گروهی از افراد هستند که باید از سلامت آنها در همه دوران‌ها صیانت کنیم. شب گذشته ظرفیت بخش‌های بستری کرونا در بیمارستان‌های مرکز استان تکمیل شد و این روند زنگ هشداری مبنی سرعت ویروس کرونا در استان است.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
افزایش مرگ و میر جوانان مبتلا به کرونا نگران‌کننده استکاهش ۶ درصدی تعداد جانباختگان تصادفات درون شهری اصفهاناحتمال قرنطینه اصفهان در صورت تداوم شیوع ویروس کروناافزایش نرخ کرایه های تاکسی در شیراز تخلف استافزایش شمار مبتلایان به کرونا در ایلام به ۳۸۲۸ نفر احتمال بازگشت بخشی از محدودیت‌های کرونایی به تهران از شنبهتهران اگر به حد قرمز برسد کنترلش خیلی سخت می‌شودابتلای ۴۰ تا ۵۰ نفر در هر مراسم عزا و عروسیقصرشیرین دوباره لرزید80درصد ادارات، اقدامات مراقبتی، بهداشتی و طرح فاصله گذاری را رعایت می کنندمشهد به عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شدضدعفونی روزانه آرامستان‌های شهرکرد / دفن متوفیان کرونایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتیهماهنگی خوبی بین رسانه ها و مسوولین در استان وجود داردآغاز مرحله شهرستانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریمورودی‌های باغ رضوان ارومیه مسدود شدوضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در رفسنجان؛ افزایش تعداد موارد بستری و فوتی‌هاسیر صعودی کرونا در سیستان و بلوچستان / مجموع شمار مبتلایان به بیش از ۸۰۰۰ نفر رسیدسایه سنگین مالیات بر خانه‌های خالی/ مهار افزایش قیمت مسکن چگونه محقق می‌شود؟ورود موتورسیکلت‌ها به جاده سلامت ممنوع استافزایش ۳۰ درصدی قیمت موبایل بعد از اعلام خبر ممنوعیت وارداتحال و روز ارگ بم، ۲۵ سال پس از ثبت جهانیتوزیع ۶۰ بسته معیشتی بین افراد آسیب دیده از کرونا توسط «کانون مومنان»هوای اصفهان در وضعیت نارنجیکاشان در وضعیت قرمز/ ۴ شهر اصفهان نارنجی شدرکوردشکنی بی سابقه مبتلایان کرونا در کرمان/۳۱۴ موارد قطعی بستری