تبلیغات
  • زمان انتشار: 9 تیر 1399, 07:52
  • / کد خبر: 37090

استاندار خوزستان خبر داد:

تداوم وضعیت قرمز کرونا در ۹ شهر/ فرمانداران مانع از برگزاری تجمعات شوند

تداوم وضعیت قرمز کرونا در ۹ شهر/ فرمانداران مانع از برگزاری تجمعات شوند استاندار خوزستان با اشاره به زردشدن وضعیت برخی از شهرهای استان کفت: ۹ شهر استان از نظر بیماری کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند.

غلامرضا شریعتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری ناشی از کرونا در اهواز، با اشاره تصمیمات جدید ستاد اظهار داشت: فرمانداران موظف شدند مانع از برگزاری تجمعات در شهرستان‌ها شوند به‌ویژه در زمینه مراسم ترحیم و تدفین اموات فقط 10 نفر اجازه حضور در مراسم دارند.

وی درباره آمار بیماران کرونایی در استان افزود: مراجعات مردمی به مراکز 16 ساعته دانشگاه علوم‌پزشکی کاهش یافته است. این کاهش درباره بیماران سرپایی استان نیز صادق است؛ متاسفانه موارد بستری در استان روند ثابتی دارد.

استاندار خوزستان گفت: این میزان بستری و روند ثابت تعداد بیمار بستری ناشی از کرونا به کادر درمان و مجموعه سلامت فشار می‌آورد. تلاش می‌کنیم علاوه بر کاهش مراجعین سرپایی، تعداد موارد بستری را نیز کاهش دهیم.

وی تصریح کرد: فرایند کاهش میزان ابتلا افراد به بیماری در صورتی محقق می‌شود که مردم همراهی کرده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم مشارکت در اجتماعات به‌ویژه مراسم‌های ترحیم و عروسی بسیار مهم است.

شریعتی با اشاره به بهبود شرایط در تعدادی از شهرستان‌ها گفت: وضعیت بعضی از شهرستان‌ها از نظر میزان ابتلا به کرونا بهتر شده و از نارنجی به زرد بهبود یافته است. ‌

وی درباره وضعیت کلی شهرهای خوزستان گفت: 9 شهر در استان از نظر بیماری کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند. همه باید تلاش کنیم تا از این وضعیت خارج شوند. در شش هفته گذشته وضعیت بیماری کرونا ثابت و این وضعیت خسته‌کننده در حال طولانی‌شدن است. مسئولان علوم پزشکی اهواز و ستاد استانی کرونا پیشنهادهای را برای خروج از این وضعیت ارائه کردند.

استاندار خوزستان بیان داشت: مراکز فرهنگی و سینماها و کتابخانه‌ها همچنان تعطیل است. پیشنهاداتی برای اعمال محدودیت در شهرهای قرمز به ستاد ملی کرونا داده شده‌ که اگر مجوز لازم داده شود این محدودیت‌ها اعمال می‌شود ولی تا این لحظه مجوزی برای محدودیت یا تعطیلی صادر نشده است.


منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
تحقق جهش تولید در ذوب‌آهن اصفهان با راه‌اندازی کوره بلند شماره یکآخرین آمار ابتلاء به کرونا در اصفهان در ۲۱ تیرماهخراسان جنوبی در وضعیت هشدار شیوع کرونا قرار گرفت؛ هیچ شهری کم‌خطر نیستبارش‌های پاییزی اصفهان دیرتر و کمتر خواهد بوداستاندار اصفهان: فرمانداران با اجتماعات عامل انتقال کرونا برخورد کنندشیوع کرونا در استان کرمان ‌"قرمز" شد / هر روز بر تعداد مبتلایان ‌و بستری بیماران ‌افزوده می‌شودبرگزاري دوازدهمين دوره مسابقات قرآني بهار در بهارسال جاریکسب و کارهای فرهنگی هنری آسیب دیده در بحران کرونا تسهیلات دریافت می کنندتعطیلی تالارهای پذیرایی از امروز/ مجبور شویم پاساژها را تعطیل می‌کنیمبستری شدن ۸۶۴ مبتلا به کرونا در مازندران/ ماسک بزنیدوضعیت البرز قرمز است/بیمارستان صحرایی دایر می‌شودیوزپلنگ آسیایی بعد 40 سال به صیدوا برمی‌گردد؟کرونا را جدی بگیرید/ احتمال بازگشت محدودیت‌ها در اصفهانقیمت مسکن ایلام به تهران رسید؛ نرخ هر متر واحد مسکونی از ۱۰ میلیون تومان فراتر رفتروزانه ۸۰۰ تن زباله در شهر رشت تولید می‌شودتعیین تکلیف آرامستان جدید تهران تا خرداد سال آیندهتشدید محدودیت‌های کرونا در ایلام/ هر گونه تجمع ممنوع استاستاندار گلستان: پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود تا اسفند ماه درگیر خواهیم بودثبات قیمت مرغ مشروط به تأمین نهاده با نرخ مصوب استافزایش ۷۰ درصدی دفن اموات در اهواز، پس از شیوع کرونادرگیری مسلحانه بین مردم و نیروهای نظامی در گچساران شایعه یا واقعیت؟مرثیه «فدک» داغ مردم قم را تازه کرد/ آیا هزاران درخت قربانی می‌شوند؟تغییر و تحول در خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضویقدیمی‌ترین خادم حضرت رضا(ع) دعوت حق را لبیک گفتابتلای ۲۰ هزار نفر به کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در اصفهان