تبلیغات
  • زمان انتشار: 7 تیر 1399, 20:47
  • / کد خبر: 36914

هر ۱۳ دقیقه یک ایرانی بر اثر کرونا می‌میرد

هر ۱۳ دقیقه یک ایرانی بر اثر کرونا می‌میرد معاون کل وزیر بهداشت نسبت به انتقال ویروس از افراد بدون علامت یا دارای علامت خفیف هشدار داد

ایرج حریرچی در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به آغاز کار پویش من ماسک می‌زنم، اظهار کرد: این پویش از امروز _شنبه ۷ تیرماه_ با هشتگ من ماسک می‌زنم آغاز به کار می‌کند.

وی در خصوص نقش ماسک در پیشگیری از ابتلاء به کرونا افزود: در بحران شیوع کرونا یکی از مصادیق مهم امر به معروف و اظهار نوع‌دوستی استفاده از ماسک توسط خود و ترویج زدن ماسک برای دیگران است.

معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه هر فرد مبتلا به کرونا می‌تواند ۴۰۶ نفر را درگیر کند، ادامه داد: جوانان و نوجوانان و حتی کودکانی که به کرونا مبتلا می‌شوند به ظاهر سالم هستند ولی این افراد خطری جدی برای انتقال ویروس کرونا به افراد مسن، خانواده خود و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند.

وی اضافه کرد: طی تحقیقاتی که در ایالات متحده انجام شده است، به ازای هر فرد بیمار کرونا، ۱۰ مبتلا در کشور وجود دارد که از داشتن این ویروس در بدن خودآگاه نیستند که این موضوع خطری جدی برای انتقال ویروس کرونا توسط این ویروس است.

حریرچی با اشاره به اهمیت رعایت مسائل بهداشتی در جامعه گفت: همچنان مردم باید نسبت به زدن ماسک و شست‌وشوی مرتبط دست‌ها توجه داشته باشند تا بتوان نقشی مهم در پیشگیری از کرونا داشته باشند.

وی در خصوص سطح تأثیرگذاری رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پیشگیری از کرونا تصریح کرد: فاصله فیزیکی یک متری ۸۵ درصد، استفاده از ماسک ۸۰ درصد و پوشش محافظ چشمی ۷۸ درصد احتمال ابتلا به ویرس کرونا را کاهش می‌دهد.

بهبود یافتگان کرونا از ابتلای مجدد مصون نیستند

معاون کل وزیر بهداشت اضافه کرد: کسانی که به کرونا مبتلا شدند و یا آنتی بادی آنها مثبت شده است نباید تصور کنند که به این ویروس مبتلا نمی‌شوند و همچنان باید اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند زیرا هنوز هیچ مستند علمی مبنی بر ایمنی طولانی این افراد به کرونا وجود ندارد.

وی تاکید کرد: نزدیک شدن مبتلایان کرونا در جهان به ۱۰ میلیون نفر و تعداد فوتی‌های به نیم میلیون نفر زنگ خطری جدی است؛ در کشور نیز هر ۳۳ ثانیه یک نفر به کرونا مبتلا می‌شود و هر ۱۳ دقیقه یکبار نیز در کشور یک نفر در اثر کرونا فوت می‌کند.

حریرچی ادامه داد: تاکنون توانسته‌ایم بیماری را کنترل کنیم اما این وضعیت باید ادامه داشته باشد و اقدامات شهرستانی و استانی به ویژه در شهرستان‌های قرمز به حداکثر خود برسد.

وی با بیان اینکه ایران از نظر تعداد مبتلا و مرگ ناشی از کووید -۱۹ به ترتیب رتبه ۱۰ و ۹ جهانی را دارد، افزود: البته از نظر تعداد موارد ابتلا و تعداد خالص مرگ در یک میلیون نفر جمعیت ایران به ترتیب رتبه ۴۷ و سی‌ام دنیا را با دو هزار و ۵۶۱ مورد ابتلاء به ازای یک میلیون نفر جمعیت و ۱۲۱ مرگ در یک میلیون جمعیت را داریم.


اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
کاهش ۶ درصدی تعداد جانباختگان تصادفات درون شهری اصفهاناحتمال قرنطینه اصفهان در صورت تداوم شیوع ویروس کروناافزایش نرخ کرایه های تاکسی در شیراز تخلف استافزایش شمار مبتلایان به کرونا در ایلام به ۳۸۲۸ نفر احتمال بازگشت بخشی از محدودیت‌های کرونایی به تهران از شنبهتهران اگر به حد قرمز برسد کنترلش خیلی سخت می‌شودابتلای ۴۰ تا ۵۰ نفر در هر مراسم عزا و عروسیقصرشیرین دوباره لرزید80درصد ادارات، اقدامات مراقبتی، بهداشتی و طرح فاصله گذاری را رعایت می کنندمشهد به عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شدضدعفونی روزانه آرامستان‌های شهرکرد / دفن متوفیان کرونایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتیهماهنگی خوبی بین رسانه ها و مسوولین در استان وجود داردآغاز مرحله شهرستانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریمورودی‌های باغ رضوان ارومیه مسدود شدوضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در رفسنجان؛ افزایش تعداد موارد بستری و فوتی‌هاسیر صعودی کرونا در سیستان و بلوچستان / مجموع شمار مبتلایان به بیش از ۸۰۰۰ نفر رسیدسایه سنگین مالیات بر خانه‌های خالی/ مهار افزایش قیمت مسکن چگونه محقق می‌شود؟ورود موتورسیکلت‌ها به جاده سلامت ممنوع استافزایش ۳۰ درصدی قیمت موبایل بعد از اعلام خبر ممنوعیت وارداتحال و روز ارگ بم، ۲۵ سال پس از ثبت جهانیتوزیع ۶۰ بسته معیشتی بین افراد آسیب دیده از کرونا توسط «کانون مومنان»هوای اصفهان در وضعیت نارنجیکاشان در وضعیت قرمز/ ۴ شهر اصفهان نارنجی شدرکوردشکنی بی سابقه مبتلایان کرونا در کرمان/۳۱۴ موارد قطعی بستریابتلای ۲۰۰ نفر به کرونا در یکی از روستاهای گلستان پس از شرکت در عروسی