تبلیغات
  • زمان انتشار: 8 تیر 1399, 14:52
  • / کد خبر: 37040

تشکیل 32 پرونده کیفری در سازمان بازرسی استان قم

تشکیل 32 پرونده کیفری در سازمان بازرسی استان قم مدیر کل سازمان بازرسی قم گفت: در سال 98 تعداد 32 پرونده کیفری در این سازمان تشکیل شد که برای رسیدگی به دادگاه ارسال شد و همچنین 69 پرونده تخلف اداری و 84 گزارش اصلاحی نیز در این سازمان به ثبت رسید.

به گزارش خبرگزاری رویداد ایران_قم، حجت الاسلام محمود طالبی ظهر امروز در نشست خبری که در سازمان بازرسی استان قم برگزار شد، با تبیین وظایف این سازمان قضایی اظهار کرد: براساس ماده یک قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور« به منظور نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاه‌های اداری و در اجرای اصل 174 قانون اساسی جمهوری اسلامی ‌ایران، سازمانی به نام سازمان ‌بازرسی کل کشور که در این قانون به اختصار سازمان نامیده می‌شود زیر نظر رییس قوه قضائیه و با اختیارات و‌ وظایف مندرج در این قانون تشکیل می‌شود.» 

وی افزود: همانگونه که در نص قانون تصریح شده است وظیفه این سازمان نظارت است تا دستگاه های اجرایی از جریان اصلی وظایف خود خارج نشوند.

مدیرکل سازمان بازرسی استان قم با بیان اینکه شیوه های مختلفی برای بازرسی وجود دارد، تصریح کرد: اداره کل بازرسانی در رشته های مختلف وبراساس وظایفی که هردستگاه دارد تیم کارشناسی به دستگاه های اجرایی اعزام می شوند و بازرسی های مستمر انجام می دهد. 

وی افزود: هر سال جلسه ای به منظور بررسی و نظارت بر عملکرد دستگاه ها در سازمان بازرسی تشکیل می شود که نقشه راهی برای برنامه های سال جدید است و با توجه به وضعیت استان و میزان نارضایتی مردم از دستگاه های اجرایی برنامه های بازرسی در سال جدید اجرا می شود.

طالبی با بیان اینکه برنامه های بازرسی به صورت موردی نیز انجام می شود، تصریح کرد: در صورتی که اقدام سوء برخی دستگاه ها به این نهاد قضایی گزارش شود، پس از جمع آوری دلایل و مستندات کافی به صورت جدی بازرسی انجام می شود.

وی با تاکید براینکه بخشی از اهداف این نهاد قضایی با بازرسی موردی محقق می شود، عنوان کرد: در جریان بازرسی ها گاهی به سوء جریان نمی رسیم و پرونده بسته می شود وگاهی نیز براساس تحقیقات و بازرسی ها به اثبات سوء جریان می رسد وگزارش اختصاصی تهیه کرده و پرونده آن را به دادسرا و دادگاه ارسال می کنیم. 

وی با بیان اینکه در بازرسی های انجام شده گاهی با وقوع جرم مواجه نمی شویم و تنها تخلف اداری رخ داده است، تصریح کرد: در این صورت  گزارش این تخلف را به واحد تخلفات ارسال می کنیم.

مدیرکل سازمان بازرسی استان قم، با بیان اینکه تحقیقات نشان می دهد گاهی در صورت ادامه این تخلفات منجر به وقوع جرم می شود، گفت: در این راستا گزارش اصلاحیه می دهیم وبا توجه به اینکه سازمان بازرسی در تلاش نیست که مچ گیری داشته باشد با نظارت شایسته همه دستگاه ها به صورت دقیق به وظایف خود عمل می کنند.

وی اضافه کرد: در سال 98 تعداد 32 پرونده کیفری در این سازمان تشکیل شد که برای رسیدگی به دادگاه ارسال شد و همچنین 69 پرونده تخلف اداری و 84 گزارش اصلاحی نیز در این سازمان به ثبت رسید.

طالبی با اشاره به جذب بازرسان افتخاری بیان کرد: با توجه به اینکه بازرسان اصلی شناخته شده هستند؛ برای دریافت گزارش های بهتر  از بازرسان افتخاری استفاده می شود.

وی افزود: بازرسان افتخاری در همه دستگاه های اجرایی حضور دارند و به صورت نامحسوس عملکرد دستگاه ها را رصد می کنند که در صورت کشف جرم مراتب را اطلاع می دهند که به نوعی بازرسی روانی صورت می گیرد.

مدیرکل سازمان بازرسی استان قم با بیان اینکه بازرسان نامحسوس  در قالب  ارباب رجوع مراجعه می کنند، گفت: وضعیت مدیران در قم بسیار مناسب است.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی در برخورد با فساد بسیار جدی عمل می کند، تصریح کرد: دستگاه قضایی برای مبارزه با فساد سراغ علف های هرز میرود و آن را از ریشه در می آورد و با جدیت تمام جلوی فساد ایستادگی می کند.

مدیرکل سازمان بازرسی استان قم اضافه کرد: حمایت خوبی از سوی دستگاه قضایی داریم و با توجه به آشنایی که از سیستم قضایی وجود دارد پرونده ای که تشکیل می شود که پرونده معطل نشود.

وی با اشاره به نام گذاری سال 99 با عنوان سال جهش تولید بیان کرد: رویکرد ما رویکرد حمایتی است و در صورتی که برنامه  در حوزه تولید با تصمیمات  خرد و کلان با جهش تولید منافات داشته باشد با آنان برخورد می شود.

طالبی ادامه داد: در راستای حمایت از تولید کنننده ایرانی؛ دستورالعملی به تمام سازمان و نهادهای اجرای دولتی و نیمه دولتی  ارسال شد که در این دستور العمل برضرورت خرید کالای ایرانی تاکید شده است.

وی با بیان اینکه نتایج خوبی در این راستا بدست آمد؛ گفت: دستگاه دیالیز از لوازم مورد نیاز در قم بود که با تهیه مقدار بالای دستگاه دیالیز و کولرگازی ایرانی برای مراکز درمانی قم این هدف محقق شد.

مدیرکل سازمان بازرسی استان قم بیان کرد: در صورتی که یک کارمند با رتبه نازل دچار تخلف در خرید کالای غیرایرانی برای دستگاهی شود با مدیران بالا دستی نیز به عنوان شریک جرم برخورد 

وی افزود: در بررسی های صورت گرفته در سه ماه نخست سال جاری بیشترین شکایت های مردمی به دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری، سازمان تامین اجتماعی و سازمان ثبت اسناد و املاک اختصاص دارد.

انتهای پیام/78005


اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
تحقق جهش تولید در ذوب‌آهن اصفهان با راه‌اندازی کوره بلند شماره یکآخرین آمار ابتلاء به کرونا در اصفهان در ۲۱ تیرماهخراسان جنوبی در وضعیت هشدار شیوع کرونا قرار گرفت؛ هیچ شهری کم‌خطر نیستبارش‌های پاییزی اصفهان دیرتر و کمتر خواهد بوداستاندار اصفهان: فرمانداران با اجتماعات عامل انتقال کرونا برخورد کنندشیوع کرونا در استان کرمان ‌"قرمز" شد / هر روز بر تعداد مبتلایان ‌و بستری بیماران ‌افزوده می‌شودبرگزاري دوازدهمين دوره مسابقات قرآني بهار در بهارسال جاریکسب و کارهای فرهنگی هنری آسیب دیده در بحران کرونا تسهیلات دریافت می کنندتعطیلی تالارهای پذیرایی از امروز/ مجبور شویم پاساژها را تعطیل می‌کنیمبستری شدن ۸۶۴ مبتلا به کرونا در مازندران/ ماسک بزنیدوضعیت البرز قرمز است/بیمارستان صحرایی دایر می‌شودیوزپلنگ آسیایی بعد 40 سال به صیدوا برمی‌گردد؟کرونا را جدی بگیرید/ احتمال بازگشت محدودیت‌ها در اصفهانقیمت مسکن ایلام به تهران رسید؛ نرخ هر متر واحد مسکونی از ۱۰ میلیون تومان فراتر رفتروزانه ۸۰۰ تن زباله در شهر رشت تولید می‌شودتعیین تکلیف آرامستان جدید تهران تا خرداد سال آیندهتشدید محدودیت‌های کرونا در ایلام/ هر گونه تجمع ممنوع استاستاندار گلستان: پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود تا اسفند ماه درگیر خواهیم بودثبات قیمت مرغ مشروط به تأمین نهاده با نرخ مصوب استافزایش ۷۰ درصدی دفن اموات در اهواز، پس از شیوع کرونادرگیری مسلحانه بین مردم و نیروهای نظامی در گچساران شایعه یا واقعیت؟مرثیه «فدک» داغ مردم قم را تازه کرد/ آیا هزاران درخت قربانی می‌شوند؟تغییر و تحول در خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضویقدیمی‌ترین خادم حضرت رضا(ع) دعوت حق را لبیک گفتابتلای ۲۰ هزار نفر به کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در اصفهان