تبلیغات
  • زمان انتشار: 8 تیر 1399, 10:26
  • / کد خبر: 36991

دمنوش های گیاهی برای بهبود گوارش

دمنوش های گیاهی برای بهبود گوارش یک متخصص گیاهان دارویی، با اشاره به کاربرد دمنوش های گیاهی در بهبود بسیاری از بیماری های شایع گوارشی که روزمره با آن سر و کار داری، گفت: دو گیاه نعناع و پونه در انواع بیماری های گوارشی موثر بوده و دمکرده آنان موجب هضم غذا می شود.
کتر مریم ناصری ، با اشاره به کاربرد دمنوش های گیاهی در بهبود بسیاری از بیماری های شایع گوارشی که روزمره با آن سر و کار داریم، اظهار کرد: این دمنوش ها در رفع ناراحتی های معده، نفخ، دل درد و سوءهاضمه موثر است.
وی با بیان اینکه از دمکرده گیاه گلپر در انواع ناراحتی های گوارشی همچون نفخ و دل درد و سوءهاضمه استفاده می شود، تصریح کرد: هم خانواده های گیاه گلپر مانند زیره سبز و سیاه، رازیانه و انیسون نیز بهبوددهنده گوارشی محسوب می شود.
این دکترای داروسازی، از دیگر کاربردهای دمنوش های گیاهی از خانواده چتریان را در رفع سنگینی معده دانست و گفت: برخی از افراد بعد از صرف غذا احساس سنگینی و هضم نشدن می کنند که دل درد به همراه دارد.
ناصری، با بیان اینکه از دمکرده های گلپر و رازیانه و زیره برای اطفال بالای شش ماه نیز می توان استفاده کرد، متذکر شد: نوزادان اغلب با مشکلات گوارشی مانند نفخ و دل درد مواجه هستند و دمکرده های رازیانه و انیسون و شوید بسیار موثر است؛ البته کودکان باید کمتر از بزرگسالان از دمنوش ها مصرف کنند.
وی با بیان اینکه از جوشانده شیرین بیان نیز می توان در رفع ناراحتی های معده و انواع زخم های گوارشی و گاستریت استفاده کرد، ادامه داد: در بسیاری از موارد این گیاه می تواند جایگزین داروهای معده شود.
این متخصص گیاهان دارویی، نعناع فلفلی را یکی از گونه های نعناع دانست و خاطرنشان کرد: گیاه نعناع گونه های فراوانی دارد، اما نعناع فلفلی بسیار معطر بوده و بیشترین کاربردهای دارویی را دارد. دو گیاه نعناع و پونه در انواع بیماری های گوارشی موثر بوده و دمکرده آنان موجب هضم غذا می شود.
ناصری، با بیان اینکه از دمکرده نعناع و پونه می تواند در رفع سردردهای ناشی از سوءهاضمه نیز استفاده کرد، یادآور شد: کودکان زیر پنج سال نباید از دمکرده نعناع یا پونه استفاده کنند، زیرا دارای اثرات نامطلوب بر سیستم عصبی آنان است و لذا خانواده ها در مصرف این نوع دمنوش دقت کنند.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  یکشنبه ۲۲تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
۸۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کرمان بستری شدند۶۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدندکودک ۸ ساله به خاطر موبایل برادرش را کشتجوادی : ۸۵ درصد از مبتلایان کرونا دارای هیچ علامتی نیستند۷۰ نفر از کادر اورژانس اصفهان به کرونا مبتلا شده‌اندمدیریت کارخانه پلی‌اکریل یکپارچه می‌شودوقتی "عزا و عروسی" ‌‌ابتلا‌ به کرونا را در قزوین به یکباره صعودی کردافزایش ۷۰ درصدی اجاره‌بهای مسکن در شهر اهوازنخستین پروژه تاسیسات فاضلاب روستایی استان اصفهان در خمینی شهروقوع زلزله ۴ ریشتری در فیروزکوهآموزش های آبفا به سمت آموزش های مجازی سوق پیدا می کندمرغداران معتقدند قیمت مصوب مرغ ۲۰ هزار تومان استخلاقیت و طرحی نو برای اندازه گیری در نفت و گاز گچسارانترکیدگی لوله آب چهارراه حکیم نظامی ربطی به شبکه توزیع آب شهر ندارد قتل دندانپزشک خرم‌آبادی با ضربات چاقولغو طرح ترافیک از سوی شهرداری انداختن توپ در زمین ماستیک قلاده خرس قهوه‌ای در روستای هفت چشمه مشگین‌شهر تلف شداوج گرفتن مجدد ‌کرونا در استان فارس / ۳۱ نفر از پرسنل اورژانس ‌به کووید ۱۹ ‌مبتلا شدنداهدای 6هزارجلد کتاب توسط آستان قدس به کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی مشهداستمرار فعالیت های اقتصادی، ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی می باشدافزایش ۲ برابری مبتلایان به کرونا در گیلان/ ۷ شهرستان در وضعیت قرمزقیام خونین مسجد گوهرشاد یادآور صیانت از تاریخ و هویت ملی استهیچ موردی از کرونا در خانه سالمندان استان ایلام گزارش نشده استباید بیش از گذشته در جهت تبلیغ، ترویج و حفظ هنر خوشنویسی گام برداریمشاهد ابتلا و مرگ و میر کودکان بر اثر کرونا هستیم